Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt az anyósom?

Miért csinálja ezt az anyósom?

Figyelt kérdés

Az első teljes kiborulásom akkor történt amikor 18 éves koromban teherbe estem és nagy dilemmában voltam, hogy megtartsam-e. Anyósom egész végig azt bizonygatta, hogy nem tudnánk felnevelni, nem lenne hova mennünk, stb... Anyu felajánlotta, hogy maradhatunk nálunk amíg össze nem szedjük magunkat, erre annyi volt anyósom válasza, hogy "áááá nem fértek ti el ott". Párom harmadik szakmáját végzi éppen (25 éves) és anyósom azon is problémázott, hogy nem tudná befejezni a szakmáját és ezért sem szabad megtartanunk a babát. Miután majdnem mindenfelől csak negatív kritikát kaptam és párom is azt mondta hogy azt csinálok amit akarok, ezzel is megnehezítve a helyzetem, gy döntöttem, hogy nem tartom meg a gyermeket. December 6-án megtörtént az abortusz. Ezután egy héttel ellátogattunk anyósomékhoz. Éppen párom egyik nővérénél volt előkarácsonyi kis összejövetel, amin ott volt párom másik nővére is aki éppen 6 hónapos terhes volt ikerfiaival. Van ott egy 2 éves kislány is aki nagyon élvezte a nagy pocakot és folyton símogatta. Most ez eléggé padlóra tett akkor. Egyszerűen nem fért a fejembe, hogy miért volt velem anyósom olyan elutasító és miért győzködött, hogy el kell vetetnem. Az összejövetel után átmentünk anyósomékhoz és leültünk beszélgetni. Szóba jött a már meg nem lévő baba és olyanokat mondott amitől teljesen kikészültem. Idézek egy párat: "Dehát miért nem tartottátok meg?" "Miért nem maradtál otthon amíg össze nem jön a pénz?" És itt nem tudtam mire vélni a dolgot. Kicsit gy éreztem, hogy becsapott és hogy csak a lelkivilágát próbálja tisztázni amiért ennyire nem támogatott minket.

Pár héttel később felajánlotta a páromnak hogy hagyja ott az iskolát és hogy szerez neki munkát. Ennél a pontnál nagyon csúnyán kiakadtam, mikor terhes voltam akkor még annyira fontos volt hogy elvégezze azt a szakmát most meg hirtelen már nem is olyan fontos.

És ami most történt:

Összeköltözés előtt állunk. Megbeszéltük, hogy párom beköltözik velem a szülővárosomba. Ő egy faluban nőtt fel és úgy érezzük, hogy egy városban sokkal több lehetőségünk lenne és hogy nem épülnénk bele a házba, mivel egy faluban gyakorlatilag semmit nem lehet csinálni a munkán kívül.

Erről beszélgettünk tegnap anyósomékkal és erre annyi volt a válasz, hogy úgyis ott fogunk lakni a faluban mert beszélgetett a párommal és ő is ott szeretne maradni (miközben nekem pont az ellenkezőét állítja, nem tudom kinek mondja az igazat és ki az akit csak nem akar megbántani). Ezután mondott valamit amiből teljesen lejött nekem az, hogy egyáltalán nem bír engem és hogy a véleményem semmit nem számít a szemében, ugyanis azt mondta hogy úgyis a párom véleménye számít 80%-ban abban, hogy hol fogunk élni. És itt néztem nagyokat, hogy miért is? Én gy érzem hogy egy jól működő kapcsolatban a feleknek mindenbe 50-50% beleszólásuk van. Gyakorlatilag azt mondta ezzel hogy az én véleményem semmit nem ér és semmi sem fog úgy alakulni az életemben, ahogyan azt én szeretném.

Mit tegyek vele? Nem bírom már sokáig. Veszekedni nem akarok, mert félek hogy elveszítem a párom.

Teljesen tanácstalan vagyok. :(


2011. júl. 25. 11:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

"Miután majdnem mindenfelől csak negatív kritikát kaptam és párom is azt mondta hogy azt csinálok amit akarok"


Szerinted ez egy jól működő kapcsolat.....??

