Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt vagy külön látogassuk...

Együtt vagy külön látogassuk a szüleinket?

Figyelt kérdés
Szombaton volt az esküvőnk, mi a férjemmel 1 órányira lakunk a szüleinktől, érdekelne, hogy ti közösen vagy együtt oldjátok meg a szülőkhöz való látogatást? A férjem úgy gondolja, h innentől majd együtt kellene menni hozzájuk, viszont néha mégis jó lenne néha külön is. Szóval, engem az érdekelne, hogy ez máshol h van?
2011. aug. 11. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemsoká összeköltözünk párommal, az ő falujába szóval az ő szüleje ott lesz, de az enyémek kicsit messzebb, így természetes, hogy együtt jövünk majd haza. Én nem szeretnék egyedül hazajönni, de ha egyszer azt érezném, biztos elengedne egyedül is. Szóval ha te néha egyedül is akarsz hazamenni, sztem simán megoldható. Erről mi a véleménye a férjednek?
2011. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ahogy kijön a lépés. Most attól, hogy már házaspár vagytok, nem kell összenőni, ez nem az az évszázad, amikor a házas felek csak együtt mehettek bárhova is, mert különben "megszólták" őket.


Én pl. a férjem szüleihez is elmegyek a férjem nélkül, ha nem tud jönni, de nyilván ha úgy jön ki a lépés, akkor együtt megyünk.

2011. aug. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Biztos nem zavarná őt sem, csak kíváncsi vagyok h ez máshol h van.
2011. aug. 11. 12:48
 4/13 anonim ***** válasza:
Mindenhova együtt megyünk. nem csak az esküvő óta, hanem előtte is.
2011. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ebből nem csináltam ügyet. Nagyjából ugyanannyit megyünk együtt, mint külön. Ha van valami, akkor beszaladok hozzájuk magam is. Nem vagyok összekötve a párommal.
2011. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
anyósom egy köpésre lakik, szüleim messzebb. Anyóst a férjem önállóan is szokta látogatni hét közben, hét végén azonban együtt megyünk. A nagy távolság miatt a szüleimhez mikor még nem volt gyerek, néha elmentem egyedül is, de mióta gyerekek vannak, csak együtt megyünk és kb. 3havonta.
2011. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
egyébként meg miért ne találkozhatnál mondjuk a saját anyáddal a férjed nélkül? Szülőkhöz mi "haza" és nem látogatóba szoktunk menni.
2011. aug. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hol így, hol úgy. Ha éppen a szüleim felé van dolgom és van időm is, akkor egyedül ugrom be hozzájuk, ugyanúgy a férjem is, ha az anyukája felé van dolga, akkor bemegy. De természetesen együtt is megyünk.
2011. aug. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3%

ha a szülőknél van a "haza", akkor a saját otthon mi? az is haza és akkor lehet az embernek több hazája, egyből 3 is?

nekem amióta házas vagyok, a haza a saját otthonom.

2011. aug. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én még nem élek együtt a párommal és nem is gonfolkodtam ezen, ezért csak szüleim illetve unokatestvéremék példáját tudom megosztani. Szüleim kicsit más helyzetben vannak. Édesapám szülei az ország másik végében laknak, így oda mindig együtt mentek. Egyszer-kétszer ha betegek voltak, apu szerette volna őket gyakrabban látni, akkor volt hogy a család maradt itthon és csak ő ment, nincs ebből sem gond.


Anyai nagyszüleimhez is többnyire együtt járunk, de mivel ő itt lakik, sokszor van hogy anyu beszalad hozzá meló után egyedül is, csak beszélgetni kicsit.


Unokatesómék ugyanúgy eljárnak együtt is, de külön külön is, nincs ezzel gond szerintem. Pl. ha meghívnak titeket ebédre, akkor egyértelmű hogy együtt "illik" mennetek, de csak úgy egy-egy hétköznap simán átszaladhatsz szerintem pár órára, avagy amikor a férjednek más dolga van, te meglátogathatod egyedül a családodat. Nem kell mindig együtt menni, de azért jó ha látnak titeket együtt, nehogy valami olyan képzet jöjjön elő, hogy nem bírja a férjed a családodat ezért nem tart veled soha, vagy hasonló.

2011. aug. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!