Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanàcstalan vagyok....

Tanàcstalan vagyok. Külföldön lakom a pärommal, a kisfiunkkal. De visszahuz a szivem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
amikor összejöttünk réGen,mérlegeltünk hol lenne jobb lakni,ö jön magyarorszägra vagy én ide..végül ennél maradtunk hogy én jövök,megélhetés miatt ,jövö stb.született egy kisfiunk,most lesz 2 éves.a szivem nagyon visszahuz pestre,hiszen ott hagytam mindent.csalädot,barätokat,meg mégiscsak ott nöttem fel..vannak itt ismeröseim,mäszkälok,csinälok programot a kicsivel,de nem az igazi.üresnek érzem az életem.mennék haza,de szeretem a päromat,és nem akarom a kapcsolatunkat felrugni ,ahol gyerek is van csak azéRt mert visszahuz a szivem.tanäcsokat värok:(..
2009. ápr. 23. 20:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos ennek valószínűleg nem lesz jó vége. A nővérem is így volt a dologgal, majd egyszer teljesen "behülyült", és elvált, hogy hazajöhessen. Sajnos a gyerekeknek az apjukkal kellett maradni, mert szinte nem is beszélnek magyarul, és gond lett volna az iskolával is.
2009. ápr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Hol éltek most? A párod nem magyar? Tud magyarul? Te beszéled az ő országának a nyelvét? Ezeket szerintem mérlegelni kell, mert ha ő pl. nem tud magyarul, akkor szerintem te jóval könnyebben tudsz alkalmazkodni még akkor is, ha így érzel. Te tudsz ott munkát kapni? Ha igen, akkor gondolj bele, hogy ott nektek könnyebb, mintha Magyarországon a magyarul nem nagyon beszélő párodra nehezedne a teher, hogy munkát találjon. Én is külföldön élek, a férjem nem magyar, van gyerekünk, de nekem megmondom őszintén, hogy nem hiányzik. Neten és telefonon lehet a családdal beszélni, találkozni elég gyakran szoktunk. Javaslom nektek is, hogy évente legalább 1-szer menjetek vissza, hátha az kielégíti a Pest utáni vágyadat és a családot hívjátok meg magatokhoz.
2009. ápr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%

Probalj meg baratokat szerezni.

Menjel el dolgozni.

Menjel el nyelvtanfolyamra.

Menjel el sportolni.

Menjetek nyaron haza a szulokhoz Pestre, tobb hetre is.

Telefonon tartsd a kapcsolatot az otthoniakkal.

Amikor tudnak a pestiek is jojjenek ki hozzad, szervezd ugy, hogy mindig jojjon latogatotok! Egyszer az egyik baratnod, egyszer a szuleid, egyszer a testvered, egyszer a masik baratotok!

Neha utazzal haza a nyari szunidon kivul is!

Gondolj arra, hogy a gyereketeknek mennyivel jobb kint elni, mint Magyarorszagon.

Gondolj arra, hogy a sok kulfoldi is kint el, nem te koltoztel csak el a hazadbol.

Gondolj arra, hogyha felno a gyereketek, Magyarorszagon fogsz elni, hazakoltozol!

Mit irjak meg, mivel enyhitsem a honvagyadat???

Mi is kint elunk, ismerem az erzesedet(((

2009. ápr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%

nem vagy igazán boldog, nem tudtál igazán beilleszkedni.


én éltem már 3 országban. az elsö kettöbben nem igazán tudtam beilleszkedni, és állandó honvágyam volt. Most én is a párom miatt költöztem 1000 km-t és itt nagyon jól érzem magam. német barátaim vannak, dolgozom, és nem vágyom nagyon haza,ha meg igen akkor egyszerüen haza megyek egy hétre. néhanapján meglátogat valaki.

2009. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

ez az érzés kb 3-4 év után a legerősebb..később alábbhagy, de nem múlik el teljesen.

mindenesetre én gyerekkel együtt inkább a biztos megélhetést választanám, és bár nem tudom, hol laktok, mindenképpen jobb hely lehet pesthez képes..én abban a nyomorban, ami mostanában ott van, nem tudnám felnevelni a gyerekem.

2009. ápr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Ez a honvágy. Jobb lesz még. Az itthon maradottakat meg az elvágyódás kínozza.

