Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a párom nem szeret...

Mit tegyek a párom nem szeret nyitott ablaknál aludni?

Figyelt kérdés
Nyár van és nagyon meleg, ez így helyes. A lakásban van légkondi de csak nappal használjuk. Képtelen vagyok 28 fokos melegben aludni. Ha kinyitjuk az ablakot akkor reggel panaszkodik, hogy nem bírt aludni a zajtól, ha a légkondi megy akkor attól sem bir aludni és a ventilátor zaja is zavarja. Tudom mire vezethető vissza, otthon a szüleinél így aludtak ezt szokták meg, de szerintem ez nem normális. Köteles vagyok eltűrni?
2011. aug. 22. 07:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Természetesen semmit sem vagy "köteles eltűrni". :-) Aludjatok külön, ha olyan rossz a helyzet. Én megértelek, én sem tudok melegben aludni. Különben sem olyan nagy tragédia, ha nyaranta két-három hónapot külön alszotok. Van, aki horkolás miatt egyáltalán nem tud a párjával aludni. :-)
2011. aug. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Ventilátornál én se tudok aludni, de ha nagyon nem bírjuk a meleget akkor vagy külön alszunk,vagy megy aventilátor és amikor elaludt a párom kikapcsolaom,vagy a fejemre húzom a takarót.Megértem a párodat,de nehéz így mindkettőtöknek.Én vidéki vagyok és amikor Pesten aludtam nyitott ablaknál, hát pár napig én se tudtam jól aludni amíg meg nem szoktam a zajt, főleg hogy az ablak alatt ment el a villamos.
2011. aug. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Nyisd ki a másik helyiségben az ablakot és hagyd nyitva a hálószoba ajtót. Így bejön a hűvös levegő, de nem hallatszanak be a zajok
2011. aug. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Esetleg az nem lenne megoldás, hogy amíg nem alszotok el addig megy a légkondi, és amikor már érzitek, hogy aludni szeretnétek akkor kikapcsoljátok. Max, ha éjjel felkelsz fél, vagy negyed órára még vissza kapcsolod, arra még a párod sem fog felkelni, ha alszik. Legalábbbis szerintem, de ha mégis akkor vissza tud majd aludni.

2011. aug. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
utolsó vagyok. bocsi, véletlenül egy b-vel többet írtam a legalábbis-nál.
2011. aug. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
Én félévig nem tudtam elaludni az új lakóhelyemen,csak mert vasút,villamos,busz,és repülőgépek zaja csapta meg a fülem percenként.Aztán megszoktam.Csakis kizárólag nyitott ablaknál tudok aludni,még télen is....Megszokás kérdése.Ha akarja a párod meg tudja szokni a zajokat,ha nem hát az már az ő baja...
2011. aug. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

A kérdésedben van egy hiba: "Köteles vagyok eltűrni?"


Az ellenkérdés: a párod köteles eltürni, hogy te nyitott ablaknál akarsz aludni? Mert neki ÉPPEN annyi joga van úgy aludni, ahogy szeret, mint neked.


Aludjatok külön szobában, és akkor meg van oldva a probléma - nem kell mindenben egyformán viselkedni, mindenki aludjon úgy, ahogy neki a legpihentetöbb.

2011. aug. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk is van légkondi de estére nem kapcsoljuk be. És mi sem alszunk nyitott ablaknál.. Én félek is hogy valaki bejön mert a szomszédházba is kifeszítették az ablakot és szépen bementek. Meg a másik csendes utcába lakunk de mégis halljuk az autókat a szomszédok zörgését és akkor nem tudunk elaludni mi sem.. De beszéljétek meg akkor minek lett a kondi csinálva ha nincsen kihasználva...
2011. aug. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

Aludjatok külön szobában. Nagyon eltérő alvási szokásokkal bíró, vagy habitussal (pl. az egyik pacsirta a másik bagoly), embereknél vagy az egyik horkol a másik nem esetnél az a legjobb, ha külön szobában alszotok. Ez - minden ostoba előítélettel ellentétben - nem a házasság vége (pl. nem életet lehet máskor is élni, nem csak este), hanem éppenhogy sokszor a megmentője.

Ő sem köteles kínlódni a nyitott ablak mellett és szenvedni a zajtól (ami nem annak a jele, hogy szüleinél csend volt és azt szokta meg, hanem annak a jele, hogy nagyon felületesen alszik, rossz alvó, esetleg idegesebb típusú vagy nagyon érzékeny ember), mint ahogyan te sem vagy köteles megfőni a melegben.


Aludjatok szépen kölön szobában. Mindenki kipiheni magát és szebb lesz az élet másnap.

2011. aug. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 ava87 ***** válasza:
Banális problémának tűnik, de azért ez elég kellemetlen lehet, hiszen mindkettőtöknek ugyan úgy "joga" van úgy aludni, ahogy szeretne. Nálunk ez télen okoz gondot, mert a férjem hidegben is szereti kinyitni az ablakot legalább egy kicsit, mármint résnyire, ami engem igazából nem is zavarna, viszont ha nyitva van az ablak, akkor nekem reggelre máris fáj a torkom. Mondjuk ez télen még egyszerűen megoldható, mert lefekvésig ki van tárva az ablak, utána becsukjuk, így hűvös van, amikor megyünk aludni, de mire elalszunk, már nincs olyan hideg, így mindenki jól jár :) De ha van légkondi, akkor ti is megtehetitek, hogy lehűtitek a szobát lefekvés előtt. Vagy felébredsz arra is, ha bemelegszik? Mert akkor arra nincs tippem... Nálunk nyitott ablaknál is elég meleg van most, akár akarjuk, akár nem :)
2011. aug. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!