Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon hogy enyhíthetném a...

Vajon hogy enyhíthetném a helyzetet?

Figyelt kérdés

Szóval az történt hogy én márt elég rég óta dohányzom, de sose sunyiba... Hisz aki fél az minek csinál ilyet alapon.

Szóval nemrég éppen a buszmegállóban voltam és nagyban pattyogtam magamnak, mikor egyik rokonom elbiciklizett elottem és merezgette rám a szemeit. Hát eléggé megjártam ezt a konnyelmu felfogást hisz egybol leadta a drótot az apámnak , és vele sosem volt jó a kapcsolatom. Szóval a minap felhívott és azt mondta hogy nagyon gyórsan mennyek el hozzá mert valamirol akar velem beszélni(anyámmal lakom mert elváltak )

Nos, ismerem az apámat és valószinuleg 30 percet fog rám torkaszakadtából ordítani amíg meg nem sért valami sunyi dologgal és lelépek.

Aztán egy hónapig ki leszek tiltva a házbol.

Az lenne a kérdésem hogy ha esetleg vinnék neki valami finom bort amit szeret az nagyon nyilvánvaló lenne vagy enyhítené a hangulatot és nem kéne megint ilyen cirkuszt csinálni aminek (mint mindig) az lenne a vége hogy mind a ketten megsértodunk és én még csak azért is, mert h o ilyen bunko velem még tobbet bagózzal( ez nem torvényszeru, de magamat is ismerem és aztis tudom hogy csak o tud annyira felidegesíteni hogy úgy viselkedjek mint valami hulyegyerek).


Egyébként 15 éves fiú vagyok.


2011. aug. 13. 01:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Anyám tud róla. De mivel ha hagynak szóhoz jutni, eléggé ravaszan adom elö a dolgokat, ezért bár probál úgy csinálni mintha nagyon ellenezné és mérges lenne, de látszik rajta hogy nem túlzottan zavarja a dolog. Hát az hogy ne szóljak semmit elég nehéz lessz mert olyankor mégjobban felingerli magát hogy olyan vagyok mint valami katona a vallatáson , és lehet hogy elhajt :) volt már rá példa.
2011. aug. 13. 01:47
 12/14 Tetszik a válasza:
90%

Azt mondtad nem sunyiba dohányzol -> Mit nem ért az apukád?

Ő elvált az édesanyádtól, te az anyádnál élsz, neki már nem sok köze van ahhoz, hogy te dohányzol-e vagy nem. Menj el hozzá, mondd meg neki, hogy te dohányzol, szeretsz dohányozni, tisztába vagy a következményekkel, és hogy inkább az édesanyádat oktassa ki, mert az ő dolga megnevelni téged, ha már csak nála élsz. Ennyi. Ha nem hagyja, hogy szóhoz juss (tehát nem emberi módon viselkedik), akkor hagyd faképnél, kész. Annyi tiszteletet megérdemel, hogy elmész hozzá, ajándék nem kell.


Menj el hozzá, ha végeztél vagy félbeszakít, akkor eljössz onnan. Kész.

2011. aug. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Tomi, na majd amikor jösz vasárnap elbeszélgetünk, te ebugatta.


Amúgy a hölgyet eléggé jól leoltottad. Ettől függetlenül

1. a dohányzás ostobaság, hagyd abba!

2. ismerem a típust, az én faterom is ilyen. Végig kell hallgatni olyan pofával, mintha nem szarnád le teljesen, amit mond, hogy fontosnak érezhesse magát, és hogy eljátszhassa a megmondóembert. Igazat kell adni neki, ettől ideiglenesen megnyugszik az egója, te meg csinálhatod tovább a kis dolgaidat. Ettől függetlenül az 1. pont érvényben marad.

3. Tényleg is illene helyesen írnod, szerintem nem nagy kunszt nem elgépelni, gondosan és végiggondoltan a véleményedet vagy kérdésedet leírni. A sok trollal ellentétben - akik választ nem tudnak a kérdésedre adni, csak belekötni a helyesírásodba - én ezt nem öncélúan mondom neked, hanem azért, mert ha így írsz, ezt fogod megszokni, és amikor majd helyesen kell írnod, nehezedre fog esni.

2011. aug. 13. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy a rokonod képzelődött.
2011. aug. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!