Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tavaly nagyon fiatalon meghalt...

Tavaly nagyon fiatalon meghalt az unokatesóm vonatbalesetben. Azóta azon rágódok, hogy miért nem menekült?

Figyelt kérdés

Nem ő vezetett és máig nem derült ki, hogy a sofőr miért hajtott a sínekre a piros ellenére. Rosszul lett vagy figyelmetlen volt, senki nem tudja... A mozdonyvezető azt mondta, hogy messziről dudált nekik és bár nem ment túl gyorsan, megállni már nem tudott, ők kiugorhattak volna. Viszont mindkettőjüket bekötve találták meg. Az unokatesóm azonnal szörnyethalt, mert az ő irányából jött a vonat és az maga alá gyűrte az autót, a sofőr akkor halt meg, mikor már ott voltak a tűzoltók.

Vajon mi játszódhat le ilyenkor az ember fejében? Lehet, hogy teljesen megbénult a látványtól, hogy jön a vonat és meg sem próbált menekülni? Szép volt, fiatal, két gyereket hagyott itt és a férjét, aki azóta csak árnyéka önmagának. Nemrég elmentem mellette az utcán, mert nem ismertem meg, olyan állapotban van.

Ez borzalmas, hogy sosem fogjuk megtudni, miért kellett meghalnia...


2009. ápr. 7. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég láttam a tévében egy műsort: Egy férfi beszélt benne, akinek az autója elakadt a vasúti átjáróban. Elmesélte, hogy teljesen pánikba esett, nem hallott/látott semmit (még azt sem, hogy jön a vonat), beszűkült a tudata. Utána egy orvos is beszélt, aki szinte ugyanezeket mondta el: pánikhelyzetben az emberek egy része így reagál: nem lát, nem hall, csak próbálja újraíndítani az autót, de az már eszébe sem jut, hogy kiszálljon, és meneküljön. Ilyen az emberi agy.

Amúgy nem a mindszenti balesetről beszélsz?

2009. ápr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem Mindszenten volt.
2009. ápr. 7. 14:24
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az lehetett, amit az első is írt: a sokktól lebénult, cselekvőképtelenné vált, ezért volt képes kiugrani a kocsiból. a sofőr úgyszintén.

nagyon sajnálom, ami történt.

nálunk a családban az anyukám unokatestvérével történt egy hasonló szörnyű tragédia, őt egy autó ütötte el az országút szélén, amikor kiskatona volt. a sofőr bizonyíthatóan ittas volt, de nem ítélték el, mert megvoltak hozzá a kapcsolatai...

2009. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
jav.: *nem volt képes
2009. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Pánikhelyzetben nagyon sokan képtelenek azt cselekedni, ami megmentené a helyzetet, és így sokszor meg is történik a baj. Ez lehetett unokatesódékkal.

Bár nem hasonló, de ugyancsak pánikhelyzetet okozott, lassan 2 éve öcsémnek a csuklóját üveg vágta el, baleset, elkezdett ömleni a vér, anyukám csak visítozni tudott, annyira megijedt, apámnak annyi jutott eszébe, hogy a karja köré csavarjon öcsémnek egy törülközőt, de már odáig se jutott el, hogy fölfelé tartsa öcsém karját (pedig úgy kell), öcsém barátnője pedig egyszerűen képtelen volt bármit is cselekedni. Én is megijedtem, de azonnal a mentőt hívtam, éjszaka volt, perceken belül kint voltak, illetve előtte még kérdeztem, hogy mi mit tehetünk addig is, ők mondták, hogy öcsém sérült karját tartsuk minél magasabban. Baleseti sebészetre vitték, több napig bent feküdt, össze kellett varrni több eret is, az üveg keresztben és hosszában is vágta. Még most is van, hogy fájdogál neki a helye, pedig már nem látszik. Ha akkor egyikünknek se jut eszébe a mentő, öcsém már nem él.

2009. ápr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap én sem vettem észre a vonatot csak az utolsó másodpercben. Én gyalog voltam. A gondolataimmal voltam elfoglalva. Az már nagyon mély elgondolkodás vagy nem odafigyelés állítólag, ha az ember nem halja meg egy 500tonnás monstrum közelítését. De annyira gyorsan történt minden és velük is biztos annyira gyorsan történt, hogy szenvedni biztosan nem szenvedtek, ha ez megnyugtat picit. Utána meg ott a fény. És minden előre elrendeltetett.
2009. ápr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egy olyan autó utasa voltam amelyik balesetet okozott. Láttam mi fog történni ordítani akartam de nem tudtam, egy hang nem jött ki a torkomon megnémultam, lefagytam. Szerintem hasonló történhetett az unokatesód esetében is. Nagyon sajnálom.
2009. ápr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer majdnem balesetet szenvedtem.A kocsim(wartburg)gázpedálján elszakadt az a rugó, ami visszahúzza a pedált, hogy ne pörögjön a motor.Azt vettem észre, hogy gyorsul a kocsi és nagyon kezdek utolérni egy teherautót.Fékeztem füstöltek a kerekek, de újra csak gyorsultam.Teljesen bepánikoltam.Addig fékezgettem, amig (állítólag azért mert az aksiban kevés folyadék volt)egyszer csak leállt a motor, úgyhogy azután be se lehetett indítani.A legegyszerűbb megoldás nem jutott eszembe:hogy elfordítsam a kulcsot,hogy leálljon a motor.Ilyenkor tényleg leblokkol az ember agya.Nekem óriási szerencsém volt, és talán az égiek vigyáztak rám, hogy ne történjen baj, mert mindez az országúton történt velem, de előtte 10 perccel jöttem át egy városon és még piros lámpánál is álltam.Ha ott szakadt volna el ez a rugó, akkor bele sem merek gondolni mi történt volna.
2009. ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinuleg teljesen lebenultak ok is...csak egy tortenettel tudom alatamasztani. Edesanyameknal, a panel hazban tuz utott ki, ket emelet langolt...az edesanyamek melletti lakas is...a tuzoltok probaltak oltani, es kerestek a meg bent levoket.mivel a langok olyan hamar felcsaptak, anyukamek nem tudtak kimenekulni...a tesom kinyitotta az ablakot es kiabalni akart a tuzoltoknak, hogy segitsenek nekik...ekkor az anyukam berangatta az ablakbol es kozolte vele hagyja oket beken hadd dolgozzanak (mikozben a langok a lakasuk ajtajat nyaldostak) kesobb anyukam teljes mertekben nem volt kepben hogy o ezt tette volna...a tudtata maskepp reagalt mint pl. a hugome. mig a hugom menekult volna, anyukam siman ott maradt volna a langok kozott. (aztan szerencsere kimentettek oket, es egy kisebb fustmergezesen kivul nem lett bajuk...meg egy jo nagy adag ijedsegen kivul)
2009. ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%

hát iggen az ember sajnos nem tudja ilyenkor felfogni hogy mi is történik...

nagyon sajnálom! és a családját is! szörnyű lehet...

2009. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!