Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pánikroham? Mi lehetett ez?

Pánikroham? Mi lehetett ez?

Figyelt kérdés
Ma iszonyúan felidesítettek több helyen is, de sehol nem tudtam kiadni magamból. Olyan ideges voltam, hogy nem tudtam másra gondolni és egyszercsak elkezdtek ismétlődni a dolgok a fejemben, mintha ugyanazt a jelenetet játszaná le a TV egymás után. Aztán rosszul lettem, elkezdett szorítani a tüdőm, a mellkasom, nem kaptam levegőt és kiszáradt a szám.
2011. júl. 18. 20:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*felidegesítettek
2011. júl. 18. 20:23
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom,azt hiszem,hogy igen az..de vizsgáltasd ki a szívedet orvossal..
2011. júl. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát bizony, pánikroham.Vigyázz a stresszel, tanulj meg uralkodni magadon hogy ne tudjanak könnyen felidegelni az emberek, mert az nem tesz jót az egészségnek.
2011. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

stressz alatt nem mindenki reagál jól a különböző dolgokra,lehet hogy ezért volt....fel-vagy lement a pulzusod lehet...:/

én sokszor vagyok annyira ideges,hogy belefájdul a fejem és elkezdek szédülni nagyon durván(de azért nem olyan súlyos mint a te seted ezt tudom)

2011. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok ha esetleg valakivel valami miatt veszekednem kell (vendéglátó ipar)Alig kapok levegőt,szinte elcsuklik a hangom,és remeg mindenem.Frontint szedek évek óta a pánikrohamaimra,ami megmondom őszintén, bizony sokat segitett
2011. júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez pánik roham, tipikus tünete. Nekem ilyenkor még jön a szapora szívverés, vagy éppen nem egyenletesen dobog. Azt mondják a stressz. Alapból nem stresszes az életem viszont pillanatok alatt fel lehet idegesíteni, de nagyon durván.
2011. júl. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem pánikroham, az sokkal durvább ennél, de tény, hogy vannak hasonló tünetei. Nem vagy szívbeteg, nyugi, de ha félsz, és ezek a jelenségek rövid idő alatt többször megismétlődnek, akkor nyugodtan elmehetsz egy kivizsgálásra (bár szerintem nem arra van szükséged, hanem egy stresszkezelő-tanfolyamra vagy könyvekre, vagy szakemberre).


Nincs igaza annak, aki azt mondja, hogy mindig uralkodj magadon, mert az azt jelenti, hogy ha téged feldühít egy barom, akkor még neked kell lefojtani a saját indulataidat - ha sokáig csinálod, ez tényleg elvezetHET addig, hogy pánikrohamod LEHET.


A stresszt kezelni kell, feldolgozni, levezetni, helyes, és kezelhető mederbe terelni. Ha szertesz sportolni, akkor ajánlom a rendszeres sportot, ha nem sportos alkat vagy, hanem kicsit befelé fordulóbb ember, akkor írj naplót, írd ki magadból a feszültséget, vagy fess, rajzolj, menj el koncertre, moziba.


Ha pedig van lehetőséged, akkor az agressziót, ami ér, azonnal kezelni kell: visszadni, visszaverni, lereagálni.

Nem szabad hagyni, hogy homokzsáknak használjanak. SENKI!

2011. júl. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én gyorsan kipanaszkodom magamból, csoda, hogy a párom még nem lőtte fejbe magát.Ha kibeszéled valakivel megkönnyebbülsz.
2011. júl. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha kipanaszkodod magad, akkor az nem stresszkezelés. Az csak azt jelenti, hogy te a magad elviselhetetelen stresszét amilyen gyorsan csak lehet, azonnal ráteszed, áttolod, ráöntöd másra. A panaszkodás nem megodás, csak időleges szelepként funkcionál a psziché számára. Ha gyakran élsz ezzel, akkor nem oldasz meg semmit, csak megutátatod magad mindenkivel, ugyanis a folyton panaszkodóktól menekülnek az emberek - vagy visszanyomják rá a saját agressziójukat panasz formájában és a végén kialakul egy körbe-körbe panasz-pacsi.


És a megoldatlan probléma még mindig ott van...

2011. júl. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van, de nem teljesen - ha van egy olyan barátod, aki rögtön tudja, amikor rákezdesz panaszkodni, hogy most jön az áradat és tudja ezt kezelni, akkor nem fog megutálni, nem fogja visszatolni rád, hanem szépen megértően végighallgat és kész. Csak azt kell tudnod elfogadni, hogy bár úgy néz ki, mintha nem venne komolyan, valójában meghallgat, csak nem veszi magára a te stresszedet.

De a legjobb megoldás mégis csak az, ha megtanulsz asszertíven kommunikálni, vagyis kifejleszteni a verbális önvédelmet. Ami nem azt jelenti, hogy visszaüvöltöd a magadét vagy leállsz veszekedni, hanem kiveszed az élét a veled bunkón viselkedő mondanivalójának, lefegyverzed néhány higgadt válasszal.

2011. júl. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!