Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyen? Ez nem normális!

Mi legyen? Ez nem normális!

Figyelt kérdés
A mamám majdnem minden nap bejön hozzánk. Van egy öcsém meg egy bátyám akiket nagyon szeret és miattuk jön. Anyukámnak van egy barátja akivel szokott talizni és ezért néha 1-2 órával később jön haza a munkából. Mamámnak ez nem tetszik. Mindig azt mondja, hogy le se sz*r minket, nem ad nekünk enni stb. Közben ez nem is igaz. Mindennek lehordja anyukámat. Ma azt mondta, hogy fel kéne akasztani-.- Ja... Anyukám a lánya. Én már nem bírom, hogy mindig ilyeneket mond. Már gondoltunk arra, hogy nem nyitunk neki ajtót, de az nem jött össze, mert öcsém szereti őt.(elvégre a mamája) Mit tudunk csinálni, hogy hagyja ezt abba? 14/L
2011. szept. 13. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát meg kell mondani, hogy nektek ezt nagyon rossz hallgatni. Ha lehet, ne előtted, és főleg ne az öcséd előtt, mert így mit gondol majd az anyjáról? Védd meg anyukádat. Neki is joga van boldognak lenni, nem? Bár gondolom a mama titeket félt, viszont diszkrétebb is lehetne. Lehet félteni finoman is valakit, életveszélyes fenyegetés nélkül!!!
2011. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbáljatok beszélgetni a mamáddal.Mondjátok el neki, hogy nektek ez nagyon rosszul esik, hogy ilyeneket mond anyukátokra. Mondjátok el, hogy kaptok enni, foglalkozik veletek, és kérjétek meg, hogy ha a véleménye nem is változik, legalább ne előttetek mondja.

Én még azt is megmondanám neki, hogy anyukádnak is szüksége van néha egy kis kikapcsolódásra, elvégre, gondolom ti is elmehettek moziba, vagy fagyizni a barátaitokkal. És már olyan picik se vagytok, hogy ne lehetne egyedül hagyni titeket, vagy hogy ne tudnátok egy kenyeret megkenni ha éhesek vagytok.(Nem tudom, az öcséd mennyi idős, de ha ki tudja nyitni az ajtót, ő se olyan pici már)

2011. szept. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondjátok meg neki, hogy nem vagytok kiváncsi a véleményére, és ha továbbra is ilyeneket mond akkor csak akkor engeditek be, ha anyukátok is otthon van. Esetleg anyukádnak is elmondhatod, hogy miket mond róla a saját anyja, hátha ő tud vele beszélni.
2011. szept. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem nagynéném volt ilyen h jött ha hívtuk ha nem. besegített vasalásba meg ilyesmibe néha ha megkértük de amugyis folyton jött csak egy szora vagy akármi és elég gyakran oltogatta szüleimet meg mindekit h mert a hülye apád is igy meg ugy. ezt olyan félévente meguntam és elmondtam a véleményemet h nembiztos h igy kéne beszélni rola meg stb(azért ezt egy kicsit határozottaban meg hát elég nagy darab vagyok és határoztott tudok lenni) ez igy megtette egy ideig a hatását aztán ujrakezdte
2011. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mond meg a frankót a vén Rockernek! "Szidod a mutert? tünés mert leszkapsz"

Vagyis mond meg neki a frankót, amit te jónak érzel. ne ekrülgesd a kását és ne célozgass mond meg neki a panaszod.

2011. szept. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én csupán annyit mondanék ilyenkor, hogy "te nevelted!"... Az ilyen, egy jó pillanatban szájbefogó mondat. Igaz, ha nagyon magára veszi, lehet, megpróbál lekeverni egy pofont is. De igaz, ami igaz. Így talán elgondolkodik, hogy ha féltékeny is, hagyja, hogy boldog legyen a lánya.
2011. szept. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mamika irigy.
2011. szept. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!