Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megalázottság érzés!?

Megalázottság érzés!?

Figyelt kérdés

Összevissza írtam és egy csomó dolgot kihagytam.


Apám:

Soha nem csukja be a mosdó ajtót, amikor használja.

(A konyhával szemben van a mosdó)

Mivel nincs bidé ezért a fürdőszoba csapnál mossa ki a fenekét. (Az ajtót ott se csukja be.)

Amikor valamelyik macskánk használja a macskaalmot akkor szól, hogy "valamelyik macska büdöset szart rakd rendbe."

(Pedig ezt is mondhatná: Cseréld ki a macskaalmot. Néha megkérdezi szart vagy csak pisilt.)

Volt egy koszos nadrágja, amit nem hordott csak simogatott.

(Erre egyszer azt mondta, hogy szeretet hiánya van. Anyám párszor rá tudta venni, hogy kimoshassa. Mostanra le lett vágva az a rész, amit simogat a többi kilett dobva.)

Régebben, amikor még én is mentem családi sétára akkor olyan volt, hogy meg állt és elkezdet pisilni. (Nem mondta, hogy várjatok meg, mindjárt jövők.)

Kötőszóként használja a trágár szavakat.


Amikor oda jutottam anyámmal, hogy pszichológushoz fogok járni akkor mondtam, hogy bárkihez csak ne ahhoz akihez a testvérem is járt. Erre pont ő lett. (Erre az lett amitől féltem. "Az egész család defektes." mondta)

És amikor sírok vagy csak szomorú vagyok, és ezt megtudja, akkor oda hív magához és én nem merem elmondani, hogy mi a baj akkor lehülyéz. "Hülye gyerek csak azon lehet segíteni aki akarja."

Amikor oda jutottam, hogy öngyilkos leszek akkor bevettem az összes gyógyszert, amit találtam. Amikor már nem bírtam, mert olyan rosszul voltam és elmondtam, hogy mit csináltam akkor anyám mondta, hogy azonnal ki kell mosni a gyomromat. (Nem lett kimosva a gyomrom.) Apám rá nézet az egyik dobozra és viccesen azt mondta, hogy legalább nem lesz hüvelygombád.


Egy szobában vagyok a testvéremmel, aki 20/f.

Csak, hogy a szobaajtó soha nincs csukva.

Apám és anyám állandóan bejárkálnak.

Anyámmal beszéltem, hogy szeretném, hogy behajtva lehessen az ajtónk és magamnak cserélhessem az ágyneműt és ne jöjjenek be ilyen sűrűn.

Erre semmi. Ugyan úgy bejönnek.pl/ szemetes kivitele, függöny elhúzás, behúzás, stb.

Az ágyneműt magam cserélem és összehajtom az ágyneműt.

De ezeket a testvérem nem csinálja meg magának és ilyenkor bejön. (Mondhatná a testvéremnek, hogy már ideje lenne ezeket magának megcsinálni.)


A pszichológus kitalálta, hogy legyen családterápia. Semmi eredménye nem lett. A pszichológus azt gondolja lett. Anyám mindig azt mondta, hogy majd veszünk fel hitelt és elköltözünk és mindenkinek lesz saját szobája.

Amikor ezt megemlítettem a családterápián, akkor a testvérem kinevetett és anyám értetlenül nézet és mondta, hogy válság van, stb. Nem fogunk elköltözni.

Kiszaladtam a nevelési tanácsadóból és elbújtam a lépcsőházban. Apám kijött, nem látta, hogy hol vagyok és mondta, hogy ne alázzam meg őket majd visszament.


Amikor negyedikes voltam egyik nap otthon apám megtalálta anyám OTP papírjait és megtudta, hogy mennyi kölcsönt vett fel. Hazajött anyám. Erre apám fogta anyám kedvenc vázáját és a feje felé célzott. Majd fogta a többi dolgot és azokat is felé dobta. Anyám kérlelte, hogy hagyja abba és én ott ültem a nappaliban és csak néztem. Apám a nappaliban anyám az előszobában. Amikor apám lenyugodót és anyám a konyhába ment, elkezdtem sírni. Elmentem fürdeni és egy idő után bejött az anyám nagy vérző orral, hogy lemoshassa. 17/f


2011. aug. 10. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Jéézusom! Figyi, de most igazából milyen segítséget vársz innen?
2011. aug. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nem igazán "megalázás", hanem inkább egymás határainak a tiszteletben nem tartása.

