Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudom kimondani az S...

Nem tudom kimondani az S betűt. Nagyon zavar, nagyon sokat szekálnak. Logopédushoz anyukám nem visz nincs pénzünk rá. Mit csináljak? Én nem halom vagyis nem érzem mikor mondom rosszul.

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 19:48
1 2
 1/12 Sexylady ***** válasza:
100%
ajj te szegény:S próbáld meg a sulidtól, hátha a suli logopédusa foglalkozna veled:)
2009. dec. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
szakközépre járok pszichológiára:( nem foglalkoznak ilyennel:( nagyon elvagyok keseredve mert szeretnék érthetően beszélni. És nagyon fárasztó oda figyelni hogy ne mondjak olyan szavakat amiben S betű van:(
2009. dec. 15. 19:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem betut, hanem hangot ejtunk, mindegy :)Vedd fel kazettàra, valamire amikor beszélsz, akkor hallani fogod..

Ha nincs lehetoség logopédusra, probàlj a neten kulonbozo oldalakon nézelodni, ha beutod hogy " fonetika"," hangok kiejtése" , gondolom sok talàlatot kapsz..Nincs az elso- metszo- fogaidnak valamilyen " baja" ?( letort, rés van koztuk, valami), rosszul illeszkedo fogak is okozhatnak a prepalatàlis réshangoknàl ( mint a s :))

2009. dec. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mond mikrofonra, amit hallgass közben hangszórókon így te is hallod. Ezután kezdhetsz vele magad kísérletezni, hogy közelítsen az s-hez.
2009. dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a fogaid miatt nem megy! lehet, hogy fogszabályzóra lenne szükséged! amúgy meg veheted úgy is, hogy ez a szexepiled! Barátomnak az sz-hanggal vannak problémái, sziszegősen beszél nagyon! Nekem nagyon tetszik, mert amikor ideges, ez fokozódik, és olyankor jót tudok rajta mosolyogni, mert tök aranyos olyankor! Lehet h valaki majd ebbe a kis beszédhibádba fog nagyon beleszeretni, úgy ahogy én a barátommal voltam :)
2009. dec. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Keressétek meg a lakcímedhez tartozó nevelési tanácsadót, ott van logopédus, aki ingyen foglalkozik veled. Mindenki igénybe veheti, te is, ha még kiskorú vagy.
2009. dec. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Először tanuld meg nem foglalkozni a szekálásokkal! Másrészt ahogy az előttem író mondta, a tanácsadóban találhatsz ingyen logopédust. :)

És nyugi, néha tök cuki tud lenni egy kis beszédhiba. :)

2009. dec. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és azt meg felejtsd el, hogy kerülöd az S-es szavakat!...
2009. dec. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ohhh nagyon rendesek vagytok:) 15 vagyok amúgy és igen kéne fogszabi de attól félek ha felrakjál sokkal pöszébb leszek:(
2009. dec. 16. 14:48
 10/12 Sexylady ***** válasza:
100%
Akkor egy ideig rá tudod fogni a szabályzóra, utána pedig talán jobban tudsz majd próbálkozni:)
2009. dec. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!