Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Miért nem sikerül?

Mit tegyek? Miért nem sikerül?

Figyelt kérdés

Én alapból egy visszahúzódó nem túl beszédes lány vagyok... szóval a velem egy idős embereknek majdnem a "félváros a haverja" nekem meg alig vannak barátaim. Szeptembertől megyek táncra és az úgymond elég jó alkalom ahhoz, hogy barátokat szerezhessek. De már mint említettem nem vagyok túl beszédes de ugyanakkor nagyon szeretnék barátokat.. szóval hogyan kezdeményzzek? miről beszélgessek velük? vagy ha odamegyek miről kezdjek el beszélgetni? Segítsetek légyszives!! Előre is nagyon köszönöm!

14/L


2011. aug. 30. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A megfelelő alkalom szüli a dolgokat. Ha lesz szimpatikus ember táncon akkor nyugodtan közeledhetsz felé. Elég mellé ülni eligazításokon vagy a közelében táncolni, a közelében öltözni stb. Aztán vagy hozzád szól valami miatt vagy épp te szólsz hozzá a helyzettől függően.

Köszönő viszony kialakítása fontos, majd idővel meg lehet vele beszélni a táncokat. Nyilván először a tánc lesz a fő koncepció, tehát arról érdemes beszélgetni aztán majd a többi jön magától. Sok ember szereti, ha kikérik a véleményét dolgokról. És ott el is válik az, hogy szimpi vagy - e számára avagy sem. Nyilván ha nem akkor elég szűkszavú lesz veled.

2011. aug. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Először szerintem csak köszönj :D aztán beszélgessetek a táncról, kezdetnek megteszi :) amúgy régen én is ilyen voltam, aztán, hogy bekerültem középiskolába változtak a dolgok :D

16/L

2011. aug. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Osztogass húsz ezreseket! :)
2011. aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!:)

Te utolsó de kis humoros vagy.XD

2011. aug. 30. 12:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kezdeném én, hogy bátran odaszolsz egy szimpatikus emberkének, köszönsz neki, megkérdezed, hogy ő mióta táncol, érdeklődve figyeled, mit mond, aztán, ha visszakérdez, te is elmondod, és rögtön kérdezz újra. Próbáld kifigyelni, mi az a témakör, ami érdekli, és próbáld szóval tartani. Az emberek általában szeretik, ha érdeklődnek felőlük, néha jól esik a középpontban lenni. De aztán te is próbálgass beszélni, nehogy az legyen, hogy csak hallgatóság vagy. Megkérdezheted tőle, hogy melyik táncot akarja megtanulni, melyik számára a legnehezebb, hogyan juott el a táncórára, úgy értem ajánlotta neki valaki, vagy csak látott egy plakátot és úgy érezte jó móka lesz, stb.

A lényeg, hogy bátran kezdeményezz. Az alap testbeszédet úgy is felismered, látod, ha valaki zárkózottabb és úgy néz ki, hogy jobb, ha nem szólsz hozzá. Meg beszélgetés közben is látod a reakcióit, ha olyan területre tévedtél, ami nem érdekli, nem akar róla beszélni, akkor másról kezdesz el.

Legyél nyílt, őszinte és add magad! Így barátokra lelsz.

Sok sikert!

2011. aug. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönömszépen!
2011. aug. 30. 12:19
 7/8 anonim válasza:
100%
Régen nekem se volt senkim és engem is zavart ez az egész. Én azt csináltam, hogy elkezdtem minden kis apró részletre figyelni, amik előtte teljesen lényegtelennek tűntek. Így sikerült észrevennem ki mit szeret, mivel foglalkozik sokat és mi érdekli. Ha találtunk egy kapcsolódási pontot egyre könnyebb lett. Kinyíltam a világ felé és engedtem bizonyos embereknek, hogy engem is megismerhessenek és bizalommal fordultam feléjük.
2011. aug. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem az is jó lehet, hogy ha mondjuk már köszöntetek egymásnak és szimpik vagytok egymásnak, akkor pl. megdicséred az ékszereit, vagy bármijét, ami neked tetszik...vagy megkínálod a csokidból, a többieket is akik látják mondjuk, de azért neked is maradjon:)

úgy nézz ezekre az emberekre, mintha már régóta ismernéd őket, ne aggódj:)

remélem segítettem:)

2011. szept. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!