Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben (hülye szomszédok?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő: Van egy tapló család a szomszédunkban(az egész falu utálja őket),akik azt hiszik nekik mindent lehet. Kétgenerációs házban laknak,az egyikben az idősek,a másikban a gyerekük és a családja. Egész nap ordítoznak az udvaron,nem veszekednek,csak ordítozva szoktak beszélgetni,az ajtókat nem normálisan kilinccsel csukják,hanem becsapják maguk mögött,és 5 percenként járkálnak. Az Isten tudja hány autójuk van(4 biztosan),rendszeresen előttünk állnak meg(hiába szóltunk már nekik),de amikor a mi autónk első kereke átért az ő házuk elé,máris jöttek szólni,hogy álljunk el onnan. Van valami mezőgazdasági vállalkozásuk,meg egy ehhez tartozó telep,és gyakran ilyen bazinagy mezőgazdasági gépekkel is megállnak előttünk,amit nem is értek,hogy minek ekkora gépekkel egyáltalán bejönni egy ilyen kis utcába. Na most az eddig felsoroltak sokaknak talán nem tűnnek idegesítő dolgoknak,és azt gondolják én kötnék bele mindenbe,de a szomszédok ezen dolgai roppant bosszantóak tudnak lenni reggel 6,és este 10 után,mert hogy akkor is ezt csinálják,vasárnap reggel (5 óra 24 perckor) például arra keltem,hogy a banya az egyik házból átordított a kedves menyének,hogy mit kér a boltból,mert ő bizony 6-kor megy le,és azt is roppant fontos hajnalban átordítani,hogy töltött káposzta lesz az ebéd.

Na de térjünk is a lényegre,a legfőbb problémám nem ezzel van. Hanem,hétfőn délután hazahoztak a telepükről egy németjuhászt,láncra verték,és a kutyának azóta be nem áll a pofája,nyüszít,uvít,ugat,és ők le sem szarják ilyenkor,még csak véletlenül sem szólnak rá,vagy mennek ki megnyugtatni . Az esti tévézésnél elég idegtépő,de éjszaka egyenesen borzalmas! Hétfő éjjel másfél órán át virrasztottam miatta,miután éjjel egykor felriadtam a nyüszítésére,most éjszaka pedig kb. ennyit aludtam,mert a kutya egész éjszaka cirkuszolt,és én nem hiszem el,hogy ők nem hallják. Most olyan vagyok mint a mosott szar,ha ez így fog menni én nem is tudom mi lesz,képtelenség így dolgozni. Mit tegyünk ez ügyben,hova,kihez forduljunk? Beszélni nem lehet velük,mert bunkók!


2011. aug. 31. 07:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kutyaprobléma van és hozzá tüzelés, égetés minden mennyiségben. Az önkormányzathoz kell bemenni, vagy írni levelet a közterület felügyelőhöz tartozik az utca, a jegyzőhöz pedig a szabálysértés. Ha nincs egyik se olyan, hogy feljelentés legyen belőle, akkor semmit sem tudsz csinálni. Ha feljelentés lehet belőle (neked nem kell bíróságra menni, ha az önkormányzatnál jelented fel, csak esetleg behívják a feleket a jegyzőhöz meghallgatásra), akkor is valószínűleg, csak figyelmeztetik és majd a következő feljelentésnél lehet pénzbírságra számítani. Egyébként csak 22 óra utáni csendháborítás lehet még az ok, de a kutyával sajnos nincs mit tenni. Azért csak akkor jelentheted fel, ha kiengedi póráz nélkül az utcára.
2011. aug. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tehát akkor kénytelenek vagyunk elviselni,hogy egész éjszaka uvít,meg nyüszít a kutyájuk? Nekünk két kutyánk van,és éjszakára beengedjük őket aludni,pontosan azért hogy nyugodt legyen az alvás,erre most itt van ez.
2011. aug. 31. 08:09
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

már nincs olyan hogy 6-22óra utáni csendháborítás.

pontos megfogalmazást nem tudom de megtalálható-- google.

sajna az utca közterület mindenki oda áll ahova akar,csak ugye bosszantó ugy mint a mi szomszédunk akinek akkora szárnyas kapuja van hogy NA de csak télen a fáskocsinak nyitják ki a 4 sajátnak nem.

2011. aug. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mint már írtam,az hogy hova állnak,meg az ordítozásuk stb. részemről le van szarva. Csak hát az nincs,hogy az új kutyájuk miatt nincs alvás azt én már nem tudom lenyelni.
2011. aug. 31. 08:20
 5/18 anonim ***** válasza:
Nincs mit tenni. A mi utcánk nagyon keskeny és a házaknak nincs előkertje. Magyarul a szembeszomszéd szinte a szánkban van. Annak van egy valószínűleg bolond és neveletlen kutyája, aki két és fél éve boldogít minket éjjel és nappal. A gazdája egy idős bácsi, aki nem érti mi a gond. Két kis gyerekünk van, nem tudunk szellőztetni azon az oldalon, mert irtó hangosan ugat a kutya. A bácsi sem százas, még beszélni se lehet vele (már próbáltuk). Ez a szemét helyzet, költözni mi se tudunk hitel miatt.
2011. aug. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
37%
Maradna a mérgezés, ha bevenné a gyomrunk az ilyet. Hallottam már olyat, hogy az egész utca kutyáit lemérgezte valaki valahol, de mi nem lennénk képesek ilyesmire. Sajnos ez egy nagyon rossz helyzet. Ha lenne is lehetőségünk elköltözni, nincs rá garancia, hogy ott nem lesz gond. Még később is költözhet idegesítő szomszéd oda, tehát hiába néz körbe az ember, amikor házat vesz.
2011. aug. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, az utca közterület, oda állnak ahova akarnak, de akkor miért nekünk kell elötte nyírni a füvet, meg télen eltakarítani a havat? Ha valaki nem csinálja meg, megy a büntetés, de a szomszéd oda áll ahova akar, hogy is van ez??? Akkor csinálja a házak elötti munkát az önkormányzat!!!
2011. aug. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A kutyával nem tudsz mit tenni, kénytelen vagy eltűrni. Nekünk is volt szomszédunk, aki a ház elé zárta a kutyáját - ami mellesleg tök bolond volt -, és az egész éjjel ugatott, de mint állat.


Remek volt, kábé két évig hallgattuk. Ez van. Az ordítozás meg tényleg baromi sz.r, próbálj rendőrt hívni, aztán ennyi, mást nem tehetsz.

2011. aug. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

(fili)

Esténként dobj át egy darab nyugtatós husit.

De félre téve a tréfát. Van polgármester tessék vele beszélni. Ha a kutya állandóan láncon van beszélni az állatvédőkkel. Mi lenne ha a szomszédot áthívnád egy sörre mondjuk ez lenne részemről az első lépés, és megdumálnám vele mi a problémám.

Tudom azt írod vissza, hogy ezkkel lehetetlen. Nem, nincs lehetetlen. Nekem is volt ilyen szomszédom még hülyébb volt. És láss csodát tök más lett a viszony a beszélgetés óta.

Ha semmi nem segít vegyél egy mélynyomót és napközben hétvégén ezerrel zenélj a kertben a házuk mellett.

Szerintem rájönnek, hogy vannak együtt élési szabályok.

Jó ötleteket írtam remélem. XDDD

2011. aug. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

A kutyával nem lehet mit tenni sajnos. El kell viselni.

Én is utálom a szomszédomat. Egész nap bömbölteti a tv-t, a fia meg hajnali 2-ig számítógépes játékkal játszik, ami áthallatszik a falon keresztül. :S

2011. aug. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!