Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostmár nagyon elegem van,...

Mostmár nagyon elegem van, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Én egy 11 éves lány vagyok, van egy nővérem aki novemberben lesz 15, rajta kívül még anyukámmal, és nagymamámmal élek együtt, Apámról elég annyitt tudni, hogy lehettem vagy 2 éves mikor megcsalta anyámat.

A nővéremmmel kifejezetten gyűlöljük egymást, ő azért gyülöl engem, mert én vagyok a kisebb ezért régen több figyelmet is kaptam... de nem ez a lényeg, a főbroblémám ez:


Minden azzal kezdődött, hogy a nővérem belépett a serdülőkorba, és elviselhetetlenül bunkó lett, anyum először próbálta kezelni, de mivel nem ment a rászolással sokra inkább ráhagyta, mostanra már odáig fajult a dolog, hogy ha egy rossz szót is szólók, a nővérem hasbarug, felpofoz, megever stb... Elöször még nem volt ilyen vészes bennem volt még hogy ő mégis csak a testvérem, hát szertnem is kell, panaszkodi nem panaszkodhattam mert azzal jöttek az ősök: Jajj, csak kamasz, muszály szeretni mert tudod milyen (Nagyothalló, papira és hallokészüléke van) bla bla bla, elöször próbáltam győzködni anyukám aki hirtelenharagú, magába folytja az érzelmeit, és ahelyett, hogy szólna inkább megver, a mamám, bunkó, telhetetlen és idegesitő, még anyum is utálja.... A nővéremről már meséltem, még annyi fogy 14 éves létére, egy 5 éves agy szintjén áll (úgy veszekszik meg ilyenek), én 11 éves létemre 14-nek is elmegyek a beszéddemmel, lány létemre, rettentő lusta, és kupis vagyok, azt ne is mondjam h félős mert a nővérem halálra ijezdgetett.....Na most ez a családunk, kb én vok a legnormálisabb... anyum egy szihopata, mindig mindenért én vagyok a hibás, ha a nővérem rámver beszól stb, én meg visszaadom egyből engem basz le, annyira elegem van hogy visszabeszélek, közlöm vele a szitut, ezzel csak tovább romlik a helyzet, a mamám folyton mindenért beszól, és minket csicskáztat stb, nővérem bunkó, eggyiknek se lehet megmondani az igazságot saját magáról, mert akkor megsértődik... Ebben a környezetben nőttem fel, de mostmár betelt a pohár, a mamám és anyám legszivesebben megverném, a nővérem hátába meg kést állítanék, ráadásul a legtöbb osztájtársam beképzelt, és bunkó... legszivesebben világgá mennék, elegem van ebből az elbaszott életből, simán kiugranék egy autó elé mérgemben, ha ez így megy tovább én begolyózok, szeretnék pszihologushoz menni, de mint mondtam 11 vagyok, várom a tanácsokat, előre is köszönöm...


(Remélem úgy naggyából értitek a problémám.. Helyesírási hibákat lépjétek át, nem szeretek helyesen írni, bocsi ha vkit untattam, de nem zudok kihez fordulni)


2011. júl. 25. 21:56
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

11: Köszönöm, ez jól esett, anyum, nem talál munkahelyet, itt , és ahhoz, hogy visszamenjn Pestre ápolónőnek, újra suliba kéne járnija...(amúgy jár egy barátnőjéhez segíteni, és ő jószivüségből szokott neki egy kis pénzt adni...) Hiába keresi a munkát, nem talál, a nővérem nem, hogy azt nem engedi, hogy megöleljem, hozzáérnem sem szabad, appummal inkább, nem tartom a kapcsolatot (leírom privibe, hogy mért)

A Nővérem, régebben járt a nevelési tanácsadóba de nem sokat használt.... Szeptembertől vallásos suliba fog járni, halásztelekre, úgyhogy kevesebbet fog itthon lenni, és biztos meg fog változni(remélem)

Vannak barátaim, csak ők nem egészen értik ezt meg...

Azthiszem mindenre válaszoltam.


Köszönöm a válaszokat :)

Aki még tud valamit és van kedve írjon :)

2011. júl. 29. 09:58
 22/36 A kérdező kommentje:
Az még kimaradt: anyukámnak nincs barátja és nem is szeretne, mert nem bízik többet a férfiakban :S
2011. júl. 29. 10:08
 23/36 anonim ***** válasza:

,,elöször próbáltam győzködni anyukám aki hirtelenharagú, magába folytja az érzelmeit, és ahelyett, hogy szólna inkább megver''


Ha édesanyád, megver, az elég nagy baj, nem csak úgy értve hogy igazságtalan, de ahol a felnőttek is vernek, ott azért elég nagy baj lehet eleve is.


