Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha? Szerelem vagy...

Mit tennél ha? Szerelem vagy biztonság? Fejest ugranál a büdös nagy ismeretlen semmibe?

Figyelt kérdés

Halad az életed a maga kerékvágásában. Van egy párod, aki szeret és szereted, bár nem vagy belé szerelmes, de tudod, hogy alkalmas arra, hogy egész életedben boldoggá tegyen. A tenyerén hordoz, hűséges, egyszóval: tökéletes, de tényleg. Van munkátok, van jövőtök, előttetek az idilli családi kép: ház, gyerek, állás, kiskutya, kiscica. Semmi veszély, semmi spontaneitás, semmi rizikó, csak a rózsaszín hollywood-i álom.


Aztán jön a derült égből zongora: munkahelyen egy projekt keretében összezárnak valakivel, és akármit is teszel ellene, akárhogy próbálod meggyőzni magadat, egyszerűen fülig beleszeretsz - és ő pedig beléd. Mikor azt gondoltad, benőtt már eléggé a fejed lágya, és már nem buksz el ilyenekben, hopp, az élet bebizonyítja, hogy dehogynem. Ő is kedves, sokkal több a közös témátok, sokkal jobban harmonizál a személyiségetek, ellenben jövőkép nincsen.


Mit tennétek? Képesek volnátok lemondani a biztos kényelkemről, hogy önmagatok lehessetek, azzal, akibe beleszerettetek? Lehet, hogy nem tart soká, de nem is érdekel mert megtalálod mellette az elveszett önmagad... Képesek lennétek ekkora fájdalmat okozni annak, aki szeret titeket?


2011. aug. 15. 09:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A mostani páromat választanám, vagyis a biztonságot.


A másik "szerelem" (ami sokkal inkább fellángolás), amilyen hamar jött, olyan hamar el is megy.

2011. aug. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzetekben én azt szoktam mondani, hogy teljesen mindegy, hogy döntesz, mert jól nem tudsz. Normál esetben egyikről le kell mondanod. Ha így döntesz ez fog fájni, ha úgy döntesz az. Furcsák vagyunk mi emberek.
2011. aug. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Az első már ott elbukott nálam,hogy :

"Van egy párod, aki szeret és szereted, bár nem vagy belé szerelmes"...

Ha nincs szerelem,akkor minden hiába.

Döntsd el,hogy a megszokást akarod-e,és eljátszani egész életedben a családi idillt,miközben végig unatkozol és haszontalannak tűnik minden...


Én a másodikat választanám.De: nem csalnám meg a párom,hanem szépen szakítanék vele.

2011. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

minden szerelem elmúlik egyszer, ha átugrasz a másik kapcsolatba, ott is elmúlik majd - akkor majd jön egy másik?


van egy ismerősöm, akinek 35 éves korára 3 különböző férfitól van gyereke, mindegyik nagy szerelem, nagy újrakezdés volt, hogy majd most minden jó lesz - most megint ott tart, hogy boldogtalan, mert már nem szerelmes


inkább a jelenlegi kapcsolatban kell megtalálni a harmóniát, boldogságot

2011. aug. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehet csupán a szerelemre alapozni. Az érzelmek nem jelentenek semmit. Elfogadod a másik ember szerelmét, akár viszonozhatod is, de a szeretet nem sérülhet.Akire az életedet alapoztad, és aki terád ugyanúgy az övét nem érdemli, hogy a szeretetében megbántsd. Vágyak, kósza illúziók jönnek-mennek, de a boldogság nem várható kivűlről.Nem lehet a pillanatnyi boldogságért olyan döntést hozni, ami sokak életét negatívan befolyásolja.Az élet döntésekből áll, ha elkötelezted már magad egy mellett, a másikról már akkor lemondtál, mielőtt tudtál volna róla.Erről persze hajlamos az ember megfeledkezni, pedig sok fájdalmat megspórolhatna. Sokaknak.Ne többet erről.
2011. aug. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
50%

én belevágnék. a férjemmel pont így volt. neki évek óta "harmonikus" kapcsolat. én független. megismerkedtünk-munka-és BUMM!!! én küzdöttem,mert nem mászok rá foglalt pasira,így kerültem még azt is h hozzám szóljon. ő küzdött,mert még sose érzett ilyet. 2 hét alatt döntött úgy,h sose beszéltünk az érzéseinkről,de láttuk egymás szemében. egy nap elémállt h engem szeret. aznap együtt töltöttük az éjszakát,másnap összeköltöztünk. albérlet,kis fizu. és azóta boldogan együtt-6év-2 gyerek.


jövőkép nincs? miért ne lenne?? szeretitek egymást,a többit meg megteremtitek. mint mi. hitelre vettünk egy kis lakást, használtan egy régi autót. a szerelem azóta is lángol,és minden nap hálát adunk az égnek h összehozott minket,mert ha ránézek... hát ezt elmondani nem lehet de sztem te is így érzel.. :)) vágj bele!!!!

2011. aug. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szerelmes a páromba,de mással nem tudnám elképzelni az életemet. Az új dolgok mindig érdekesebbnek tűnnek,mint a régiek. De egyszer az új is régi lesz,megszokott. Anyukám mindig a szerelmet választotta. Volt 6 nevelőapám. Borzasztó volt. Ahogy szerelmes lett anyám,rögtön csapot-papot otthagyott,ment az új palihoz,csak költöztünk,költöztünk,a biztosból a bizonytalanba. És mindegyiket megunta egy idő után. Majd rájössz,hogy a biztos a jobb.Persze te tudod.
2011. aug. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%
Drága, te jódolgodban nem tudod, mit csinálsz. Jön még kutyára úthenger...
2011. aug. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy a házat említed elsőként, és csak utána a gyereket... Ami lehet persze véletlen is, és tudatalatti is, nem tudom, nem ismerlek. Az egészen biztos, hogy én soha nem tenném ki a gyerekeim annak a lelki fájdalomnak, hogy szétszakítom a családunkat. Mert az hatalmas trauma egy gyereknek, és szerintem semmi nem ér annyit. És ráadásul azt írod minden idilli. Én foggal körömmel harcolnék azért, hogy ezt megtartsam. Lezárnám az újat, és akár még párterápiára is mennék a férjemmel. És soha nem okoznék a gyerekemnek lelki törést.
2011. aug. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ohhóóóó ácsi :) Nekem nincsen gyerekem. 22 éves vagyok még csak... Fontos adalék
2011. aug. 15. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!