Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Hogyan...

Mit gondoltok erről? Hogyan látjátok a dolgot?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam néhány dolgon,pl,

-a kövér fogyni akar

-a buta okos akar lenni

-a csúnya szép

-a szegény gazdag stb.


én pl mindig is szerencsétlennek,jelentéktelennek és bénának voltam elkönyvelve ami a meghatározó gyermekéveket illeti .Kinézetre kipofoztam magam, senki meg nem mondja a lelki handicap-et.



Vajon melyik az igazi önvalónk?,amit belénk nevelnek ? amiben leéljük az első 20 évünket ? v abba a szerepbe is csak belekényszerültünk a család a környezet által. a Változtatási szándékunk nem fals elképzelés ami az alapszemélyiségünket illeti ? ilyen formán csalók lennénk?

és tényleg színjáték az egész világ?


remélem a érthető ..


aztán ott van a másik dolog (ez lehet külön kérdést is megér) hol van a realitás és az irrealitás határa. Ha ebben az országban én valakinek azt mondom pl h a ny-i Broadway-en fogok színpadon állni mert gyerekkori álmom volt ,kerek meredt szemekkel néznek rám .vagy mondjuk az adott kiskamaszra -rögtön hozzá is teszik ,de hát miből fogsz megélni ? beleölünk egy csomó pénzt,és nincs is garancia ? aztán a gyermeki szabad hittel teli nekiindulás csüggedt távoli reménykedéssé olvad ,majd teljesen tova tűnik .Néha könnyes szemű időseknél- mikor megérinti őket a pillanat- lehet látni hogy nagyon rég megfosztották őket valamitől,és ennek az emléke mégis visszaköszön.


Végezetül én mint reális felnőtt ember szeretném tudni, látni mik a valódi korlátaim és lehetőségeim ? ki mondja ezt meg ?vagy honnan kaphat az ember erre meggyőző választ amit aztán békével nyugtáz magában?

Mi az ami a kétségeket és bizonytalanságokat eloszlatja az életünkből?


2011. aug. 17. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Túl sokat filozófálsz,elvesztegetsz rengeteg időt,szállj le a földre és élj,minden ember a maga sorsának a kovácsa....
2011. aug. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egyeni a reakcio. En amikor lefogytam, ugyanugy kovernek ereztem magamat. Megszokja az ember az evek soran, hogy olyan, amilyen.


Korlatok, lehetosegek? Csak rajtad mulik, nem a multon.

2011. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy korlátaid lennének, manapság annyi technika van mindenre, hogyha valaki el akar érni valamit nagyon, akkor az sikerülhet, még ha irreális is teljesen.

Egy bűnronda nőt átoperálnak tökéletessé, megélhet utána a szépségéből.

Ha egy buta embernek sok pénze van, nem muszáj egyetemre járnia, tanulnia, hasonlók, alapíthat nagy vállalatot, amiből utána milliomos lesz. (persze némi ész meg szerencse azért kell hozzá, ez így elég sarkított, de érted)

ha valaki híres akar lenni, kitalál valami oltári nagy baromságot, és máris több ezren kedvelik, mit számít, hogy van e tehetsége.

gondolom érted, mire akarok ezekkel a példákkal kilyukadni, ez olyan kor, ahol bármit el lehet érni, bár más kérdés, hogy ez mennyit ér.

nem is a korlátaid a fontosak, hanem az, hogy mit akarsz az életedben szívből csinálni! Azért kell küzdeni, minden korlátot legyőzve, még ha lehetetlennek is tűnik. szerintem borzasztó lehet öreg korban ráébredni, hogy a fenébe, meg se próbáltam... lehet az is, hogy valaki mindent feltesz a céljáért, az egész életét, de ha valami ilyen fontos, akkor azt hiszem máris megéri! még ha nem is jön össze, már a küzdés érzése is fantasztikus kell, hogy legyen, ahogy az ember egyre közelebb kerül hozzá...

és ne akard, hogy más mondja meg, mik a korlátaid, ha bárki is ezt tenné velem, még inkább arra ösztönözne, hogy ledöntsem ezt a korlátot! persze ez én vagyok, de szerintem senki más nem szabhat nekünk korlátot ilyen dolgokban, senkinek se... (mondjuk az erkölcsi korlátokat betartom nyilván)

2011. aug. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!