Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az anyukám?...

Miért ilyen az anyukám? Nagyon zavar.

Figyelt kérdés

Ha valamit egy kicsit is rosszul csinálok leordítja a fejem, de én nem kiabálhatok vissza mert akkor megint én lennék a rossz.Pl tegnap nem tanultam meg jól Ady Endre életútját és leszedte a fejem, meg elhordott mindenféle hülye lánynak. Aztán azt mondta hogy ha egy hármast is hazahozok úgy nyakon vág, hogy kirepül az összes fogam. Komolyan kezdek félni tőle, attól függetlenül hogy tudom hogy nincs benne annyi erő hogy ezt megtegye.Ezt ugye zsarolásnak és lelki terrornak hívják? Nagyon zavar hogy ilyen. És nem juthatok magánszférához mert nem engedi hogy 8 előtt becsukjam az ajtóm.. És hogyha becsukom akkor is ordít velem. Ezek, és más dolgok miatt hetente minimum 3x sírok. Nagyon zavar, és fáj, hogy ilyen velem. Hogy beszéljem meg vele? Miért viselkedik így velem? Kezdem úgy érezni hogy már nem is szeret.. és ezek után elvárja hogy őt szeressem a világon a legjobban.

14/L anya 29 éves.

Amúgy illik rá a mondás, miszerint bort iszik és vizet prédikál, mert neki ebben a korában 2esekkel volt tele a bizonyítványa, én nekem meg 2 hármasnál rosszabb jegyem nem volt.


2011. szept. 12. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ugye tisztában vagy vele hogy egy évvel volt idősebb amikor megszült. retteg hogy te is ilyen hülye leszel :/ ez a magyarázat szerintem
2011. szept. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele. Meglehet hogy ez az oka, de ha felvilágosítanám arról hogy én soha az életemben nem csinálnék ilyen orbitális nagy hülyeséget, lehet hogy megsértődne, merthogy mégiscsak ennek a hülyeségnek a velejárója hogy most itt vagyok. És akkor megint én lennék a rossz. Szóval kétségbe vagyok esve. Nem tudom mit csináljak.
2011. szept. 12. 19:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ki akarja belőled hozni a maximumot azért, hogy te mindent megtehess, amit ő ennyi idősen nem tehetett meg (mert terhes volt). Neki 15 évesen fel kellett nőnie, hogy megfelelő életet biztosíthasson neked.

Meg kell értened, hogy jót akar neked. Ha bebizonyítod, hogy te nem az ő életét követed, akkor meg fog enyhülni!

Igazából nem tudsz vele beszélni, mert ezzel megkérdőjeleznéd a tudását és a nevelési technikáját...amit valószínűleg haraggal és sértődéssel fog kezelni...

2011. szept. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem.

Csak azért mégis kéne kezdenem vele valamit, mert mire végre 20-21 évesen elköltözhetnék a heti többszörös stresszeléstől idegroncs leszek... Vagy nem?

2011. szept. 12. 19:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Meglátszik, hogy neki még korai volt az anyaság, 14 év alatt sem tanult bele, idegbeteg, ostoba nő, nem anya...
2011. szept. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez rossz lehet... Azért ordít le mindenért, mert valószínű, hogy ő... rossz dolgokat csinált ennyi idősen, és retteg attól, hogy te is azokat csinálod titokban. azért nem hagyja, hogy becsukd az ajtót. azt hiszi, hogy te mindenáron olyanokat akarsz csinál, amiket ő csinált ennyi idősen. Szerintem mondd meg neki, hogy te nem csinálsz semmi rosszat, és nyugodtam bízhat benned. csak azt kell elérned, hogy bízzon benned. és szerintem azt is mondd meg, hogy egy évbe pár darab 3-as simán belefér... sőt... remélem segítek :)
2011. szept. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem kell a korára fogni, szimplán idegbajos a nő.
2011. szept. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 13. 15:16
 9/9 Milanista válasza:

Én 22 évesen szültem az első gyerekem, aki oxigénhiánnyal született, a második gyerekem teljesen egészséges. Én 33 éves vagyok és talán a második gyerekem által kezdek ráérezni a gyereknevelés ízére.

A nagylányom is jár egy tüneményes pszichológushoz, és bizony én is elmegyek hozzá többször is tanácsot kérni, hisz Ők sok mindent láttnak- hallanak. Nekem -mint szülő- nagyon hasznos, és ez nem szégyen.


Szerintem próbálj meg az iskolapszichológussal beszélni, mond el neki őszintén a problémát, és biztos fog hasznos ötletet mondani, hogy tudod megpoldani ezt a helyzetett, hisz mindenki hibázik, de tanulni soha nem szégyen, és anyukád nagyon fiatal még.

2011. szept. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!