Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor mondjam el a szüleimnek,...

Mikor mondjam el a szüleimnek, hogy változtak a jövőt illető terveim?

Figyelt kérdés

Jó ideje úgy volt, hogy egyetem után külföldre megyek önkéntes munkára (EVS, ha esetleg valaki ismerné). Az EVS maradt, viszont az úticél módosult a párom miatt. Bár nem vagyunk túl régóta együtt, úgy érzem, ezt a lépést meg kell tennem (ha én nem tudok kimenni hozzá, ő fog Magyarországra jönni).

A családom viszont nagyon nem támogatja ezt a kapcsolatot a fiú nemzetisége miatt. Akárhányszor szóba kerül, csúnyábbnál csúnyább szavakkal illetik, holott nem is ismerik. Esélyt sem adnak neki arra, hogy bizonyítsa, hogy nem olyan, mint amilyennek hiszik... És ez fáj nekem igazán. Mert amiket mondanak, az nem érdekel, elengedem a fülem mellett. De a páromon is látom, hogy szenved emiatt, nagyon rosszul esik neki, hogy esélyt sem kap...

A kérdésem az lenne, hogy mikor mondjam el családomnak a változást? Még mielőtt beadom a pályázatot vagy amikor már biztosan megkaptam?


22L


(Ne kérdezzétek, milyen nemzetiségű a párom, nem szeretném, ha ez befolyásolna titeket a válaszban. Később esetleg leírom.)


2011. júl. 20. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
amikor már biztos megkaptad. Nem is muszáj közölnöd hogy a párod miatt. Szerintem elég ha annyit mondasz nekik hogy megváltozott az álmod és te itt és itt szeretnél élni és dolgozni.
2011. júl. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Minél előbb mondd el nekik. Gondolom, hogy nem lesz egyszerű, de ha szeretnek és bíznak benned akkor meg fogják érteni. Privátban elküldenéd, hogy milyen nemzetiségű a párod?


19L

2011. júl. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Álmaidat te döntöd el abba senkinek sincs beleszólása! Szülők csak javasolnak maximum és nem helyetted döntenek (jó esteben) cselekedj úgy ahogy jónak érzed! Pároddal majd egy idő után kibékülnek! Adj nekik időt, furcsa nekik ez a helyzet gondolom.
2011. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha iszlám, jobban tennéd, ha nem engednéd el a füled mellett a kritikákat.
2011. júl. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hogy ismerkedtél meg a barátoddal? Tényleg jól ismered? Mennyi időt töltöttetek el együtt? Nem lehet, hogy van vmi igazság, abban, amit a családod mond?
2011. júl. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Első: Így is, úgy is elég egyértelmű lenne, hogy a párom miatt. Mondjuk tény, hogy évek óta imádom a nyelvet, az országot, és már régóta ki szerettem volna jutni oda.


Második: Nem tudok neked privát üzenetet küldeni. állítsd be, és megírom.


Harmadik: Tudom, hogy nem helyettem döntenek, és azt is, hogy ha együtt maradunk, idővel megbékélnek - kénytelenek lesznek. (: Csak annyira rossz, hogy az utóbbi időben kb. a Rómeó és Júliát játsszuk annyi különbséggel, hogy Júlia szülei tudnak a kapcsolatról. :P

(Párom szülei szintén, ők is hitetlenek, de elfogadnának.)


Negyedik: Nem iszlám. Csak az emberek gyakran általánosítanak, azért nem írtam le a nemzetiségét.

2011. júl. 20. 15:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Más is szeretett már arab pasiba...


Ha nem írod le a nemzetiségét az azt jelenti,

hogy te sem mered nyíltan felvállalni!!

2011. júl. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fontold meg, hogy nincs-e igazuk? Mert sok szerelmes nőnek beletört a foga miután kiment a pasashoz (általában arab) és kiderült, hogy a kultúrabeli különbségek erősebbek a szerelemnél.

Amúgy mostmár megírhatod milyen nemzetiségű.

2011. júl. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyugi!


Állítólag van olyan arab pasi, amelyik nem csak a tevékhez

és/vagy a saját neméhez vonzódik...


Amúgy nem is értem, hogy a családodat miért zavarja,

hogy te csak a 7. felesége leszel és majd csak a tevék után kapsz enni?!

(Ha kapsz?!)


Úgy is "önkéntes munkára" akartál menni, hát majd "önkénteskedhetsz"

a tevékkel!!

2011. júl. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem arab. És az meg, hogy nem írom le a nemzetiségét, azt jelenti, hogy nem merem felvállalni, egy nagy marhaság. Egyáltalán nem erről van szó, és még ha arab lenne sem érdekelne, hogy más mit gondol róla. A kérdés sem az volt, hogy kinek mi a véleménye erről a kapcsolatról...
2011. júl. 24. 02:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!