Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Teljesen el...

Mit csináljak? Teljesen el vagyok keseredve. L/17

Figyelt kérdés
Mikor 8.-os voltam, a dédnagymamám meghalt, de ezt nem tudhattam volna meg, ha nem kérdezek rá az egyik rokonra, hogy mi van a dédimmel, mikor közölte, hogy meghalt. Ez volt február közepén. (NEmhogy a nagyapám, apám édesapja felhívta volna a fiát)Persze én nagyon kiakadtam, hogy meghalt. Majd március 30-án este fél 10-kor szóltak, hogy másnap lesz a temetés, de aznap apumdolgozott, én meg suliba mentem. Mivel a mh.-éről nem mehet el minden szó nélkül, és nem tudott még szólni sem, így nem tudtunk volna menni a temetésére, én meg iszonyatosan éreztem magam egész nap. Majd eljött a ballagásom előtti időszak, mikor meghívtam a rokonokat-köztük a nagyapámat is. De ő leüvöltötte a fejem, hogy 14 évesen mér nem hívom őt sose fel (ő sem hív fel sose, sőt. sose látogatott meg), mér nem megyek le hozzá. Meg mondta, hogy ő aztán nem jön a ballagásomra, mert ha meglátná az apámat, akkor megverné, mert hogy nem látogattuk a dédimet, mikor beteg volt, s csak akkor mikor még egészséges volt. Persze engem anyum nem engedett, hogy ne ilyen emlék maradjon meg tőle, meg annyira beteg volt, h. már nem is emlékezett volna rám. És ezeket már sírva, és hangosan mondtam neki. Azt is a fejemhez vágta, hogy még a temetésére se mentünk el, pedig már december 16-án meghalt, igazán tudhattuk volna a temetést (a halálát február közepén tudtam meg), el is mondtam neki, de nem hitte el, és mondta, hogy öcsémet és engem puszil, de aput nem.... Én persze utána mondtam az öcsémnek, hogy mi a helyzet (bár dédimhez én álltam közelebb, mert engem többet látott), és anyummal is megbeszéltem, én meg máig sem bírom feldolgozni ezt, pedig 2009-ben volt ez. Egyszerre két embert vesztettem el, akik nagyon fontosak voltak nekem. Mikor anyuval próbálom kibeszélni, azt mondja, hogy nem érdekel, mikor a párommal, akkor meg elsírom magam, ahogy a gondolattól is. Aput meg engem nagyon megérintett ez a dolog, mindketten dühösek vagyunk, én csalódott, és szomorú. Máig azon gondolkodom, hogy felmenjek-e, és beolvassak-e neki, hogy milyen egy rossz nagyapa, meg hogy mennyire gyűlölöm.... Nem tudom, mit tegyek, hogy fel tudjam dolgozni...:( Segítsetek! :'(
2011. aug. 9. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy az időseknek mindig igazuk van. Akkor is, ha nem. Persze vannak normális nagyszülők, de vannak olyanok, akikkel szemben a békesség kedvéért bólogatni és mosolyogni kell akkor is, amikor legszívesebben inkább az asztalra csapnánk.


Hogy ki kit és hányszor hívogat... Az unokának illik hívni a nagyszülőt, a gyereknek a szülőt, és így tovább. Persze egy jó nagyszülő nem csak várja, hogy hívják, hanem kezdeményezi is a beszélgetést.


És még valami. A 8.-os gyerek már nem olyan kicsi, hogy ne lehetne elvinni egy temetésre. Ebben nem értek egyet anyukáddal.

2011. aug. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem nem akartak elvinni, hanem anyum dolgozott, és am. sem volt jóban az apósával, apum meg este fél 10-kor hogy szóljon a mh-ének? Mert a temetés előtti este fél 10-kor szóltak...
2011. aug. 9. 15:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát a temetésen nem voltál ott,de a temetőbe kimehetsz,vihetsz virágot,gyújthatsz gyertyát,ilyeneket megtehetsz... a nagypapáddal kapcsolatban nem tudok mit mondani,ha ellenségesen viselkedsz vele az nem megoldás...
2011. aug. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fel kell kerekedni,lekocogni nagypapihoz és személyesen megbeszélni.

Az hogy 2éve kattogsz hogy ez miért így az miért úgy . Ne a problémán gondolkozz hanem a megoldáson.A szitu adott hogyan tovább. A sértettséget ideje félretenni ,mert ha nagypapi is átlibben az örök vadászmezőkre ,akkor egész életedben filózhatsz hogy"miért nem békültünk ki?".

Ez vonatkozik faterodra is.

2011. aug. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
nem azért, hogy kötözködjek..dehogy létezik az h decemberben meghalt és márciusban temettétek el? meg azért ha neked annyira fontos volt a dédid akkor valószínű kerested volna annyira sűrűn, hogy ne két hónappal később tudd meg a halálát. és ha viszont nem volt ennyire fontos akkor nem értem min vagy kiakadva?
2011. aug. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Látom nem figyeltél. A dédim nem is emlékezett volna rám, annyira beteg volt már, azért nem kerestem. A temetésről meg nem tudok semmit, ugyanis semmit sem mondtak nekünk....
2011. aug. 13. 20:59
 7/8 anonim ***** válasza:

"Majd március 30-án este fél 10-kor szóltak, hogy másnap lesz a temetés"


"Azt is a fejemhez vágta, hogy még a temetésére se mentünk el, pedig már december 16-án meghalt,"


Vagy hülyeségeket írsz, vagy pedig két dészülőd is meghalt, egyik decemberben, a másik pedig márciusban, csak te az egyikről nem értesültél...

2011. aug. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Attól még, hogy Ő nem emlékezett Rád a te lelkednek szerinem, jót tett volna ha meglátogatod, mivel Te tisztában vagy vele, hogy ki Ő, és emlékeztél Rá. De nekem mind1, úgyis megmagyarázod. Lusta, önző vagy utána meg csak hisztizel, hogy felhívd magadra a figyelmet.
2011. aug. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!