2011. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 komasa ***** válasza:
84%
A helyzet az, hogy a Te és a párod életéről nektek kettőtöknek kell dönteni. Az anyós meg csak keveri a sz@rt. És a megoldás az az is lehet, hogy ha mindenképpen van az anyósnak beleszólása, hogy mi lesz az életetekkel, akkor hármasban beszélgessetek, és akkor senki nem fog tudni terelni, és ki fog bukni, hogy valójában ki, és mit mondott. Sok sikert!
2011. júl. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
A párod nagyon képlékeny, neki kellett volna a sarkára állnia és azt mondani, h "az a gyerek az enyém is és eltartom a családom, anyám te ne szólj bele" Nem sok jövőjét látom a dolognak ha így alakul, vagyis úgy, ahogy az anyósod akarja. Biztos győzködi a fiát, hogy maradjon a közelében, ne menjen a városba, mert akkor elveszíti felette az irányítást. Először is ezt a pároddal kell megbeszélni, ő pedig jó lenne ha felvilágosítaná az anyukáját!
2011. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Később kiderült, hogy azért mondta ezt mert nem akarta a gyereket, csak nem akart megbántani mert én számításba vettem azt is hogy talán megtartjuk. És gy volt vele, hogy ha én meg akarom tartani, akkor érez magában annyi szerelmet felém, hogy korábban vállal gyermeket, mint ahogy eltervezte.
2011. júl. 25. 11:37
 5/18 anonim ***** válasza:
41%
Neked saját, magadnak kellett volna döntened, hogy NEM veteted el. Ha megcsinálni megtudtad....gyűlölöm az ilyen embereket.
2011. júl. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Védekeztünk, fogamzásgátlót szedtem, nem mi akartuk. Szerinted okoztam volna magamnak ennyi problémát szándékosan? Tudod te hogy hány hónapig bőgtem utána?

Elég érzéketlen vagy már meg ne haragudj...

2011. júl. 25. 11:40
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Ott követted el a hibát, hogy elvetetted a gyereket. Anyósod nyomására. Anyukád segített volna neked.

Egyébként meg te és a párod is rettentően befolyásolhatóak vagytok az anyós által. Ezt nem szabad!! Ha hagyjátok magatokat, akkor egész életetekben madzagon fog titeket rángatni. A legtöbb anyós, főleg a fiúgyerekesek ilyenek, nehéz megemészteni, hogy már másé a gyerekük. Ha a párod nem áll melléd úgy, hogy attól ő még szereti és tiszteli az anyukáját, hogy veled él neked ad igazat kettőtök ügyében, akkor hiába nem akarod elveszíteni a párodat, vagy nyelsz egész életedben vagy rámegy a házasságod.

2011. júl. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

te 18 éves vagy a párod munkanélküli és még iskolába jár.Mégis mire tartottátok volna meg a gyereket, lehet hogy lett volna hol lakni de azt a gyereket fel is kellet volna nevelni nem kevés pénzből. Én úgy gondolom nem követtél el hibát hogy elvetetted, hidd el nem véletlen történt ez meg. Ha a párod igazán szeretne és úgy gondolná hogy veled akarja leélni az életét akkor ő lett volna az első aki azt mondja, hogy igen is a gyereket szüld meg és majd ő letart titeket. De nem így történt. Biztos, hogy eléggé szeret,nem csak te érzed úgy?


Anyós az meg csak anyós, kinek ilyen kinek olyan jut.Ne foglalkozz vele.

Az is lehet, hogy túl fiatalnak tart még téged az döntéshozatalra, ezért ő szépen megbeszéli a fiával, hogy mi hogyan legyen kettőtökkel.

Párodba pedig lehetne annyi, hogy a sarkára áll és megmondja az anyjának, hogy e szóljon bele a ti életetekbe.

2011. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

Már megint az a hálátlan sz@rházi anyósok...

Ti nem vagytok hibásak, pénz nélkül, a semmire gyereket csinálni, utána meg kikapartatni, mert ugye anyós azt mondta...!Se lakás, se munka, se szakma, mégis mit akartok csinálni?

Én is utálom az ilyen embereket.

2011. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha gyógyszert szedtél, lehet, hogy jobb ez így. Mármint hogy abortuszra mentél. Viszont anyósod egyértelműen ellened van, a párod meg úgy táncol, ahogy az anyja fütyül.
2011. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!