Ha ez van, akkor elég természetes érzés, hogy írtad hogy anyukádat is megvernéd, nálunk is sok hazugság és verés volt a családban, főleg a felnőttek között is, ez volt az alap, úgy vett körül mindent, mint a levegő, és ekkor természetes, hogy ezt érzed. A düh amit érzel, természetes, sajnos a megoldást ettől még nem tudom. Minálunk is szinte rendszeres volt, hogy a gyerekek (= mi) állandó visszaütünk a kapott ütésekre még a szülőknek is, ettől még persze a családban a felnőttek állandó egymás elleni marakodása nem szűnt meg, meg az állandó részegség sem. Ezt csak azért írtam, hogy nem kell szégyent érezned amiatt, amit érzel (harag, düh).


Szerintem ne légy öngyilkos, ha meg mondjuk az egyik napon úgy adódik, hogy végzetesen kétségbe esnél, akkor se tégy kért magadban, hanem ha már nincs más, akkor is inkább a gyámhatósághoz menj be (önkormányzat épületében). Ma már általában nem viszik csak úgy el a gyereket, inkább meghallgatják, más rokonhoz helyezik, figyelmeztetik a szülőket stb. Sajnos a baj inkább az, hogy a gyerekvédelemben is eléggé túlterhelt emberek dolgoznak, nagyon sok az ügy, kevés az ember rá, de azért legalábbis a halálnál/öngyilkosságnál mégiscsak valami jobb megoldást tudnak kitalálni, a véleményedet pedig (ebben a korban már) úgyis meg kell kérdezniük, tehát (általában) nem fognak valami teljesen idegen megoldást rádtukmálni (nem kell ide vagy oda kerülnöd, ha Te Magad nem akarsz).


Addig is legalább ennyit tudok adni,


[link]


ez névtelen, meg úgy tudom ingyenes is, tehát utcáról pénz/kártya nélkül is hívhatod, senki nem tudja meg, hogy hívtad őket. Névtelen vonal, be sem kell mutatkoznod, és bármikor leteheted. Olyan emberek dolgoznak a vonal másik végén, akik minden nap sok ilyen helyzetű egyerekkel beszélnek, és van bizonyos tudásuk, hogy mit lehet, mit érdemes csinálni, meg mindenképpen meg is tudnak hallgatni Téged. Ők maguk nem fognak semmit tenni a Te külön kívánságod nélkül, tehát nem fognak váratlanul Rádküldeni senkit.


Van még egy hasonló másik vonal is,


[link]


nem tudom működik-e, tavalyelőtt még írtam nekik, és akkor nagyon jók voltak, rögtön feleltek meg segítettek. Az email címük is megvan még


okit (kukac) ncsszi (pont) hu


mindenesetre ha a Krízstelefon vonala meg emaicíme már nem működne esetleg, akkor is, az előző vonal, amit írtam (Kékvonal), az mindenképp működik most is. Emailt is írhatsz a Kékvonalra, ha jobban tudsz írni mint beszélni (én igen).


Valószínűleg Kékvonal tud olyan gyerekpszichológust is mondani, akinek írhatsz (névtelenül is), ezt nem tudom pontosan, mert a Kékvonalat még sosem hívtam, csak a másik vonalat tavalyelőtt, de valószínűleg a Kékvonalnak is van gyerekpszichológus-elérhetőséglistája. Lehet, hogy ez inkább csak az elindulásra jó, de mindenesetre arra jó lesz.

2011. júl. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Átnézem az oldalt :)

Nagyon sokat segítettél kedves 12-es :)


Ha valakinek még vann hozzáfűzni valója, akkor nyugodtan írja le, Köszönöm!

2011. júl. 29. 10:39
 25/36 anonim ***** válasza:
Nekem írhatsz!! Én 14 éves lány vagyok, eddig mindenkinek tudtam segíteni ha baj volt. Nekem elmondhatsz bármit, én szívesen segítek neked legyen szó bármiről!
2011. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. júl. 29. 16:52
 27/36 A kérdező kommentje:
Mostmár télleg elegem van, egyre rosszab a hejzet mióta a levelet írtam, mindig csak bennem látják meg a hibát, a nővérem meg a kisangyal, és ha ezt nekik megmondom, akkor egyből én avgyok a szemét meg a bunkó, már szó szerint nincs szivem, most is sírok... Én ezt nem birom elviselni még 7 évig :'(
2011. júl. 29. 21:13
 28/36 Minto válasza:
Velem is ez van! Csak én 12 éves vagyok! Én nem tudok tanácsot adni! Az én tesóm is tizenöt éves!
2011. aug. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Van családvédelmi szolgálat vagy gyermekvédelmi felelős az iskolában. Kérdezd meg az osztályfőnöködet. (majd szeptemberben) Addig meg próbálj minél jobban elkülönülni. Keveset beszélj hozzájuk, légy csendben, hogy ne legyen mire válaszolni.
2011. aug. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :D


Nővérem leújjabb beszólása: Te akkora egy GA (Gépagy) vagy hogy az már fáj, semmire se fogod vinni, vagy ha viszed is valamire a saját mocskodban fogsz élni, és csicskáid lesznek és egy k@rva leszel aki olyan ruhákban fog járni hogy megerőszakolják... :'(

2011. aug. 2. 10:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!