Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érzékeli nagyanyám...

Miért nem érzékeli nagyanyám az árakat?

Figyelt kérdés

Teszem azt, ad száz forintot buszra, könyvre vagy fagylaltra, és ő azt hiszi, hogy milyen sokat adott.

(persze örülök, hogy ad, csak azt hiszi, hogy még mindig tizenöt évvel ezelőtt van)


2011. aug. 19. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván nem jár busszal, nem vásárol könyvet és fagyizni se szokott.

Épp néhány napja meséltem a nagyanyámnak, hogy mennyit kellett gyalogolni a gyerekemmel. A miért nem mentetek busszal kérdésre kifejtettem, hogy az több mint 1000.- forint lett volna kettőnknek, átszállásokkal. Sose buszozott, fogalma nem volt a jegyárakról. A fagyiról viszont megkérdezett - kicsit kiborult, amikor mondtam hogy nem 2ft, hanem 150.- egy gombóc...

2011. aug. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
nálunk a 150 ft/gombóc még nagyon is olcsónak számítana.itt 180-190ft/gombóc
2011. aug. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Az idős kori demenciának(elbutulásnak) az első jele a pénz értékének nem ismerése. Sajnos tapasztalatból mondom, nagymamámat én gondoztam ez volt az első jel. Lehet, hogy nálatok nem erről van szó "csak" tök egyszerűen nem tudja mi mennyibe kerül, de azért érdemes majd figyelni rá.
2011. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Az utolsónál a pont! Sajna az idős embereknél előbb-utóbb elkezdődik a szellemi leépülés. Az, hogy neked kevés pénzt ad, az csak egy tünet és nem is a legrosszabb. De jó lenne rá odafigyelni, mert a végén ebből súlyos dolog is lehet, ha nem veszitek észre időben. Anyagilag kihasználhatják, vagy csak ő költi el minden pénzét, de az is lehet, hogy egyszer elindul a boltba és nem talál haza... Persze ez nem egyik napról a másikra történik, de sajnos errefelé halad.
2011. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de a pénz értékének fel nem ismerése konkrétan egy öregkori betegségre utal, az Alzheimer kórra -másik ilyen az, ha az óráról az időt nem tudja leolvasni.

Egy idős ember -de még egy fiatal sincs tisztában mindennek az árával, pláne nem olyanéval, amit nem vásárol. Az én nagyanyám tudja az alapvető élelmiszerek árát, a szolgáltatások alapdíjait -tv, víz, villany, stb- de halvány rózsaszínű fogalmam nincs arról mennyibe kerül egy ruhadarab -minimum 10 éve semmit nem vett magának-, iskolaszerek, vagy könyvek. Ettől még nem szenved öregkori elbutulásban, pedig már 83 éves.

2011. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, akkor gondolom neked "köszönhetem" a lepontozást. Nem azt írtam, hogy a kérdező nagymamája beteg, csak annyit írtam, hogy ez is előfordulhat. Nagymamámnak NEM volt Alzheimer kórja, "csak" demenciája, illetve időskori agylágyulása és neki is úgy állapította meg a doki, hogy pénz kezelés, óra felismerés, dátum...stb. Az rendben van, hogy valaki nem tudja az árát bizonyos dolgoknak, például én sem tudom hogy egy doboz cigi mennyibe kerül, mert életemben nem vettem, de a kérdező azt írta, hogy a néni azt hiszi, hogy 100 Ft-ot adott és az milyen sok, gondolom azt észre vette a nagyija, hogy a nyugdíja mennyi és ahhoz viszonyítva a 100 Ft mennyit ér és ezt az összefüggést nem felismerni utalHAT betegségre. Annak idején én örültem volna, ha valaki szól, hogy nem azért ad a nagymamám 200 Ft-ot nagy bevásárolni, mert nem tudja az árakat, hanem mert gond lehet, így lehet, hogy nem csak akkor vettem volna észre, hogy baj van amikor már egyértelmű volt.
2011. aug. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves 13:02!


A lepontozás az nem egy válaszoló műve. Több értékelés szükséges ahhoz, hogy megjelenjen, milyen arányban számít hasznosnak egy vélemény. Egy le vagy felpontozástól még nem fog ez megjelenni.

2011. aug. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az én nagyanyám gyakran a gázszámlán is elcsodálkozik.
2011. aug. 19. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!