Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell úgy megbeszélni...

Hogyan kell úgy megbeszélni egy problémát, hogy azt meg is tudja oldani a két fél?

Figyelt kérdés
Azt hiszem a kérdés érhető.Tehát vannak problémák,amiket meg kell oldani.A jellegük mindegy.Hogyan kell ezekről a problémákról beszélgetni a másikkal?És ha nem érti a problémát,akkor mit tegyek?
2011. júl. 21. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi felhozzuk a problémát. Adott X probléma, elmondom a páromnak, hogy van ez az X helyzet. Megkérdem mit gondol róla, majd elmondom én mit gondolok. Utána közösen döntünk...
2011. júl. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha nem jut a két fél közös döntésre és veszekedés kerekedik ki az egészből,akkor azt hogy kell kezelni?
2011. júl. 21. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:

szia!


Nagyon nehéz így tanácsokat írni, mert minden probléma más, attól függően is, hogy ki mit ért probléma alatt?

Alapelvnek kellene lenni, hogy úgy közelíts a másikhoz, hogy higgadtan, türelmesen beszélsz neki róla, amikor figyel rád. De ha mondjuk egy hirtelen haragú típus vagy, akkor ez nem mindig kivitelezhető...:S

Én próbálok halkan, lassan beszélni, elmondani mi a gondom? Akkor vagyok idegesebb, ha már elmondtam és változatlan a helyzet. (mondjuk ez kevesebbszer van, mert a párom hála z égnek hajlandó a kompromisszumokra, ás meghallgatja).

tulajdonképpen ha a másik fél, vagy Te, kérdező akarsz tenni a probléma elhárítása érdekében, nagy baj nem lehet belőle. Együtt könnyebb megoldást találni, vagy egyszerűen elfogadni hogy a másiknak van igaza.

2011. júl. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A veszekedésig nem szabadna eljutni.

A veszekedés azt jelenti, hogy nem a közös megoldást keresitek, hanem egyik ezt, a másik azt szajkózza.

Lehet egy pitiáner problémáról van csak szó, és nem is lenne vele érdemes foglalkozni....

2011. júl. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy fogok neki, hogy saját magamban, előre, higgadtan összegyűjtöm az érveimet, letisztázom az érzéseimet, hogy ne indulatból, hanem kellő nyugodtsággal és a megoldás felé nyitottan kezdjek vitát.

Nagyon figyelek arra, hogy mit mond a másik, és bármit is mond, megpróbálom a helyébe képzelve magam, azonosulni azzal, amit hallok, és így átgondolni, milyen is lenne az a megoldás.

2011. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsokat..
2011. júl. 21. 15:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!