Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 16 éves lányt meddig...

Egy 16 éves lányt meddig engednél el bulizni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 20:18
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
12-ig vagy ameddig tömegközlekedéssel haza tud jönni, 16 évesen még több nem való. Majd később ráér hajnalig kimaradni, ha szeretne.
2011. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
40%

A második válaszoló vagyok. csak úgy engedem el, hogy az előre megbeszélt időpontban érte megyek. nem hiszem, hogy nagy dolgokról marad le, ha 16 évesen nem dorbézolhat reggelig.

annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy mindenki elcsábul: szerebncsére nem mindenki csábul el. azt pl. megengedem neki, h itthon megigyon egy pohár bort, vagy egy kis pezsgőt. nincs mindentől eltiltve, talán éppen ezért, nem akar mindenáron lerészegedni valami nyilvános helyen. szerencsére egyeseknek normális értékrendjük van, és nem az az életcéljuk, hogy titokban cigizzenek. azt kell, hogy mondjam, hogy ez nagyrészt a szülő felelőssége.

2011. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
40%
éjfélig max, de csak ha érte mehetek személyesen és pontosan beszámol hogy hova megy és "megbízhatónak" találom a helyet. előtte pedig 30 percig taglalnám, hogyha turpisság lesz a dologban akkor 1 hétig kukoricántérdeplés a sarokban.
2011. szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
40%
11-12 ig, de nem buliba inkább szórakozni haverokkal, persze pia és cigi nélkül...(remélem megválogatja majd a barátait...)
2011. szept. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
82%

Akik azt írják, hogy elvinné a gyerekét a szórakozó helyre és menne is érte, és csak 10ig 12ig lehet az nem volt fiatal?

Régen már 18évesen férjhez is mentek.

Mikor bulizzon majd a lány ha nem fiatal korában?

30évesen férj és gyerek mellett?

nekem még nincs gyerekem de én magamból indulok ki.

14éves koromban mentem el a faluba bulizni ilyen suli-buli féleségben aminek 9kor vége volt.

Középsuliba éjfélig voltam csak.

Ahogy egyre idősödtem maradt mindig az éjfél.

Volt olyan, hogy anyám jött értem kocsival és én az adott szórakozó helyről jöttem ki, pedig előtte 10perccel még a tiltott barátommal voltam egy másik városban. Nem jött rá. a barátnőim meg tartották a hátukat.

Anyám homokba dugta a fejét és tiltott mindentől(pia, cigi, pasik) de én mégis megtettem.

Ittam is, cigiztem is és pasiztam és.

Nem lettem egy csavargó koldus, mert 4év alatt 3szakmát tettem le, 2nyelvviizsgát és jogsit szereztem. Most meg jogon tanulok. Szóval hiába volt a tiltás megszegtem a szabályokat.

Ami meg tény. most 23éves vagyok, de ha bulizni megyek a mai napig nem adják oda a kocsit és a mai napig éjfélre itthon kell lennem.

De ezzel is csak azt érik el, hogy amilyen hamar tudok lelépek.

Szóval kedves szülők csínyán a tiltással, mert ha valamit meg akar tenni a kedves leányzó azt megteszi a tiltás ellenére is. Ha meg nem akarja megtenni akkor a legnagyobb buli hevében sem fogja megtenni.

Csak bízni kell benne, hogy jól nevelted őt.

és nem szabad homokba dugnia a fejét senkinek, hanem szembe kell nézni a problémákkal.

és ha nekem egyszer lesz gyerekem én adom a kezébe az első szál cigit, velem igya majd az első pohár alkoholt és velem tudja meg, hogy mit nyer vagy mit veszít vele.

Lehet lepontozni de ez a véleményem

2011. szept. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
47%

"most 23éves vagyok, de ha bulizni megyek a mai napig nem adják oda a kocsit és a mai napig éjfélre itthon kell lennem."


Sajnálom, ilyen elvetemült szülők mellől én is menekülnék.

Engem 16 évesen 12-ig engedtek el. Ihattam keveset, de nem lehettem részeg. Ahogy 18 lettem, addig maradtam hétvégén bulizni, ameddig szerettem volna. Persze, anyu ekkor is volt, h lecsekkolt telefonon, h minden ok e :)

Csak arra kért, h soha ne egyedül jöjjek haza...ha kell akkor szívesen értem is jön.

Mikor egyetemre mentem ez ugye teljesen megszűnt. Ott tökéletesen önálló lettem.

Most vagyok 23 éves, és a szüleim meg sem próbálják megszabni, hogy hova menjek, meddig maradjak. (még jó, mert már nem élek velük..)

2011. szept. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Addig ameddig akar. Ha normális lesz, nem csinál hülyeséget, ha meg hülye, akkor hiába tiltom. Ihat is, ha akar, részeg ne legyen, de ha az lesz... Ki az, aki sosem rugott be fiatalon? :) Lehetnének az emberek kicsit liberálisabbak is.

20/F

2011. szept. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"Régen már 18évesen férjhez is mentek.

Mikor bulizzon majd a lány ha nem fiatal korában?

30évesen férj és gyerek mellett?"


Igen, és régen 14 évesen is gyereket szültek. Az régen, volt, és most meg most van.

A 16 áv, és a 30 év között véleményem szerint van vagy 14 év. Bulizhat pl. ezalatt, mondjuk ha már egyetemre jár, és egyébként, benőtt a feje lágya.

Amúgy meg nyugodtan bulizhat akkor is, ha férjez ment. Mi rengeteget jártunk szórakozni az apjával, nem is értem, miért kéne bezárkózni attól, hogy férjhez megy az ember.

Vagy azért, mert akkor már nem lehet pasizni? Nem hinném, hogy hiányérzete lesz az életben attól, hogy nem d...atja magát mindeféle pasikkal 16 évesen.

És igen, én is voltam fiatal, de nem értem, ez milyen összefüggésben van az éjszakai bulizással. Rengeteg helyre elmehet, és én is rengeteg helyre elviszem, miért csak éjjel, sőt, éjfél után lehet szórakozni???? Szerencsre az én gyerekem nem is igényli ezt mindenáron. Elmegy szórakozni a barátaival, néha egy korának megfelelő szórakozóhelyre is, mozi, színház, kirándulások, stb. Együtt meg megyünk raftingolni, canyoningolni, wellness hétvégékre, snowboardozni, síelni, háromhavonta külföld, voltunk már az egyesült államokban, ausztráliában, majdnem minden európai országban. Sokszor jön velünk valamelyik barátnője is. Ezek után mekkora hiányérzete támadhat attól, hogy nem issza seggrészegre magát valami ócska buliban éjfél után?

2011. szept. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Én 15éves korom óta járok bulizni, persze csak ilyen 10-ig tartó tinidiscoval kezdtem, aztán 16évesen becsúszott 1-2 reggelig tartó is. 17éves koromtól meg már csak reggelig tartó bulikba jártam. Szóval van még a kis 16éveseknek 1évük és utána szerintem teljesen felesleges tiltani. Annál rosszabb lesz.
2011. szept. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
8:27-es, fogadj örökbe vagy hagy legyek a lányod barátnője! :) Csak vicceltem, természetesen!
2011. szept. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!