Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostmár nagyon elegem van,...

Mostmár nagyon elegem van, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Én egy 11 éves lány vagyok, van egy nővérem aki novemberben lesz 15, rajta kívül még anyukámmal, és nagymamámmal élek együtt, Apámról elég annyitt tudni, hogy lehettem vagy 2 éves mikor megcsalta anyámat.

A nővéremmmel kifejezetten gyűlöljük egymást, ő azért gyülöl engem, mert én vagyok a kisebb ezért régen több figyelmet is kaptam... de nem ez a lényeg, a főbroblémám ez:


Minden azzal kezdődött, hogy a nővérem belépett a serdülőkorba, és elviselhetetlenül bunkó lett, anyum először próbálta kezelni, de mivel nem ment a rászolással sokra inkább ráhagyta, mostanra már odáig fajult a dolog, hogy ha egy rossz szót is szólók, a nővérem hasbarug, felpofoz, megever stb... Elöször még nem volt ilyen vészes bennem volt még hogy ő mégis csak a testvérem, hát szertnem is kell, panaszkodi nem panaszkodhattam mert azzal jöttek az ősök: Jajj, csak kamasz, muszály szeretni mert tudod milyen (Nagyothalló, papira és hallokészüléke van) bla bla bla, elöször próbáltam győzködni anyukám aki hirtelenharagú, magába folytja az érzelmeit, és ahelyett, hogy szólna inkább megver, a mamám, bunkó, telhetetlen és idegesitő, még anyum is utálja.... A nővéremről már meséltem, még annyi fogy 14 éves létére, egy 5 éves agy szintjén áll (úgy veszekszik meg ilyenek), én 11 éves létemre 14-nek is elmegyek a beszéddemmel, lány létemre, rettentő lusta, és kupis vagyok, azt ne is mondjam h félős mert a nővérem halálra ijezdgetett.....Na most ez a családunk, kb én vok a legnormálisabb... anyum egy szihopata, mindig mindenért én vagyok a hibás, ha a nővérem rámver beszól stb, én meg visszaadom egyből engem basz le, annyira elegem van hogy visszabeszélek, közlöm vele a szitut, ezzel csak tovább romlik a helyzet, a mamám folyton mindenért beszól, és minket csicskáztat stb, nővérem bunkó, eggyiknek se lehet megmondani az igazságot saját magáról, mert akkor megsértődik... Ebben a környezetben nőttem fel, de mostmár betelt a pohár, a mamám és anyám legszivesebben megverném, a nővérem hátába meg kést állítanék, ráadásul a legtöbb osztájtársam beképzelt, és bunkó... legszivesebben világgá mennék, elegem van ebből az elbaszott életből, simán kiugranék egy autó elé mérgemben, ha ez így megy tovább én begolyózok, szeretnék pszihologushoz menni, de mint mondtam 11 vagyok, várom a tanácsokat, előre is köszönöm...


(Remélem úgy naggyából értitek a problémám.. Helyesírási hibákat lépjétek át, nem szeretek helyesen írni, bocsi ha vkit untattam, de nem zudok kihez fordulni)


2011. júl. 25. 21:56
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
7. Innk privibe válaszolok!
2011. júl. 25. 23:07
 12/36 anonim ***** válasza:
Nyugodtan írj,ha baj van!
2011. júl. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! Amit tudok megfogadok, továbbra is várom a válaszokat :)
2011. júl. 25. 23:19
 14/36 A kérdező kommentje:
Amúgy a helyesírási hibáim egy része inkább gépelési hiba, kb 5% az amit télleg elronttottam *.*
2011. júl. 25. 23:23
 15/36 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy attól hogy velük növök fel, félek én is olyan bogaras leszek mint ők, illetve, idegbeteg és depressziós leszek lassan, ezellen mit lehetne?
2011. júl. 26. 00:05
 16/36 anonim ***** válasza:
Kibeszéled. Jobbat nem tudsz :S Az amit most csináltál, hogy leírtad a problémát, beszélsz róla jó lépés, segít feldolgozni. Közhely, de ha túl éled erős leszel, jobban tudsz majd érvényesülni felnőttként, tudni fogod a helyes sorrendet. Tehát végül jól jössz majd ki a dologból, ha erős leszel. NE HAGYD MAGAD! Túl éled, aztán amikor már a magad ura leszel jobban alakítod a dolgokat.
2011. júl. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

9: Köszönöm, es sokat segített :)


Köszönöm az eddig válaszokat, nagyon jól esik, hogy segítetek rajtam, pedig nem is ismertek, nem győzöm megköszönni :)


És ha esetleg még valakinek lenne hozzáfűznivalója, akkor azt várom, köszönöm.

