Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol tudnam gyerekem nevet...

Hol tudnam gyerekem nevet megvaltoztatni? Toroltetni?

Figyelt kérdés
5 honapos a gyerekem es a parom nevet is adtuk mert ragaszkodott hozza,viszont most meg elhagyott ugy hogy nem tarjuk a kapcsolatot.Hova kell mennem ahhoz hogy letoroljek az o nevet?Ket csaladneve van,igy az en csaladnevem maradna.Nem vagyunk hazasok es azert fontos toroltetnem mert igy ki sem tudom vinni az orszagbol.(erdelyi vagyok es itt meg vannak hatarok..)
2009. ápr. 18. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pfúú, hát ez nem lesz egy egyszerű menet. Mi keresztnevet változtattunk, mert amit akartunk azt meg kellett kérvényezni és az engedély után át kelett iratni mindent. Előszőr azt hiszem az anyakönyvvezetésre kell menni, ahol anyakönyveztetétek a nevét. Onnan kaptok egy papirt, amivel az önkormányzathoz kell menni, ők elküldik a kérvényt az igazságyügyi minisztériumba. Ott kaptok egy engedélyt, a változtatásra postán kiküldik. Azzal vissza az önkormányzatba és az anykönyvibe. Anyakönyvet, tb kártyát, lakcimkártyát, személyit mindent át kell iratni.

És azt hiszem a te esetedben az anyakönyviért is fizetni kell, ami olyan 25 ezer körül van. De érdeklődd meg!

2009. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én csak a magyar törvényeket ismerem, de azok szerint nem lehet, az apa beleegyezése nélkül. Nálunk is ez van, kettős családneve van a fiamnak, de az apja már több mint egy éve rá se bagózik. Voltam ügyvédnél, de azt mondta, hogy az apa beleegyezése nélkül semmiképp nem tudom megváltoztatni, még akkor sem, ha már a bíróság nálam helyezte el a gyereket és én vagyok az egyedüli gondviselő (ez már megtörtént).

Te is fordulj viszont bírósághoz, szerintem nálatok is így lehet, hogy ha te vagy az egyedüli gondviselő, akkor az országból kiviheted, mindenben te dönthetsz, egyedül a nevét nem változtathatod meg.

2009. ápr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ha nem vagyunk hazasok akkor sem tudom toroltetni a nevet?Ha ugyvedhez megyek o utana tud jarni?Elintezne nekem vagy csak megmondja hol induljak el..?A volt parom kulfoldi,mas allampolgar mint mi.
2009. ápr. 18. 14:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Mi se voltunk házasok. Ez igazából nem sokat számít, mert az apai jogok azonosak. Nekem kerek perec megmondta az ügyvéd, hogy az apa beleegyezése nélkül semmit nem tehetek. Indíts egy gyermekelhelyezési pert, azt amúgy is kell(ene), hiszen jogilag kettőtöknél van elhelyezve a gyerek, pedig nem vagytok együtt. Bármikor megteheti, hogy felbukkan és követeli a jogait, szóval a te érdeked is, hogy meglegyen a per. Ha nem tudják beidézni, akkor is döntenek (a te javadra), nálunk így volt. Akkor már mindenben egyedül dönthetsz, csak a nevével nem lehet mit csinálni sajnos. Én is elcsodálkoztam ezen, de az ügyvéd megmutatta az ide vonatkozó paragrafust, sajnos tényleg nem lehet a nevével mit csinálni.
2009. ápr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ja tényleg (első válaszoló vagyok) nekünk is kellett az apa aláírása
2009. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy az önkormányzatnál az anyakönyvi osztályon lehet töröltetni, megváltoztatni, de én csak a keresztnevet tudtam, hogy lehet. Őket hívd fel, tudnak tanácsot adni.
2009. ápr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy megvaltoztatod a gyerek nevet, meg a szuletesi anyakonyvi kivonatban szerepel az apa. Tehat ott latszik, hogy tudod hogy ki az apa.

Ha kulfoldre akarod vinni a kicsit, utlevel kell hozza. Az utlevelet pedig mindket szulonek ala kell irnia.

Ugyhogy nem olyan egyszeru a dolog, hogy leveteted a nevet, es viszed a kicsit magaddal! Sajnos a jog sokszor ertelmetlen, es hihetetlen!!!

Eloszor is menjel el az anyakonyvvezetohoz, es kerdezd meg tole amit szeretnel. O ingyen elmond neked mindent a nevvel, az utlevellel kapcsolatban is.

Az ugyvednek ezert felesleges fizetned, ebben a dologban az ugyved sem tud sumakolni semmit.

Amit szerintem tenni tudsz, hogy irsz a birosagnak, es kered a gyerek elhelyezeset nalad, es akkor az utlevelben is eleg lesz a te alairasod! Akkor a nevvaltoztatas nem is kell!

2009. ápr. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!