Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fékezzem magam? Mindjárt...

Hogy fékezzem magam? Mindjárt felrobbanok.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Bocsi, de tényleg nem tudom máshová írni, feleségem meg elég ideges így is, neki nem akarok morogni.

A helyzet az, hogy nemrég lettünk szülők, a szüleim odavannak az unokáért, már az első hónapokban úgy kellett őket leállítani (első unoka), vásároltak volna mindent. Kórházban ott voltak első nap, azóta is mindig érdeklődnek, a feleségem nagyon kimerült a szülés után, anyám főzött nekünk pár hétig, segített mindenben a háttérben, és hagyta, hogy családdá váljunk. Feleségem részéről már csak anyósom él, ő egy fura fintorral fogadta az unoka-hírt, a feleségem már akkor sírt ez miatt hetekig, mert azelőtt sem volt jó kapcsolatuk (sérelmezte, hogy én lettem a férj), a terhessége alatt végig morgott vele, hogy biztos elmegy majd a baba, nem tudja majd ellátni, nem lesz teje, ilyesmi... Sokszor már én akartam odaszólni, de a drágám mindig figyelmeztetett, hogy hagyjam. Mikor megszületett a baba, hívtuk, nem vette fel, írtunk, nem válaszolt, látogatni nem jött, ekkor már olyan szinten felment bennem az ideg, hogy megmondtuk neki, ha ilyen lesz, akkor nem vesszük nagyi-számba. Azóta lassan egy év telt el, nem is keresett minket, mi sem őt, és nyugalom volt.

Minap összefutottam anyósom barátnőjével(még régről ismer engem), és gratulált a gyönyörűséghez, mondta, hogy látta képen, és anyósom hogy áradozott róla. Hát azt hittem, ott ájulok el. Mindennek a tetejébe teljesen más nevet mondott a barátnőjének, mint ami a kicsi neve, és gyanakszom, hogy a kép sem a mi gyerekünkről készült. Feleségemnek testvére nincs, szóval testvér-gyerek nem lehet, az időpont egyezett, csak a név nem. Rögtön megbeszéltem ezt a nővel, hogy anyósommal hogy vagyunk, ilyenek, de azóta sem tudom hová tenni, főleg, hogy bogarat ültettek a fülembe, és végighívtuk azon rokonokat, akikkel inkább nem beszéltük meg az anyós-ügyet, (távoli rokonok), és kiderült, anyósom több helyre hívott dicsekedni a babánkkal, más nevet mondva.

Erre most mi a fenét lépjek? Feleségem is teljesen ki van készülve. Ti mit tennétek?

-Kösz, aki végigolvasta a dühöngésem-


2011. júl. 27. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nagy levegő és szarjátok le!
2011. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nemtudom erre van-e szakszó, de szerintem ez egyfajta lelki betegség; nemtudom, hogy az elmébe beférkőzött baj-e, ezért nem írom, hogy pszichiátriai.


Az anyósod belebetegedett abba, hogy a lánya nem a számára tökéletes párt,férjet választott, ezért teljesen kizárt titeket a világából, az unokát szintén és felépítette ő a saját álomvilgát/képét. Mondjuk ez azért már nem gyengén kóros, ha tényleg így van...de szerintem igen. Sajnálom:(

2011. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Ez aztán elmés, h szarjátok le...... ez aztán megoldás..


Anyós azért dicsekszik, mert lelke mélyén baromi büszke és vágyik az unokára, de a büszkesége nem engedi, hogy közeledjen. Nyilván mivel feleségeddel eddig sem volt jó a viszonya, ezért azt hiszi, ezzel a viselkedéssel, hogy látszólag nem törődik vele, is belerúghat. Ha nem is a feleséged hibája a rossz viszony, egy próbát megérne szerintem megpróbálni kibékülni, az eredeti okot feltárni... vagy jól sül el, vagy marad minden a régiben.

2011. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
látogassátok meg...
2011. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha kiderülnek a dolgok, akkor magát járatja le. Ne foglalkozz vele szerintem, lehet hogy ezzel azt akarja elérni, hogy keressétek, de NE! Az ilyen ember nem anya. Ha majd egy távoli rokon felhív és yx-et mond xy helyett, akkor elmagyarázod szépen, hogy az anyós teljesen hülye (már bocsánat). Mint már írtam, magát járatja le.
2011. júl. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ciki odamennie, menjetek ti hozzá. Volt főnököm virágnak hívott 8 éven keresztül, Kriszta vagyok és egyedül dolgoztam neki. Ő is nagymama.
2011. júl. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mikor megbeszéltük, hogy fájt, hogy nem vette figyelembe a születéskor írt sms-t, (a hívást nem vette), akkor mi voltunk nála, babástól. Akkor nem kért képet sem, meg sem akarta fogni, teljesen olyan volt, mint egy idegen. Ezért nem is mentünk többször.
2011. júl. 27. 21:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Először is: gratulálok az eddigi lelki erődhöz és nyugalmadhoz.


Az anyósod a feleséged édesanyja, de nem muszáj szeretni. Neked sen, a feleségednek sem. Komolyan beszélek.

Ha ez a nő ilyen - már megbocsáss - alattomos, fekáliakeverő hisztis kislány, akkor a jövőben át kéne gondolni azt, hogy egyáltalán akartok-e vele bármiféle kapcsolatot fenntartani - csak azért, mert így szokás, és hogy ti legyetek a homokzsákok az ő önzésének és hisztijének áldozatai.


