Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy a mostani szülők nem tudják elfogadni a tizenéves gyerekük rajongását?

Figyelt kérdés

Még az elején elmondom, hogy én már nem vok tizenéves és nem konkrétan az én eseteim ezek:

Pl tudok egy lányról, aki vett jegyet egy koncertre (nem rock, punk vagy ilyesmi) és elvitte a jegyet a barátnőjéhez, hogy az anyja ne tépje szét. Meg pont ugyanennél a koncertnél volt, hogy valaki vidékről jött volna fel Pestre rá, és anyja megkérdezte: hogy képes vagy EZÉRT elmenni odáig?

Amúgy van egy tippem a megoldásra: azért nem képesek megérteni a rajongást, mert ők a rendszerváltás előtt voltak tinik, amikoris egy ilyen korú ember már gyakran napi 8 órában dolgozott, és általános iskolásból egyik pillanatról a másikra felnőtt lett és kimaradt az életéből a "rajongós" korszak. Szerintetek ez lehet ok erre?


2011. aug. 6. 14:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
20%
szia! én is 12 vagyok, de nekem az anyám is olyan hogy ebbe mit szeretsz(animét nézek ebbe benne a naruto/bleach és egyéb),ez csak mese,meg ilyesmi... nem tudják mi a jó...De ezeket csak azért mondják mert nem tapasztalták meg hogy miről szól hogy mi benne a jó...mert nem vennék a fáradságot hogy megnézzenek egy részt vagy egy zenét... nem jó s kész.
2011. aug. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
94%

"...mert ők a rendszerváltás előtt voltak tinik, amikoris egy ilyen korú ember már gyakran napi 8 órában dolgozott..."


(Én a mai "remek" világban dolgozom 6 napot, ebből 3 nap 12 órázás. ÉS alig jövök ki...)


25 éves vagyok és még mindig tudok rajongani. Együttesért, filmért, színészért, akár még egy számítógépes játékért is. Az én édesanyám soha nem tiltotta meg, hogy koncertre menjek, vagy esetleg erre költsem a pénzem. Amíg nem ülök a sarokban és vagdosom a csuklómat az imádottam nevét mondogatva, nincsen baj. Szerintem is azzal van inkább a baj, amíte fentebb is említett egy válaszoló, hogy minőségi romlásnak indultak a sztárocskák. Nem tesznek le semmi eredményest az asztalra, csak félrenyalják a hajukat és a kislányok meg vannak értük veszve. Na meg csak azért rajongani, hogy beilljen valaki a többi közé, hát..

2011. aug. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nos, én a rendszerváltás előtt voltam tizenéves, aztán pont a rendszerváltás kellős közepén éltem csavargó tinikoromat (15-16 év)és nem panaszkodhatom, mert az alatt a két év alatt annyit buliztam, mint sok más ember egész életében , koncerteken is voltam.Ezt a legtöbb korombeli is elmondhatta magáról.Szóval, nem hinném, hogy ez lehet az ok.

Bár szerintem embere válogatja, talán kicsit általánosítasz.

Azok a szülők talán nagyon féltik a gyereküket, vagy túl drágának tartják a jegyet,ki tudja...

Én sem lenék túl boldog, ha a lányom valami távolabbi városba akarna koncertre menni, mert félteném, mivel tudom, hogy esetleg "idiótákkal" is összefuthatna véletlenül, na de ha az a koncert kellene a boldogságához, akkor persze elengedném, természetesen nem egyedül.Külföldi zenekar koncertjére nyilván jobban megéri kiadni a pénzt, hiszen őket nem láthatja az ember "bárhol, bármikor".

Megértem a tinik rajongását, annak ellenére, hogy én magam már kinőttem ebből a korszakból.

2011. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

ezt tényleg embere válogatja.

nekem anno anyum simán kiperkálta a 7000ft-os Ákos koncertjegyet, az elsőre velem együtt jött el, mert akkor még csak 13 éves voltam, és ugye ezáltal nem csak nekem kellett megvenni az 5 rongyos jegyet, hanem magának is :)


lehet, ha mondjuk most lennék tini, és ilyen szánalom SP-ért meg Justin Bieberért rajonganék, akkor lenyakazna :P


maximális mértékben megértette anno az Ákos-imádatomat, nem cseszett le, h az ő koncertplakátjaival volt kitapétázva a szobám, nonstop az ő albumait hallgattam, és folyton arról áradoztam, h milyen jó pasi :)


az én anyum is volt fiatal, az ő korában a színészekért ment a nagy rajongás, talán ezért is tolerálta olyan jól.

2011. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!