Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy jó legyen...

Mit tegyek, hogy jó legyen itthon a légkör?

Figyelt kérdés

Anya és apa már lassan 30 éve házasok.Mindig is voltak kisebb-nagyobb veszekedéseik,de az utóbbi időben már eléggé megromlott a kapcsolatuk.Kb. 2 éve nincs házas életük,apámnak elég rossz a munkahelye,a kollégái kikészítik,haza hozza az ottani feszültsége.Mikor hazaér,már tiszta ideges,nem lehet vele normálisan beszélni,a kákán is csomót keres,türelmetlen.Máskor pedig folyton azzal jön,hogy miért nem beszélgetünk vele,meg hogy ő folyton ki van rekesztve mindenből,nem kezeljük családtagként..stb.De hát kinek van kedve úgy beszélgetni vele,hogy végig se hallgat,nem is érdekli az egész?Anya már nagyon ki van miatta,a folytonos morgásai miatt,hogy mindenért szól,és annyira rossz ezt látni.Anyagilag se állunk túl jól,emiatt is vannak veszekedések sajnos.

Jó lenne apának egy másik munkahelyt találni,ez talán segítene.Mit tehetnék én,hogyan segítsek?Maguktól nem fogják megoldani a problémát,egyiköjük sem olyan lelkizős típus,vagy hogy is mondjam.Idén nyaralni se voltunk,egész évben csak dolgoznak,reggeltől estig,fáradtak,bele vannak fásulva,pedig ez nem jó,jót tenne nekik a kikapcsolódás,de hát nincs rá pénz.

18/L


2011. aug. 22. 12:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy piknik a parkban nem kerül pénzbe. Séta sem. 1-2 gombóc fagyiba sem halt bele még senki. Én ilyenekkel próbálkoznék. Vagy mint egy másik hasonló kérdésben tanácsolták egy tinilánynak, hogy egy nyugodt vacsorán vagy épp a veszekedés közepén kérdezd meg: Hogy most válni fogtok? Talán leesik a tantusz.

22/N

2011. aug. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez sajnos nem megoldás,a kérdésben is írtam,hogy egyik szülőm se olyan,hogy na akkor gyere,elmegyünk vhová,és beszélgetünk.Múltkor is mondtam apának,hogy menjünk el a családdal 1 napra kirándulni,kapcsolódjunk ki egy kicsit,nem került volna sokba tényleg,de ő inkább itthon akart maradni,így nem lett belőle semmi.
2011. aug. 22. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!