Nyílván nem véltelen, hogy szegény apósod már nincs az élők sorában - az ilyen hárpia hamar tesz róla, hogy a féje ne éljen sokáig, mert addig szekálja, amíg az biztosan behúz magának valamilyen betegséget, vagy véletlennek tűnő balesetet.Ugye, nem akarsz az ő sorsára jutni?


Először is: te milyen típus vagy a feszkó levezetésben? Az, aki három-négyszáz fekvőtámasszal, húsz kilométer futással, bicajozással, úszással le tudja vezetni a feszkót; vagy az, aki horror- és katasztrófafilmeket, minél véresebb filmeket néz, és azzal engedi ki a gőzt; vagy az, aki naplót, bármiféle feljegyzést ír, kiírja magából a sérelmeit, gondolatait, és úgy sikerül elaborálnia (feldolgoznia a belső feszkót); vagy az, aki intellektuális krimit néz és azzal segít a bajokon?(van még néhány, de ezek a fő típusok.) Gondold át és ennek megfelelően először is lazíts!


Másodszor: EZUTÁN (mert a harag rossz tanácsadó, tehát először le kell lazítani) ülj le szépen a kedves felésgeddel és beszélgess el vele a kedves mamáról. Ha nem tudtok a mamával zöld ágra vergődni, akkor annak érdekében, hogy TI ketten plusz a kisgyereketek egy család maradjatok, azaz ne marhasson szét egy ember benneteket, le kell rúgni a mamát.


Komolyan beszélek! Az ilyen fajta ember, mint amit leírtál a kedves mamában, mindent megtesz azért, hogy csakkis vele, azaz vele foglaklozzon mindenki, hogy éket verjen a lánya (vagy fia) és annak házastársa közé, hogy tönkretegye a kapcsolatot, és visszaszerezze a (szerinte) birtoktárgyát: azaz a lányát (vagy a fiát).


Nem szabad azzal foglalkozni, hogy "mit szól a falu", hogy kik mit szólnak az anyós hisztijéhez és ő miket hord el rólatok a ti hátatok mögött. Nem számít. Aki ismeer titeket, és ismeri őt is, annak vaknak vagy hülyének kell lennie ahhoz, vagy telis-teli ostoba előítéletekkel, hogy ne tudja eldönteni, hogy ki miféle ember. Egyébként azt nem is kell bizonygatni.


Csak az számít, hogy ti ketten szeressétek egymást, bízzatok egymásban, szeressétek a gyereket - mert a tiétek a jövő, nem a mamáé.


És tessék mindent megbeszélni a feleségeddel! Minél több megbeszéletlen, kibeszéletlen apróbb-nagyobb sérelem van köztetek, annál nagyobb fogást tud találni rajtatok a mama.


Ha pedig nagyon eldurvul a helyzet, ajánlom, hogy keressetek fel egy szakembert, pár- és családterápia keretében. Mielőtt a mama szétmarna titeket és tönkretenne három életet. Nem szabad hagyni!


A feleséged felnőtt ember, akinek le kell tudnia válnia lélekben is a mamáról és TÉGED választania, meg a gyerekét, nem az anyját. Ha nem teszi, előbb-utóbb gallyra megy a kapcsolatotok, az ziher, mert egy kapcsolat egybentartásához kevés egy ember - ahhoz MINDKÉT fél kell!


Az olyan embert, mint a feleséged édesanyja előbb-utóbb minden épeszű ember otthagy, magára, mert a viselkedése, a mérhetetlen önzése, a hisztije ezt eredményezi. NEKI kéne titeket segíteni, nem pedig közétek állni!MIndne normális szülő azt akarja, hogy a gyereke önálló felnőtt és boldog emberré legyen, nem pedig a birtoktárgya, a homokzsákja, a pincsikutyája.


Nem kell a mama kegyeit keresni, mert csak pitiztet titeket. Nem vele kell fgolalkozni, hanem magatokkal és a gyerekkel!


Minden jót, és fel a fejjel!

2011. júl. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Huh, köszi mindenkinek, utolsónak pedig külön köszönet a fáradozásért. Kocogni szoktunk, most csak én kocogok, feleségem egyenlőre nem akar szoptatás mellett, meg egy homokzsákom van, konditartásra. Lehet, most le is megyek a pincébe ütni párat.

A kapcsoltunk nagyon jó kicsimmel, csak rossz látni, hogy szenved, mert szereti is az anyját, meg ott van benne a tüske, hogy haragszik rá nagyon ez miatt, nem szoktunk veszekedni, mindent megbeszélünk.

Valahogy átrágjuk magunk ezen, csak azt kéne megtudnom, hogy ha tényleg a mi gyerekünk van a képen, azt honnan szedte. Lehet, én keresem meg tisztázni az ügyet, csak még le kell higgadnom.

Köszönöm mindenkinek még egyszer.

2011. júl. 27. 21:15
 10/11 anonim ***** válasza:

Szívesen. :) Részemről nem fáradság.

Szerintem egyszerűen NE foglakozzatok a mamával. Mindenyg, hogy miféle kép van nála, miket hord össze a hátatok mögött! Nem számít.


Ez a "honnan szedte" nem jó ötlet. Hamar be lehet csavarodni tőle. Ha olyan patológiás (súlyosan sérült lelkileg) ember a mama, hogy a saját unokáját más néven mutogatja az embrekenek, akkor sokkal jobb, ha kerülitek, nagy ívben.


A feleséged a jelek szerint nem vált le az anyjáról és nagyon ambivalens érzelmei vannak vele kapcsolatban. Érdemes volna egy pszichológushoz ellátogatnia, hogy az segíthessen neki a leválásban. Különben csak te és a gyerek meg a házasságotok (és a feleséged maga hosszú távon) látjátok nagy kárát.


Minden jót!

2011. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!