2011. júl. 26. 13:14
 18/36 anonim ***** válasza:

ha nem írtad volna hogy hány éves vagy azt gondolnám ezt egy nagykorú lány írta,le a kalappal,hogy ebbe a családban még normális maradtál,és ilyen választékosan tudsz fogalmazni.

nem tudom mit tanácsolhatok,mert még nagyon fiatal vagy ahhoz,hogy elmenj és nincs is miből.Talán annyit tudsz tenni,hogy megbízol egy felnőttbe (osztályfőnök,ismerős,rokon) és elmondasz neki is mindent,talán valaki valahogy tud rajtad segíteni!

remélem hamarosan rendeződik az életed,és te is boldog leszel!

2011. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és Köszönöm :) Próbálok keresni valakit, akiben megbízhatok....


Jólesik, hogy ennyi választ kapok :)

2011. júl. 26. 22:42
 20/36 anonim ***** válasza:

basszus, én szívesen tesómnak fogadlak :D 5 testvérem van, de 6odiknak beférsz; ha kell, még örökbe is fogadhatlak, tuti jól ellennénk ;)


na, de viccet félre téve, anyudnak az a baja, hogy nincs munkahelye, ha lenne munkája, egyértelműen másképp állna a nővéredhez, mint ahogy hozzád is. nem tudom van-e jelenleg párkapcsolata, de erősen javallott neki, hogy ő is el tudjon kezdeni 1ről a 2re lépni. persze első a család, szal jobb lenne, ha munkahely után nézne. olyan nincs, hogy nincs, aki keres, az talál..

Nővéredhez egyértelműen nagyobb szigor kellene a felnőttkorúak részéről, de sajnos elrontották azzal, hogy nem foglalkoznak vele. Nővéredet önállósítani kellene, ez alatt értem, hogy menjen el diákmunkát vállalni így a nyári szünet alkalmával. Hamar rájönne, hogy nem minden úgy van, ahogy ő gondolja.

itt nem Neked kell segítség, itt anyudnak és a nővérednek, de inkább a nővérednek ajánlott egy pszichológus. Állítom a tesód nem tudja megmondani, hogy konkrétan mi a baja. szal csak menjen dolgozni, persze ha anyud is engedi. ha nem, akkor sajnos még jó darabig kénytelen leszel elviselni ezt a hisztit.


Te tényleg egy angyal vagy, akit szó szerint odaküldtek, hogy tartsa a lelket a családban, úgy ahogy tudja. Erős vagy, ez érződik a leveledből. persze minden helyzet nehéz, de mindenből tudsz tanulni és ez motiváljon. Simán tudod kezelni az otthon adódó konfliktusos helyzeteket. ha tesód legközelebb magyaráz, hogy miért nem pakoltad el a cuccaid, közöld vele, hogy majd elrakod, addig maradjon ott, mert még szükséged van rá. ha pofon vág, nézz a szemébe és köszönd meg neki. halál komolyan mondom! Te egyértelműen sokra és sokkal többre fogod vinni, mint ő, már most érződik. persze ezt ne hangoztasd neki, mert csak olaj lenne a tűzre, de ha megint elkezdi a hisztit, csak nézz a szemébe, és mond neki, hogy szereted és öleld meg. csak ennyit és nem többet, majd hagyd ott. ha ezek után is pofon vág, akkor nem testvér. :(


Biztosan van barátod, olyan nincs, hogy nincs - habár nem tudom, vannak-e még olyan értelmes 11 évesek, mint te, mindenesetre próbálkozz, osztálytárs, évfolyamtárs, felsőbb osztályból vki, szomszéd gyerkőc, stb.. de az is egy megoldás, hogy itt neten írod le a gondjaid.


tényleg! apuddal tartod a kapcsolatot? azért mert anyudat megcsalta, az még nem jelenti azt, hogy pl. Téged is megcsalt. nem hiszem, hogy nem kíváncsi Rád, rátok. vele felvetted a kapcsolatot? tudsz vele beszélni? Ő is egy megoldás!

2011. júl. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!