Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az ilyen...

Mi a véleményed az ilyen családi/rokoni viszonyról?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó,hogy apukám és a nővére között nem túl jó a viszony.Mamám vagyis kettőjük anyukája velünk lakott, apukám nővére meg külföldön és nemrég meghalt mamám és ő volt az aki összetartotta kettőjüket azóta csak a veszekedés megy.Apukám nővére elég jól él odakint , mi viszont éppen ellenkezőleg a számlákat is nehezen tudjuk befizetni,apukámnak nincs munkája, és ezért míg élt mamám, apukám sokat kért kölcsön a sógorától és a nővérétől, persze úgy,hogy vissza adja majd ha lesz pénze (mert van egy házunk ami eladó és ha azt megveszik visszatudjuk fizetni a tartozást)

Na és mostanában apukám nagyon sokat panaszkodott a nővérének,hogy mennyire nincs pénze, és akkor a nővére felajánlotta neki,hogy segít valami olyan munkát keresni ami apukámnak kell mert ő ismer embereket.

Aztán egyik nap azzal állított be apukám nővére,hogy egy építkezésen fogsz dolgozni, napi 8-10 órában.

Apukám meg mondta hogy köszöni szépen nem érdekli a munka egyrészt mert egészségügyi állapota miatt ilyen munkára nem alkalmas, és ha ilyen munkát akar keresni azt ő is megtalálja ehhez nem kell segítség.

Aztán dühös lett a nővére, hogy akkor mit akar , most ezt tudja adni, fogadja el vagy nem kap semmit és őt innentől nem érdekli mi van.Aztán még mondta hogy idézem: "Küld el a büdös kölkeidet dolgozni".Egyedül bátyám felnőttkorú, de mivel őt kedveli apukám nővére ezért engem akar 16 évesen dolgozni küldeni, meg húgomat 14 évesen.....

Na meg apukám nővére mindig kivan azon akadva,hogy csak akkor megyünk oda hozzá (én és húgom) ha pénzt hoz,meg,hogy ha hív soha nem megyünk le húgommal a nyaralójukba.

Ennek az az oka,hogy ott elvileg vendégek vagyunk de mindig házimunkát végeztet velünk, mosogassunk el, söpörjünk össze meg ilyeneket.Aztán meg ki oktat,hogy mit hogy kell mi hogyan illedelmes mert ő annyira okos.

Szóval én csak ezért nem megyek le hozzájuk mert nem cseléd vagyok,meg ha annyira odavan azért mert csak akkor megyünk oda hozzá ha pénzt hoz akkor miért akar lehívni?!Ott is neki kell fizetnie mindent, én meg "nem akarok a terhére lenni"...

(Egyébként tényleg csak akkor megyek oda hozzá ha pénzt hoz,de akkor is ő hív oda,hogy ad valamit, mert mit csináljak én ott vele?!Ott beszélgetnek most miért álljak ott 6-7 órában ,hogy hallgassam ahogy ők beszélnek illetve ha kérdeznek valami akkor is az lesz a vége hogy kioktatnak hogy azt nem úgy kell.)/meg persze köszönni szoktam odamenni/

Most ott tart apukám és ő közte a helyzet,hogy apukám azt mondta,hogy akkor felejtsük el egymást, és elkezdte visszatörleszteni a kölcsönkért pénzt, úgy,hogy van 300 ezres számlatartozásunk és a számlákra félretett pénzből most törleszt vissza.De egyébként csak apukám van bedühödve nagyon mert a nővére mindig kérdezi,hogy rendben van e pénzügyileg ha nem ad kölcsön és apukám meg azt mondja hogy igen rendben van és törleszt, pedig nincs rendben.Arról nem is beszélve,hogy anyukám rákbeteg, havonta 50 ezer a gyógyszerének az ára amit szednie kell ,ebben a hónapban nem is tudtuk megvenni a gyógyszert.

De egyébként anyukám nyugdíjából élünk meg apukámnak van alkalmi munkája és úgy.

Hozzáteszem,hogy apukám nővére szívesen segítene,de apukám nem fogad el tőle több pénzt, egyedül anyukám gyógyszerére.

Szóval itt most a vita apukám és a nővére között van.

Neked mi erről a véleményed?


2011. aug. 15. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem igazából, mi a probléma tulajdonképpen nagynénéddel? Inkább örülnél, hogy számíthattok rá. Az meg szerintem alap, hogy ha elmegyek valahova, segítek legalább elmosogatni. Hidd el, sokan örülnének, ha ilyen rokonai lennének, és csak ennyi lenne a probléma...
2011. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Itt igazából mindkettőjükkel gond van nem csak az egyikükkel.Még pedig ez a veszekedős dolog a gond.

Az meg a másik hogy nem azt kéri hogy SEGÍTSÜNK hanem azt hogy CSINÁLJUK MEG HELYETTE mert szerinte nekünk rossz a nevelésünk és majd ő megnevel, így ezzel,hogy házimunkát végeztet velünk,hogy megtanuljuk milyen is az...(mert ő annyira tudja,hogy itt mit csinálunk, minden évben itt van 2 hónapot de ő tudja mi folyik itt)

2011. aug. 15. 15:37
 3/4 A kérdező kommentje:
/Ezt a "végezd el helyettem is a házimunkát" dolgot azért írtam,le hogy én ezért nem kedvelem mert ilyen.Meg ha még én akarnék lemenni akkor alap,hogy segítek,de ő hív le.Már 3 éve nem is voltam velük a nyaralójukban, mert 13 éves koromban is már azzal szekált,hogy dolgozzak, húgomat meg szintén aki akkor alig volt 11 éves./
2011. aug. 15. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyan rémes a helyzet, így leírva legalábbis. Biztos hogy csak segíteni akar. A húgod még nem, de Te tudnál diákmunkát vállalni nyáron vagy iskolai szünetekben, így a saját kiadásaidat fedezed, ennyivel is könnyebb a szüleidnek. Én amióta csak tudok azóta dolgoztam diákmunkán pedig nem is voltam rászorulva.

A nagyobbik tesód ha nem tanul, ő is dolgozhatna valamit, vagy diákmunkát ha még tanul.

Egyet nem értek: segítséget kért apud, tesója segített is munkát találni. Gondolom tudja ha apukád egészségi állapota nem megfelelő a munkához, de akkor nem mondta volna ezt?


Gondolom apudnak sem jó ez a helyzet. Hisz ugye gondoskodnia kell rólatok és mamádról. Ez munka mellett sem könnyű, munka nélkül meg pláne.


Nem tudom egészségügyileg mi a kizáró ok neki, de ha nem olyan dolog ami hivatalosan is kizáró akkor ideiglenesen el lehet vállalni.

Anyum műtött visszérgyulladásos lábbal 60 évesen soron dolgozott, mert nem volt más lehetősége akkor.


Elég sz@r helyzetek vannak. Alig van munka (felénk legalábbis nem sok)


Perzse érthető ha elmész oda nyaralni nem takarítani akarsz, de szerintem ennyi belefér, gondolom nem rabszolga módjára hajt benneteket. Ha meg tényleg ennyire gáz ne menjetek oda.

2011. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!