Mindenkinek megvannak a határai családon belül is, joga van egyedül lenni, joga van ahhoz, hogy ne nyúlkáljanak a cuccai közé, hogy egyedül lehessen, ha fürdik, vagy WC-zik.

De értem, hogy miért tartod megalázónak.

Olyan, mintha nem tartanák tiszteletben az intim szférádat, és nekik sem lenne, mert nem normális, hogy látnod kell az apádat a WC-n.

2011. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szia

Ez a nem semmi, nagyon fura amiket leírtál,hát nem is tudom mit írjak,egy év és fősuli addig ki kell bírni,menj el diákmelozni addig gyűjtögess és ha van lehetőség költözz!!!! Tesodat ez nem zavarja?Közös szoba,meg a családi helyzet?

2011. aug. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 yuda ***** válasza:
58%
17 éves vagy- lassan találd ki hová költözz és gondod megoldva. Légy bátor és ne félj a változástól!
2011. aug. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyedül az utoljára leírt, negyedikes korodban történt esetre tudom azt mondani, hogy az már tényleg komoly.


De a többi? Egyszerűen azt mutatja, hogy apád elég kulturálatlan, meg a családodban nem nagyon veszik figyelembe egymás intim szféráját, ami nagyon nem jó, főleg, hogy már felnőtt gyerekeke vannak.

De, hogy őszinte legyek, ha ezek miatt akartál öngyilkos lenni, akkor kezelésre szorulsz. Nem szégyen az.


Aztán valahogy megpróbálhatnál elköltözni koleszba, vagy vállalhatnál diákmunkát és megpróbálhatnád az albérletet.

Viszont járj el továbbra is pszichológushoz, ha a mostani nem tud segíteni, keress másikat, vagy egy pszichiátert, mert lehet, hogy valamennyire segít, ha kiszakadsz az otthoni közegből, de az alap problémád nem fog megoldódni, mert az benned van és nem csak a családodban.


Nem szívesen mondom, de ha valaki ilyen dolgok miatt (vécé ajtó nyitva hagyás, nadrág, macskaalom....) öngyilkos akar lenne, azzal komoly baj van. Ne vedd félvállról!

2011. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ú, de durva... nem tudsz valamelyik nagyszülődhöz költözni? Ez a család tényleg defektes, ne haragudj, de legalább neked még megvan az ép eszed, és ez nem semmi. SSzerintem amilyen hamar lehet, hagyd el a fedélzetet!
2011. aug. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ma 14:52 vagyok

Még annyi, hogy a családodnak is tudomásul kell vennie, hogy bajok vannak az idegeiddel és ez komoly.

Öngyilkos amúgy nem leszel, ha tényleg az akartál volna lenni, már nem élnél.

Tudod, az életben azoknál, amiket leírtál, még sokkal nagyobb nehézségekkel fogsz találkozni és azokkal is szembe kell nézned, úgyhogy nem maradhatsz ilyen nebáncsvirág. Hidd el, nem bántásként mondom, mert amiket írtál, sokban az én 17 éves kori érzéseimet és problémáimat vélem felfedezni.

Amint lehet, állj a saját lábadra és erősítsd meg magad lelkileg (tényleg keress hozzá valami jó dokit, ha tudsz), mert ha ilyen dolgok összetörnek, az élet agyon fog taposni.

2011. aug. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a helyzet undorító.

A hitel miatti verés nem jogos de meg tudom érteni hogy ennyire mérges volt...Ettől függetlenül hányinger keltő még így olvasva is.

Addig amíg le nem lépsz csinálj hasonlóan idegesítő dolgokat mint ők, persze csak mértékkel mert nem esne jól neked sem a verés.

Én a te helyedben szégyelném a szüleimet és a bátyámat is. Úgy viselkednek mintha putrik lennének.

2011. aug. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!