Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszerettem egy nőbe. Van...

Beleszerettem egy nőbe. Van feleségem, életem, mégis csak a másik nőre tudok gondolni. Voltatok már így, mi az, amit ilyenkor lehet tenni?

Figyelt kérdés
Otthon semmi probléma nincs. A másik nő nem akar velem foglalkozni, mivel házas vagyok, de ha nem lennék, más lenne a helyzet. Őrültség, mégsem tudom elhessegetni a másik nőt a fejemből, sőt, egyre jobban szerelmes vagyok bele.
2011. aug. 21. 00:31
1 2
 11/15 anonim válasza:

Először is tudatosítsd magadban, hogy a szerelem egy érzés, tehát nem vagy hibás azért, hogy így érzel valaki más iránt, még akkor sem, ha házas vagy. (nem örök szerelmet, hanem örök hűséget fogadtatok egymásnak!)


Másodszor valószínűleg azért zúgtál bele a másik nőbe, mert benne megvan pár olyan tulajdonság, amit (most) hiányolsz a feleségedben. Az esetek túlnyomó többségében azonban az szokott lenni, hogy ugyanakkor a feleségednek meg sokkal több olyan jó tulajdonsága van, amit a másik nő hallomásból sem ismer. (Feltételezem, hogy nem véletlenül mentél hozzá.) Azonban az új szerelmednek az árnyoldala csak később válna számodra világossá, és akkor valószínűleg már bánnád az egészet és visszasírnád a feleségedet.


Összességében azt tanácsolom, hogy mondd el a feleségednek, hogy szereted; csak most épp másba vagy szerelmes, úgyhogy kérd meg, hogy legyen a szokásosnál is türelmesebb veled. Biztos vagyok benne, hogy a feleséged értékelné az őszinteségedet és megértene. Mond el neki finoman azokat a dolgokat, amik megfogtak a másik nőben és a feleséged is tudna olyan irányban változni. (Nehéz így konkrétumok nélkül írni.) Ha tényleg szeret a feleséged, akkor fog változni és megpróbálni visszahódítani téged, de ehhez az is fog segíteni, ha te is neki elkezdesz újra udvarolni úgy, mint régen (a házassággal nem kell befejeződnie az udvarlásnak!) Így lehetséges, hogy újra szerelmes leszel a feleségedbe, persze ehhez az is szükséges, hogy a másik nővel lehetőleg minél kevesebbet találkozz.


Amit így nyerhettek:

Nem rúgsz fel egy jól működő kapcsolatot, nem lesz lelkiismeretfurdalásod.

A feleséged biztos, hogy sokkal jobban fog szeretni ezek után, egyrészt, mert őszinte voltál vele, másrészt, mert egy másik nővel szemben (újra) őt választottad, annak ellenére, hogy az érzelmeid mást diktáltak, ráadásul ő is képes volt "legyőzni" egy másik nőt.

A gyerekeitek, ha vannak, mindenképp a kapcsolat fenntartása mellett döntenének.


Összességében a kapcsolatotok megerősödne, mivel kiálltatok egy hatalmas próbát; márpedig a számítógépes játékokból tudjuk, hogy szintet lépni a legegyszerűbben úgy lehet, ha minél nehezebb küldetést teljesítesz, hiszen az add több XP-t (tapasztalati pontot).

2011. aug. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, csomó érdekes gondolatot olvastam.


"amit tennél a másik nővel, azt tedd meg a feleségeddel. vidd el őt randizni, lepd meg őt, és vidd őt ágyba. vedd rá, hogy randizzon veled, és öltözzön rá ki. Adj neki virágot, táncolj vele, bókolj neki, stb. " - pontosan ezek járnak a fejembe, csak ugye a másikkal kapcsolatban.


"mondd el a feleségednek, hogy szereted; csak most épp másba vagy szerelmes" - ezt viszont nem fogadom meg, ennyire szerintem nem szabad őszintének lenni.


Azt viszont nem tudom elönteni, ha ágyba vinném a másikat, az javítana, vagy rontana a helyzeten (nem egyetemes erkölcsileg, az én szempontomból..)

2011. aug. 21. 16:47
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a fellángolások elmúlnak egy idő után. Szerintem tarts ki a feleséged mellett, és NE mondd el neki.

tudom, hogy rossz érzés :( el fog múlni, ne aggódj.

2011. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
1 hónapja van, hogy kezdődött, de még nem múlik...
2011. szept. 1. 21:21
 15/15 anonim ***** válasza:
A szerelem: Krônikus erekciô.
2011. szept. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!