Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok, akinek nincs testvér...

Fiatalok, akinek nincs testvére, nagyon bánja? Szüleid miért nem akartak még egy gyereket?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

most még nem bánom, mert legalább nem kell osztozkodnom, de idővel biztos rossz lesz.

amúgy azért nem akartak anyumék több gyereket, mert én is későn születtem.

14/L

2011. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom miért bánják ezt. Csomó egyke barátnőm van, én őket irigyeltem gyerekkoromban, de ők sosem irigyelték tőlem a testvért.

Így felnőttként is azt mondom, hogy nekem egykeként is jó lett volna.

2011. aug. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
én is egyke vagyok és a párom is, náluk válás volt túl korán, nálunk meg anyu volt túl önző és nem akart több gyereket. Ennek az lett a következménye, hogy mi nagyon akartunk tesót az első szülöttünknek, mindössze 17 hónap van köztük és azt látom, hogy jobban ne mis dönthettünk volna. Imádják egymást és nagyon jó rájuk nézni. Sajnos több baba nem lehet, akkor az életemmel és a követező baba életével játszanék, de többet terveztünk.
2011. aug. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
én késői vagyok, nehezen jöttem össze. barátom apja meg kifejtette, h nem lesz testvéred, mert rossz vagy, mint az ördög és nem alszol a saját ágyadban:D
2011. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

én nem bánom. Vannak féltesóim. De amúgy is szeretek egyedül lenni. Néha kevésbé unatkoznék, unatkoztam volna, de attól még jó ez így is! Könnyebb egyedül megállni a helyem, ez az előnye (Nyilván a testvér előnye meg az önzetlenség megtanulása, meg az alkalmazkodásé)

19/L

2011. aug. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
akinek van testvére, annak az a baj, akinek nincs testvére, annak meg az baj
2011. aug. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nem bánom. illetve nem tudom, milyen lett volna... de ez a legkevesebb :)

és h mért nem? erre sok választ mondtak már: anya szerint belőlem egy is sok :D apa szeretett volna több gyereket, de anyám nem, de nem igazán értem, h mért, azt t'om h fél(t) a szüléstől, na meg ők nem egy 'álompáros', az tény és bár erről nem vagyok meggyőződve, konkrétan soha nem mondta ki senki, de a'szem anyámnak volta abortusza vagylehet több is :S persze még apám előtt

20L

2011. aug. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

14éves vagyok. Már nincs testvérem, két hetesen sajnos meghalt :( Én akkor 8éves voltam.

Utána pedig anyának nem lehetett baba, vagy is nehezen, mert szülésnél komplikációk voltak.

2011. aug. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, eléggé bánom, mindig irigyeltem azokat akiknek van testvére. De sajnos én is nehezen jöttem össze, sok-sok év után, emiatt későn is, testvér már nem sikerült. Ha megtehetem (anyagiak stb.) akkor az én gyerekemnek biztos lesz tesója. Mondjuk az nem most lesz, még egy ideig nem tervezek gyereket. :)

16/L

2011. aug. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! További szép napot, hetet..
2011. aug. 26. 13:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!