Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben (hülye szomszédok?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő: Van egy tapló család a szomszédunkban(az egész falu utálja őket),akik azt hiszik nekik mindent lehet. Kétgenerációs házban laknak,az egyikben az idősek,a másikban a gyerekük és a családja. Egész nap ordítoznak az udvaron,nem veszekednek,csak ordítozva szoktak beszélgetni,az ajtókat nem normálisan kilinccsel csukják,hanem becsapják maguk mögött,és 5 percenként járkálnak. Az Isten tudja hány autójuk van(4 biztosan),rendszeresen előttünk állnak meg(hiába szóltunk már nekik),de amikor a mi autónk első kereke átért az ő házuk elé,máris jöttek szólni,hogy álljunk el onnan. Van valami mezőgazdasági vállalkozásuk,meg egy ehhez tartozó telep,és gyakran ilyen bazinagy mezőgazdasági gépekkel is megállnak előttünk,amit nem is értek,hogy minek ekkora gépekkel egyáltalán bejönni egy ilyen kis utcába. Na most az eddig felsoroltak sokaknak talán nem tűnnek idegesítő dolgoknak,és azt gondolják én kötnék bele mindenbe,de a szomszédok ezen dolgai roppant bosszantóak tudnak lenni reggel 6,és este 10 után,mert hogy akkor is ezt csinálják,vasárnap reggel (5 óra 24 perckor) például arra keltem,hogy a banya az egyik házból átordított a kedves menyének,hogy mit kér a boltból,mert ő bizony 6-kor megy le,és azt is roppant fontos hajnalban átordítani,hogy töltött káposzta lesz az ebéd.

Na de térjünk is a lényegre,a legfőbb problémám nem ezzel van. Hanem,hétfőn délután hazahoztak a telepükről egy németjuhászt,láncra verték,és a kutyának azóta be nem áll a pofája,nyüszít,uvít,ugat,és ők le sem szarják ilyenkor,még csak véletlenül sem szólnak rá,vagy mennek ki megnyugtatni . Az esti tévézésnél elég idegtépő,de éjszaka egyenesen borzalmas! Hétfő éjjel másfél órán át virrasztottam miatta,miután éjjel egykor felriadtam a nyüszítésére,most éjszaka pedig kb. ennyit aludtam,mert a kutya egész éjszaka cirkuszolt,és én nem hiszem el,hogy ők nem hallják. Most olyan vagyok mint a mosott szar,ha ez így fog menni én nem is tudom mi lesz,képtelenség így dolgozni. Mit tegyünk ez ügyben,hova,kihez forduljunk? Beszélni nem lehet velük,mert bunkók!


2011. aug. 31. 07:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
08:31-es vagyok. Mi hívtunk rendőrt, de elmenekültek. Amúgy meg csak szóltak volna nekik, hogy fejezzék be, ami nem sokat ér, mert azóta is folyik ez az "ügy".
2011. aug. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is szívesen állítanék mélynyomót a telek minden sarkára, mert megérdemelné az összes szomszéd! Sajnos a család ismertsége miatt nem tehetem, nem "járathatok le" néhány embert. Hallottam olyat is, hogy olyan szomszédja volt, hogy állandóan égette a műanyagot és mindent, ami büdös és szabálytalan. Semmi se használt, aztán megmondta a szomszédnak, hogy felgyújt egy nagy gumiabroncsot a közelükben és hetekig szagolhatják. Ez használt.
2011. aug. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
96%

Szegény kutya! Bekerül egy idegen környezetbe, rá se néznek és láncra kötik... Nem csoda, hogy ugat és vonyít. Főleg ha eddig jobb körülményekhez szokott, foglalkoztak vele.

És mekkora láncon van, mekkora helye van stb...? Úgy tudom az Állatvédelmiseknál feljelentheted, ha valami nagyon nem stimmel a tartását illetően. Persze ne a vonyításra hivatkozz!


Az autók ellen pedig ültess fát/bokrot a ház elé olyan távolságba egymástól, hogy autóval ne lehessen közé férni. A saját kaputok előtt hagyj egy autónyi helyet a saját kocsitoknak.

2011. aug. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy rendőr kimegy egy szimpla ordítozás miatt.
2011. aug. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
ha a kutya ki van kötve, hívhatsz ám állatmentőt. nem kell ahhoz égbekiáltó kínzás, hogy elvigyék szerencsétlent (én kutyám is így lett mentve, mármint persze nem tőlem :)
2011. aug. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A kutya ügyében fordulj az állatvédelemhez, el fogják vinni -ez nem csak rajtad segít, hanem szerencsétlen kutyán is, dupla haszon. A többivel nem sokat lehet kezdeni sajnos. Arra nincs szabály, milyen hangerővel beszélhetnek a saját portájukon, ahogy az utca is közterület, tehát oda állnak, ahová akarnak, kivéve a te kocsibejáród, mert oda nem állhatnak.
2011. aug. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
én meg lehet feljelenteném állatkínzásért... a kutyának is jobb lenne, meg nektek is.
2011. aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én panelban lakom, és nekem az alsó és a felső szomszédom is paraszt.Nincs mit tenni.Ha egyedül lennék és nem lenne 2 gyerekem, akkor már régen levertem volna őket és nem érdekelne ha bőrtönbe kéne mennem miatta.De így nem.
2011. aug. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!