Én Békéscsabáról Győrbe költöztem, 12 éve, ma se érzem otthon magam. Ennek ellenére szeretek itt. De ha hazamegyek néha, az jó. Már Mezőtúrnál rendeződik a vérnyomásom.ha. Hihetetlen, de olyan nyugodtságot érzeek, mint máskor soha.Látogassatok haza,amikor lehet!Hosszabb időre is. A családodat ezért nem rughatod fel. Ha nem birod, még mindig hazaköltözhettek. De akkor meg neki lenne ez , és itt nehezebb most az élet. Ezért válni nem lehet. Rosszabb a gyerek után a szülő után a kedves után vágyakozni. Nektek már ez az élet jutott, valami mindig hiányozni fog. De nem lesztek merevek, fásultak, begyöpösödöttek Mindenkinek van keresztje. Több, amit kapsz! Fel a fejjel! Kerses magyar barátot ott kinn! Hívd fel anyádat!

2009. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
Sokan öregkorukra hazatérnek. A nagynénimet itt hagyta a férje(ezen a világon) most veszünk neki házat a szülőfalujában 86 évesen. Pedig csak 30 km-re élt. Az érzés ugyan az.
2009. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Szia

Mi is kulfoldon elunk, es a kisfiunk itt szuletett mar. Nincs itt senkink, csak mi harman egymasnak...de tudom hogy magyarorszagon nem lenne jobb se nekunk sem a kicsinek. Igaz ott lennenek a nagyik a kozelben, de sajnos ez a mostani helyzetben csak masodlagos. Most amikor mindenutt akkora a x..r es mindenki folyamatosan vesziti el a munkajat...

Mi is gondolkodtunk hogy haza megyunk de rajottunk hogy nem tennenk jot azzal magunknak. Itt, habar itt sem rozsas a helyzet de megis sokkal tobbet adhatunk meg a kicsinek mint otthon...szoval maradunk es majd probalunk minel tobbszor haza jarni.

2009. ápr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Megertem az erzeseidet.Mi Kanadaba elunk a ferjemmel aki szinten magyar,most varjuk az elso babat.

Szeptemberbe jottunk ki de mi sem erezzuk jol magunkat.

Augusztusba vegleg haza nmegyunk barmilyen rossz most othon a helyzet.

Hat tanacsolni nem sok mindent tudok,probald meg minden szaqbad idodet lefoglalni,hatha ez lekoti a figyelmedet.

En is ezt probalom tenni.

Udv:egy 30 hetes kismama

2009. ápr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

köszönöm a välaszokat!!

svàjcban lakunk..igen lényegesebb jobb itt a jövö,megélhetés mint pesten..ezt nem tagadom.én most kezdtem tanulni a németet( a svàjci németet),a pärom magyarul nem tud,angolul beszélünk egymässal.most kezdek lassacskän elkezdeni dolgozni is,eddig nem volt lehetöségem a kicsi mellett(mükörmösként).jelenleg ha tudok häzhoz järogatok addig ki,amig a nyelvet megnem tanulom,és utäna eltudok helyezkedni szalonba.hazalätogatni fél véente hazamegyek kb 1 hétre vagy 2 re..:(..de ez nekem ezekszerint nem elég..többször hazaugrälni sajnos nem tudok,mivel ugye nem nagyon van most sajät keresetem és a päromtol meg nem vàrhatom el hogy fizessen ällandoan csak azéRt mär rämtört a magäny:(.azon gondolkoztam,lehet most hogy kezd kicsit beindulni az életem(a nyelvtanuläs,illetve majdha dolgozni fogok,lesz alkalmam megismerni embereket,kialakitani kapcsolatokat stb.)csak még nem lätom az elejét sem:(,és ez a bajom.könnyebb lenne ha utaznànak hozzzänk szülök vagy bärki..sajnos igaz barätkokbol nem sok van,és amint kiköltöztem sokan elfordultak tölem,alig hallok felölük.akik meg vannak,vagy dolgoznak,vagy a pénzt mondjäk hogy de nincs pénzük az utra,ökis dolgoznak stb.tehät mindig van valami:(..pedig nagyon jo lenne ha jönnének hozzzänk lätogatoba,akkor lehet nem éRezném ennyire elärva magam a volt életemtöl:(

2009. ápr. 23. 22:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!