Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zaklat a volt barátom?

Zaklat a volt barátom?

Figyelt kérdés

már majdnem benőzött végre gondoltam hogy leszáll de nem megint kezdi folyton már vagy féléve, idegesít már belebetegszem és a barátaim is zaklatja, engem meg zsarol, részleteket nem írok, mindent kinyomoz.

az internetet jobb lett volna nem feltalálni, nekem meg nem megszületni.


2011. aug. 19. 15:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

De, hidd el, foglalkozik ilyennel a rendőrség! Nekem is volt ilyen ügyem, és telefonon is nagyon segítőkészek voltak, hívd fel az áldozatsegítőt asszem, vagy a helyi rendőrkapitányságot, segíteni fognak, hidd el. Én nem is tudom, hol lennék nélkülük. Minden tanácsot megadtak, amit lehetett, de minden eset speciális, ezért azt mondom, hogy inkább hívd fel őket, hogy mondják meg ők, hogy mit kell tenned. Minden zaklatóra máshogy lehet hatni. Légy velük őszinte, ez a dolguk. Segíteni fognak.

A másik, amit tehetsz, hívd fel a Nane vonalát:

[link]

Ők mindent tudnak az ilyen esetekről. Nem vagy egyedül, drága, sok nő átment ezen. Ne te add fel, ha egyszer ő a hülye. Keresd meg a profikat! Rendőrség + Nane!

2011. aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
nagyon köszi, meg felkeresek egy pszichologust is :( szükségem van rá úgy érzem
2011. aug. 19. 19:25
 13/18 anonim ***** válasza:
Sajnállak, de ne hagyd. Én is átmentem rajta, rendesen üldözött, zsarolt, zaklatott, szerencsére lezártam, a mostani párom segítségével. Most mást zaklat.
2011. aug. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz: igen. Zaklat.


A pszichológus nagyon jó ötlet, a zalkatás miatt kialakult nagyfokú félelem és paranoid állapotok ellen, de egy pszichiáter még jobb lenne; a NANE segélyvonala szintén, a rendőrség nagyon is komolyan veszi ezt (minden panaszt ki kell vizsgálnikuk, azért is vannak). Tegyél ellene, hogy ne légy egy idióta barom áldoztata!


A telefonszámodat cseréld le és titkosíttasd, csak annak add meg, akiben megbízol; az e-mailodat cseréld le, a vonalast szintén, a leveleket küldd vissza bontatlanul, ha pedig személyesen zaklat, akkor AZONNAL hívd a rendőrséget! A közösségi falakról pedig egy időre jobb volna, ha távoznál. Töröld magad. Aki akar, az úgyis megtalál téged, de a zaklatónak egy felülettel kevesebbje marad. Ha nem törlöd, akkor számíts arra, hogy levelekkel fog bombázni. Kizárhatod ugyan, de jobb, ha eltűnsz a szeme elől. Ne legyen felület, ahol megtalálhat.


MIndig kérj segítséget! Apu-anyu-tetsvér-nagybácsi, rendőrség stb.! És ne félj! Ez már ne a középkor, hogy bárki is hagyná, hogy egy barom, akit egy párkapcsolatból kirúgtak, birtokolni akarjon valakit, aki már látni se akarja.


És még valami, ami nagyon fontos! Az életed mentheti meg, nem ijesztgetni akarlak, de mindig jobb félni, mint megijedni! SOHA, SOHA, de soha ne tégy olyat, hogy engedsz egy "még egy utolsó" -nak! Lakásba, zárt helyre soha ne menj - ha mégis eszedbe jutna az, hogy beszélsz vele, akkor mindig nyílvános hely legyen, nagy forgalmú hely, nappal, és olyan hely, ahonnan könnyel el tudsz menekülni és könnyen tudsz segítséget kérni!

Nem egy zaklatott nő halt már meg azért, mert elment "még egy utolsó" beszélgetésre, vacsorára az ex lakására.


És csak fel a fejjel! Más nőt is zaklatnak, mégis tud és mer tenni ellene! Te is tégy! Ne légy áldozat!

2011. aug. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
köszi, egyenlőre még "csak" neten át...van ez...a dolog...:(
2011. aug. 19. 21:08
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem kell róla tudomást venni, nem felvenni a telefont, nem elolvasni az emilt, ha a közeledbe megy rendőrt hívni

hisztérikus síkitászba kezdesz és rendőrt hísz.

2011. aug. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A "csak a neten" ellen a legkönnyebb tenni. Leírtam.

És ne félj! Mindig van védelem, nem kell áldozattá válni!


Vavvyan Fable írta valahol, valamelyik könyvében: "ha megtámadnak, lehet, hogy sikítok, de biztosan ütök". :)

2011. aug. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
tényleg örülök hogy segítetek megfogadom a tanácsotokat
2011. aug. 19. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!