Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatáskor minek ez a...

Merwoman kérdése:

Névváltoztatáskor minek ez a sok bonyodalom?

Figyelt kérdés
miért ilyen körülményes nevet változtatni, hisz van egy születésemkori, ami az enyém egy életen keresztül. Miért nem elég, ha teszem azt egy válás után vissza akarok térni a lánykori nevemhez, minek ötezer ilyen olyan papír, kikérő, kutyafüle, miért nem elég a szül. Anyakönyvi kivonatom és a személyim?
2011. szept. 11. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert ez a törvény. Egyébként én is átestem ezen a procedúrán, utáltam is. :)
2011. szept. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nehogy az legyen, hogy valaki felveszi a neved, a személyiséged, és mondjuk téged érjen meglepetés, hogy a te adataiddal valaki felvett egy 25 milliós bankkölcsönt, lízingelt egy 10 milliós autót, és neked kelljen bebizonyítani, hogy az NEM te voltál.
2011. szept. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert így fizethetsz minden iratodért, és valamiből a bürokratáknak is élnie kell...
2011. szept. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
na pont ez a probléma, akkor meg miért van annyi Kovács István meg Lakatos Dzsenifer.. azt a nevet is bárki felveheti és vehet fel 25 millás hitelt stb stb... miért nincs mondjuk egy törzskönyvünk,ahol a nagyszülök is benne vannak,az eléggé fogná ki is vagy valójában.. és kész.. na meg minden franc lejár, lejár a személyid, az útleveled, a jogsid.. ár/érték arányban mondjuk lehetne egy hosszabb futamidő mindegyiknél,ok a jogsinál legyen orvosi határidő is,de a többinél minek.Na meg ha elváltál pár év múlva már az is kell,hol házasodtál össze , vajon minek ?? és ha mondjuk a másik fél már nem is él..sok ésszerűséget nem igazán látok ebben.
2011. szept. 11. 16:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!