Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt az anyósom?

Miért csinálja ezt az anyósom?

Figyelt kérdés

Az első teljes kiborulásom akkor történt amikor 18 éves koromban teherbe estem és nagy dilemmában voltam, hogy megtartsam-e. Anyósom egész végig azt bizonygatta, hogy nem tudnánk felnevelni, nem lenne hova mennünk, stb... Anyu felajánlotta, hogy maradhatunk nálunk amíg össze nem szedjük magunkat, erre annyi volt anyósom válasza, hogy "áááá nem fértek ti el ott". Párom harmadik szakmáját végzi éppen (25 éves) és anyósom azon is problémázott, hogy nem tudná befejezni a szakmáját és ezért sem szabad megtartanunk a babát. Miután majdnem mindenfelől csak negatív kritikát kaptam és párom is azt mondta hogy azt csinálok amit akarok, ezzel is megnehezítve a helyzetem, gy döntöttem, hogy nem tartom meg a gyermeket. December 6-án megtörtént az abortusz. Ezután egy héttel ellátogattunk anyósomékhoz. Éppen párom egyik nővérénél volt előkarácsonyi kis összejövetel, amin ott volt párom másik nővére is aki éppen 6 hónapos terhes volt ikerfiaival. Van ott egy 2 éves kislány is aki nagyon élvezte a nagy pocakot és folyton símogatta. Most ez eléggé padlóra tett akkor. Egyszerűen nem fért a fejembe, hogy miért volt velem anyósom olyan elutasító és miért győzködött, hogy el kell vetetnem. Az összejövetel után átmentünk anyósomékhoz és leültünk beszélgetni. Szóba jött a már meg nem lévő baba és olyanokat mondott amitől teljesen kikészültem. Idézek egy párat: "Dehát miért nem tartottátok meg?" "Miért nem maradtál otthon amíg össze nem jön a pénz?" És itt nem tudtam mire vélni a dolgot. Kicsit gy éreztem, hogy becsapott és hogy csak a lelkivilágát próbálja tisztázni amiért ennyire nem támogatott minket.

Pár héttel később felajánlotta a páromnak hogy hagyja ott az iskolát és hogy szerez neki munkát. Ennél a pontnál nagyon csúnyán kiakadtam, mikor terhes voltam akkor még annyira fontos volt hogy elvégezze azt a szakmát most meg hirtelen már nem is olyan fontos.

És ami most történt:

Összeköltözés előtt állunk. Megbeszéltük, hogy párom beköltözik velem a szülővárosomba. Ő egy faluban nőtt fel és úgy érezzük, hogy egy városban sokkal több lehetőségünk lenne és hogy nem épülnénk bele a házba, mivel egy faluban gyakorlatilag semmit nem lehet csinálni a munkán kívül.

Erről beszélgettünk tegnap anyósomékkal és erre annyi volt a válasz, hogy úgyis ott fogunk lakni a faluban mert beszélgetett a párommal és ő is ott szeretne maradni (miközben nekem pont az ellenkezőét állítja, nem tudom kinek mondja az igazat és ki az akit csak nem akar megbántani). Ezután mondott valamit amiből teljesen lejött nekem az, hogy egyáltalán nem bír engem és hogy a véleményem semmit nem számít a szemében, ugyanis azt mondta hogy úgyis a párom véleménye számít 80%-ban abban, hogy hol fogunk élni. És itt néztem nagyokat, hogy miért is? Én gy érzem hogy egy jól működő kapcsolatban a feleknek mindenbe 50-50% beleszólásuk van. Gyakorlatilag azt mondta ezzel hogy az én véleményem semmit nem ér és semmi sem fog úgy alakulni az életemben, ahogyan azt én szeretném.

Mit tegyek vele? Nem bírom már sokáig. Veszekedni nem akarok, mert félek hogy elveszítem a párom.

Teljesen tanácstalan vagyok. :(


2011. júl. 25. 11:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%

Ugyan ez van velünk, annyiban más, hogy én 16 vagyok és megtartottuk a babát és a párom már dolgozik.. Anyós meg ahol tud belém köt.. Tudod mit csinálok? Ott hagyom egyedül a konyhában vagy ahol épp mondogatja a hülyeségeit aztán kész.. Már 13 hetes vagyok, úgyhogy már csak a száját tépi feleslegesen...

Sajnálom, hogy másnak is ilyen az anyósa....:/

2011. júl. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 16 éves. Én is gyógyszert szedtem, a párom viszont az első perctől meg akarta tartani és nem foglalkozott az anyjával:)
2011. júl. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
18%
egy teli élettapasztalattal rendelkező állapotos 16 éves. Gratulálok
2011. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,ne anyóst hibáztasd ő csak egy mellékszereplő.Nektek kettőtőknek kell döntéseket hozni,ha ez nem megy akkor baj van.
2011. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Valaki korábban írta hogy 18 vagyok, nem 18 vagyok, elmúltam 18. 22 éves vagyok.

Az anyósomat nem is hibáztatom csak egyszerűen nem fér a fejembe, hogy miért volt velem olyan ellenséges.

Amúgy sem a babáról van most szó, nem ez volt a kérdés.


Köszönöm a jó tanácsokat azoknak, akik próbálnak segíteni és nem kioktatni próbálnak! :)

2011. júl. 25. 13:20
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyósod nem viselkedett helyesen az igaz de a döntés a tied volt nem az ővé. Mondhattad volna azt is hogy megtartod kényszeríteni senki nem kényszerített az abortuszra. Minden ember a saját döntéséért felelős.
2011. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%

Egy tizessel idősebb vagyok nálad, néhány anyósjelöltet már elfogyasztottam. Hogy miért csinálják ezt? fogalmam sincs, és már nem is érdekel. Mit csinálj te? semmit! Itt nem te, vagy anyós számít, egyedül a párod. Ha ő teljes mellszélességgel kiáll melletted, anyós a feje tetejére is állhat.

Amit írtál, hogy anyós mit mondott az összeköltözésről, meg mit a párod...nehogymár anyós elbizonytalanítson! Én ilyen kérdésekben soha nem adtam hitelt az anyós szavainak. Ez amúgy is csak amolyan manipuláció, ha beleültette a bogarat a füledbe, te számonkéred a párod, ő magára veszi, hogy hazugnak nevezted, és összevesztek...érted??? Nem kell még anyós keze alá dolgozni!

Amúgy nálunk is volt ilyen téma, a férjem egész családja abban a hitben volt, hogy én a nyakukra fogok költözni, merthogy a párom úgysem megy el a szülőfalujából...én nem foglalkoztam ezzel, és nem náluk lakunk, hanem külön. Mi pl összeköltöztünk, jött a baba, és csak most házasodtunk össze...hát én minden voltam, csak fehér ember nem, mert persze én vittem a "rosszba" szegény kicsi fiút...és a fiunkat csak egy évesen kereszteltük meg:)

2011. júl. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
44%
Nem érzéketlen vagyok, már ne haragudj, hanem őszinte. Arról nem tehetek, hogy fáj az igazság. Utána könnyű bőgni, de nem hiszem, hogy úgy húztak volna be a műtőbe...na mindegy.
2011. júl. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!