Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy a mostani szülők nem tudják elfogadni a tizenéves gyerekük rajongását?

Figyelt kérdés

Még az elején elmondom, hogy én már nem vok tizenéves és nem konkrétan az én eseteim ezek:

Pl tudok egy lányról, aki vett jegyet egy koncertre (nem rock, punk vagy ilyesmi) és elvitte a jegyet a barátnőjéhez, hogy az anyja ne tépje szét. Meg pont ugyanennél a koncertnél volt, hogy valaki vidékről jött volna fel Pestre rá, és anyja megkérdezte: hogy képes vagy EZÉRT elmenni odáig?

Amúgy van egy tippem a megoldásra: azért nem képesek megérteni a rajongást, mert ők a rendszerváltás előtt voltak tinik, amikoris egy ilyen korú ember már gyakran napi 8 órában dolgozott, és általános iskolásból egyik pillanatról a másikra felnőtt lett és kimaradt az életéből a "rajongós" korszak. Szerintetek ez lehet ok erre?


2011. aug. 6. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Én 20 éves vagyok, de k***ra nem lennék képes egyik hírességért se 2000 Ft-nál többet költeni, se koncertjegyre, se útiköltségre. Meg nem is rajongtam soha senkiért...
2011. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A koncert csak egy példa volt, lehet pl olyan is, hogy meg akarsz nézni egy filmet és kiakad az anyud és megkérdezi, hogy az téged miért érdekel.
2011. aug. 6. 14:32
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Azert nem tudjak elfogadni, mert a jegyek tul vannak arazva.

A rendszer valtozas elott is voltak koncertek, de jol organizalt, olcsok voltak. Nagyobb rend volt, felugyelet, nem voltak droggos idiotak. Aki ugy viselkedett, hogy masnak artott vagy hulyet csinalt magabol, azt kidobtak.

A mai szulok feltik a gyerekuket a sok lerobbant kozott. Ez a valasz, nincs benne semmi ilyen vagy olyan rendszer.

2011. aug. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 kixy93 ***** válasza:
69%

Honnan veszed, hogy minden szülő ilyen? Ne általánosíts! Persze, biztos vannak páran, akik ilyenek és szerintem ez inkább amiatt van, mert mostanában az embernek igazán meg kell gondolnia, hogy mire költ pénzt és mennyit(és ha belegondolsz egy konci jegy nem 100 forint), nem pedig az áll emögött, hogy 'nem tudják elfogadni a tizenéves gyerekük rajongását'..hülyeség.Az ő idejükben is rajongtak a tinik, ha nem is így mint manapság, de rajongtak.Már a kérdés magában értelmetlen, szerintem..

17/L

2011. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Nézzél már körül, hogy milyen "sztárok" vannak. Ha gyerekem SP, Fluor, Justin Bieber és ezekhez hasonlókra akarna elmenni, akkor én is kiakadnék...Nem beszélve a most születő Zsófikáról, és egy nyalánkságokról.

Jah és már előre félek, hogy milyenek lesznek 10-15 múlva a sztárok, akikért majd a gyerekem fog rajongani.

21L

2011. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%

szerintem az ilyen szülő be van savanyodva és a gyereke örömét se nézi jó szemmel. szánalmas, hogy van ilyen... már emberileg is az, mert hogy jön valaki ahhoz, hogy eltépje más jegyét, amiért megdolgozott.

az meg, hogy a jókedvét elvegye... orvosi eset, kezdjen magával valamit, mert tönkre tesz mindent maga körül

22/L

2011. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

szerintem is ez erős általánosítás.

amúgy meg egy az, hogy a tizenévesek ha elmennek egy koncertre, az nem abból áll, hogy állnak hátul és néznek. én szeretek koncertre, fesztiválra járni, de már ott is annyi a részeg 14-15 éves gyerek. ha meg ők nem olyanok, akkor a felnőttektől látják ezt. melyik szülő szeretné? persze, hogy féltik. nem beszélve a jegyárakról. a mozi sem egy olyan dolog szerintem,, hoyg hetente kell járni. otthon letöltöd, áthívod a barátaidat és megnézitek. még jobb mint a moziban.

2011. aug. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 depp81 ***** válasza:
92%

Az én lányom 12 éves, és rajong olyan dolgokért, amiket én nem szeretek. Nincs is ezzel semmi gond, így van rendjén, mert ez "egészséges" rajongás.

Viszont nagyon sok 10-14 éves betegesen rajong, ha meglátja imádott "sztár"-ját, teljesen kifordul magából, hisztirohamot kap. Jó példa erre, amikor pár éve a Tokio Hotel koncertezett Budapesten. A híradóban mutatták a tinilányokat, ahogy az utcán gyülekeztek, mikor meglátták a "zenekart", hisztiztek, sírtak, térdre borultak stb.. Hát ez nem tetszik a mai szülőknek, nekem sem tetszene...

2011. aug. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Már bánom, hogy felhoztam ezt a koncert-ügyet, mert mindenki ezen akadt fenn a 14:44-es válaszolót kivéve. Most ne azt vegyétek figyelembe, hogy koncert, hanem lehet ez egy akármilyen zene is, amit épp hallgat és egyszerűen nem értik meg, hogy miért szereti. Tehát ne csak pénzalapú dolgokra gondoljatok. És az igaz, hogy nem írtam oda, de nem minden szülő ilyen természetesen!
2011. aug. 6. 15:27
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia..

Én 12 éves vagyok. Én is rajongok olyan dologért, amit anyukám nem ért meg. Hatalmas Forma1 rajongó vagyok:D Jövőre szerencsére elmehetek a ringre, de idén sajnos nme úgy jöt ki a lépés...


12/L

Ági

2011. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!