Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy csinál velem anyám,...

Úgy csinál velem anyám, mintha nem is szeretne, mindig megaláz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 éves (lány) vagyok. 2 éve kezdődhetett az egész, azóta ilyen velem. Pl.: tanultuk a matekot, mert másnap dolgozat lett volna, elmondta 3-szor azt a valamit, persze nem értettem meg, nem vagyok valami jó matekból, és amikor elmondta már 3-szor és megkérdeztem, hogy mi, nem értem, lecsapott egy pofont, meghúzgálta a hajamat, megfogta 2 könyvemet nekivágta a földnek, akkor ráment az üditő amit ivott, kész katasztrófa. Nincsenek túl sok barátaim és én neki mindig elmondom a probélémám, de mostananába azt mondja, hogy ne szóljak hozzá, menjek el, nem bír éátni. Volt rá példa, hogy azt mondta, hogy menjek át a szombszédba (ott laknak a mamámék) ott egyek, igyak, ott legyek, tünjek a háztól. Akkor mindenki előtt bevág olyanokat, hogyha mondok valamit ami neki nem tetszik akkor ezt mondja, hogy ilyen őrült vagyok, mindenbe belekötök, nem tudom befogni a szám stb. Nagyon sokat sírok miatta, volt, hogy nem töröltem le az ablakot amit mondott, hogy csináljam meg, elfelejtettem, és az utcán megrángatott, ellökött, bezavart a házba, közben most is pityergek. Bocsi a regényért... Tehát nincs olyan nap, hogy ne veszekednénk. Előre szólok, nem iszik, meg ilyesmik. Csak cigizik.
2011. aug. 21. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Költözz át a nagyszüleidhez, ha teheted..ne várd meg még tönkre mégsz idegileg..
2011. aug. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha csak mostanában zavar el, meg viselkedik a megszokottnál másképp, akkor biztos, hogy van valami baja, csak egyrészt nem osztja meg veled, másrészt rajtad tölti le a dühét.. nekem anyum is ilyen mert mi együtt lakunk nagymamámmal és amikor nagyi olyat mondd anyának, amitől anya kiakad, nem azt csinálja, hogy megbeszéli nagyimmal, hanem pl. elkezd velem veszekedni, hogy mondtam h porszívozz fel.. de én ilyenkor mindig türelmesen közlöm vele, hogy jó lenne ha nem rajtam töltenéd ki a dühödet hanem kinyitnád a kicsi kis szádat 40évesen és közölnéd az édesanyáddal hogy neked nem tetszik amit mondd. Ilyenkor mindig lenyugszik, mert belátja hogy igazam van..

ha még mindig ilyen a matek, vagy bármi más, szerintem ne anyuddal ülj le matekozni, mert gondolom dolgozik, elég fáradt lehet minden nap, meg biztos van még egyéb gondja is. Ha van olyan osztálytársad aki jó belőle és jóba vagytok nagyjából akkor őt is megkérheted a korrepetálásra, de magát a matektanárt is, hogy pl. heti 1x legyen különóra, mert nemérted az anyagot. hidd el nem fog megenni, mert inkább szólj, ha nem érted, mint hogy ülj a fenekeden:)

Ha a szomszédba laknak nagyidék, én a te helyedbe oda mennék több napra, és biztos keresne anyud egy idő után h hiányzol. Vagy nagyidékkal nem tudsz ilyenekről beszélni? Vagy más családtaggal.. Biztos van a környezetedben valaki aki megértene:)

2011. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

Teljesen egyet értek az előttem szólóval.Fogd szépen a cókmókod és költözz át a Nagyszüleidhez,mielőtt még idegileg kikészülsz,vagy (Isten őrizz!!!!)mit tesz Veled egy nap csak úgy,hirtelen felindulásból.A nagyszüleid biztos nem bánnák ha odamennél.

Rendbe jön majd minden,sok szerencsét! :) :)

2011. aug. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Beszélj a nagyszüleiddel vagy olyan felnőttel akiben bízol (esetleg apukáddal, azt nem írtad, hogy veletek él-e ) hátha tudnak beszélni anyukáddal, mert nem hinném, hogy téged nyugodtan meghallgatna. Ha ez nem lehetséges akkor tényleg költözz át mamádékhoz.
2011. aug. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden egyes választ! A mamámékhoz költözni elég furcsa lenne, mert a vita csak mi kettőnk között van, tehát nem tud róla senki, kivéve akik előtt megaláz, és ha elköltöznék, akkor mindenki a suliban rossz szemmel nézné, nagy kalamajka lenne belőle. Igen apu velünk él, próbáltam már neki mondani, de rögtön anya pártját fogja, mint mindenki! :(
2011. aug. 21. 15:45
 6/7 anonim válasza:
100%

Ne félj.Nyugodtan költözz át mert ez csak a TI dolgotok.ha valaki megkérdezi, h mért költöztél át mondd azt,h csak a nagyszüleidnél akartál/akarsz lenni.(:

sok szerencsét (:

2011. aug. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Dettó mint az én anyám.

Egy szép januári napon fogtam a cuccom, beballagtam az Alföldi utcai intézetbe, és állami gondozásba vetettem magam. Szar volt egy ideig, borzasztóan, de mostmár jó. Anyámat nem kell látnom soha többet, én meg önállóan élem az életem, teljesen jól megvagyok.

Ez is megoldás lehet, méghozzá jó megoldás, de ez sem könnyű, mert amíg be nem kerülsz egy végleges otthonba (ahol már válogatnak, és normálisak az emberek), addig az átmeneti intézetben hihetetlen állatfajtákat kell megismerned... 16/L

2011. aug. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!