Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha? Szerelem vagy...

Mit tennél ha? Szerelem vagy biztonság? Fejest ugranál a büdös nagy ismeretlen semmibe?

Figyelt kérdés

Halad az életed a maga kerékvágásában. Van egy párod, aki szeret és szereted, bár nem vagy belé szerelmes, de tudod, hogy alkalmas arra, hogy egész életedben boldoggá tegyen. A tenyerén hordoz, hűséges, egyszóval: tökéletes, de tényleg. Van munkátok, van jövőtök, előttetek az idilli családi kép: ház, gyerek, állás, kiskutya, kiscica. Semmi veszély, semmi spontaneitás, semmi rizikó, csak a rózsaszín hollywood-i álom.


Aztán jön a derült égből zongora: munkahelyen egy projekt keretében összezárnak valakivel, és akármit is teszel ellene, akárhogy próbálod meggyőzni magadat, egyszerűen fülig beleszeretsz - és ő pedig beléd. Mikor azt gondoltad, benőtt már eléggé a fejed lágya, és már nem buksz el ilyenekben, hopp, az élet bebizonyítja, hogy dehogynem. Ő is kedves, sokkal több a közös témátok, sokkal jobban harmonizál a személyiségetek, ellenben jövőkép nincsen.


Mit tennétek? Képesek volnátok lemondani a biztos kényelkemről, hogy önmagatok lehessetek, azzal, akibe beleszerettetek? Lehet, hogy nem tart soká, de nem is érdekel mert megtalálod mellette az elveszett önmagad... Képesek lennétek ekkora fájdalmat okozni annak, aki szeret titeket?


2011. aug. 15. 09:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

Hasonló helyzetben voltam,látszólag tökéletes kapcsolat,kezem meg akarta épp kérni de halogattam,közös háziállatka,sokéves kapcsolat,mindenki ugy tekintett ránk mint akik együtt öregszenek meg.De unalmas volt,szerelem rég sehol,már veszekedni is csak megszokásból.Untam,de nem akartam kilépni az ismeretlenbe,olyan szépnek tűnt...kivülről.


Aztán hasonló dolog,munkahelyen pozicióváltás,helyes kedves kolléga,én "jókislány",ő úriember,nem,nem,nem szabad...aztán hirtelen elhatározás,addigi párom cuccai összepakol,megmondom hogy ennyi,fájdalmas szakitás,2 nap múlva kolléga karjaiban már önfeledt boldogság...

Megtaláltam a másik felem,pár hét alatt boldogabbá tett mint az ex több év alatt se.

Életem legjobb döntése volt.


Ha jól veszem ki a szavaidból,nincs még gyerek.

Akkor ne mérlegelj,lépj

Ne foszd meg magad a boldogságtól

24/N

2011. aug. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

22 éves vagy és fiatal!Én ha nem érezném jól magam abban a kapcsolatban akkor biztos hogy lépnék a helyedben és a másodikat választanám!Az is igaz hogy lehet hogy elmúlik a szerelem abban az újban is,de lehet hogy sokkal jobb és izgalmasabb életetek lesz egymás mellett és sokkal jobb és több dologban lehet részetek...

Ezt nem lehet tudni hogy mi fog előre történni,lehet 2 év múlva vége,de az is lehet hogy örökre egy boldog pár lesztek nem tudhatod amíg ki nem próbálod!

Sok sikert!:)

2011. aug. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

ha meg fiatal vágy pláne lépj!!! független ember vagy-nem házas gyerekkel-csak magadért felelsz,vagyis hajrá!

és: ezzel a mostani párodnak is jót teszel,mert ő is megtalálhatja az igazit!!! ne szúrj ki vele,h együtt maradtok mert úgy kényelmes. egyébként is: ha nem kockáztatsz,nem is nyerhetsz

2011. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

ma 10:59 vagyok


Még annyit fűznék hozzá hogy ha valaki ilyen hamar fel keltette az érdeklődésedet akkor el gondolkodnék azon hogy a jelenlegi ember mit is jelent nekem....

Mert szerintem ha ez meg történik akkor valami nem stimmel a jelenlegi kapcsolattal mert valami hiányzik belőle ha ennyire felkeltette más az érdeklődésedet,tehát én elgondolkodnék hogy mennyire fontos a jelenlegi kapcsolat és az ember akivel együtt vagyok...

2011. aug. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkét típusú kapcsolatban voltam és egyik sem vált be. :( A helyedben azért kilépnék egy olyan kapcsolatból, amiben a részedről már nincsenek érzelmek és akárhogy is tagadnád (ha egyáltalán tagadnád), vágysz a szerelemre.

Lehet, hogy a leendő partnereddel is megtalálod később a biztonságot. Ha meg nem, akkor is van még esélyed a szerelemre és a boldogságra.

Vannak olyanok, akik megelégszenek a baráti szereteten alapuló, biztonságos kapcsolattal és egy életen keresztül boldogan élnek benne, de szerintem te nem ilyen típusú vagy.


Az biztos, hogy nagy fájdalmat fogsz okozni a jelenlegi párodnak, szerintem neked kár volt olyannal komoly kapcsolatot kezdeni, akibe nem vagy szerelmes.

De gondolj csak bele, ha vele maradsz, boldog leszel? Ha pedig nem leszel boldog mellette, boldogtalanul boldoggá tudod majd őt tenni?

2011. aug. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Jaj bocsánat, én értettem félre. A felsorolásban a ház, gyerek kutya, macska még csak tervben van. És 22 éves vagy, na az már egészen más!!!!!!!!!! Akkor én megfontolnám a cserét. :-)
2011. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
100%

Ha pár évvel fiatalabb lennék, biztosan, azt mondanám, hogy a szerelmet választanám!

Én mindig is szerelmes ,álmodozós típus voltam.


DE amióta megszületett a fiam,teljesen máshogy látom a világot!

Biztos, hogy a biztos kapcsolat mellett maradnék.Szép házban, szép családdal , békességben,és nyugodtan élni, szeretetben.!!!!

2011. aug. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen az a semmilyen jövőkép. Ha nem a híd alatt laknák, én egyértelműen a másodikat választanám. Itt még megvan a lehetőséged a boldogságra... lehet, hogy nem fogsz keleti kényelem-nyugati nyugalomban élni, de csak az anyagiak és a kényelem miatt élni vkivel magaddal szemben is kicseszés, meg a másikkal szemben is... hidd el, a végén megjárod, ha az első mellett maradsz, mert lassan ki fog bújni a szög a zsákból, hogy nem szereted.
2011. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Azoknak akik esetleg néha néha visszanézegetnek a válaszolt kérdéseikre:


Jelentem, felrúgtam mindent, otthagytam a kényelmet, a biztonságot, iszonyúan megbántottam a volt barátomat - de azóta helyrejött lelkileg.


Én pedig életemben nem szerettem senkit sem ennyire, mint ezt a másik srácot. Már majdnem 4 hónapja együtt vagyunk a legnagyobb boldogságban. Megérte megküzdeni érte a fél világgal, és minden rosszalló tekintettel.. :)

2011. nov. 28. 23:26
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen döntöttél! Nem szúrtad el a volt barátod életét, és adtál magadnak is esélyt az igazi boldogságra.
2011. dec. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!