Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehet az apa a lenti esetben?

Mit tehet az apa a lenti esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!25éves lány vagyok,egy nagyon jó régi(8-10éves)barátságom egy sráccal.Ő vidéken lakik én Pesten.Több száz km tőlünk. De rengeteget beszéltünk mindig,meg amikor felköltözött Pestre,találkoztunk is.

S segíteni szeretnék neki. Róla/neki segítésképp irtam ki a kérdést.


Találkozott itt Pesten 1lánnyal,akivel nagyon hamar összaköltözött(igaz a lány még suliba járt,szakvizsga elött állt,ami nem sikerült neki,most sincs me a vizsgája,feladta)A lány 19-20,srác 25-27.volt akkor. Kiderült kb fél év járás után h a lány babát vár.Igy hazaköltöztek a sráchoz,kifestett meg rendbe tette a házat(szülőkhöz mentek),mert a srác itt albérletben lakott. Ja itt a munkahelyét is feladta h ne Pesten kelljen a gyereknek felnőnie,hanem jólevegőn.

Igy hazamentek,s a gyerek megszületett,ma már nagy fiu(most lesz 3éves). Az anya megunta a banánt,s hazaköltözött a szüleihez,majd rövid időn belül találkozott egy sráccal akivel összebútorozott. Az apának nem engedi h beszéljen a fiával,nem is láthatja. Az apa maga alatt van, s mi a párommal segiteni szeretnénk neki. Nem tudjuk kinek higyjünk...

Szerintem igy nem léphet le az anya.

Köszönöm előre is a tanácsokat:)


2011. júl. 18. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
az apának is ugyanannyi joga van a gyerekhez mint az anyának. Járjon utána és egyezzenek meg a láthatáson.
2011. júl. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet az anyával normálisan beszélni, akkor be kell perelni. Más megoldás nagyon nincs. (Viszont az is lehet, hogy ha majd a gyerek nagyobb lesz, érdekelni fogja, hogy ki az apja... de az még odébb van.)
2011. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bíróságra be kell adni egy kérelmet a gyermek elhelyezéséről, a láthatás szabályozásáról és a tartásdíj fizetéséről.
2011. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
így van, bíróságon rendezni kell a felügyeletet, a láthatást és a gyerektartást
2011. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az anya abszolút nem akar az apáról hallani se:(
2011. júl. 18. 15:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Az teljesen mindegy ebben a helyzetben, hogy az anya mit akar. Apa adja be a kérvényt.
2011. júl. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még velem se hajlandó beszélni!(az anya) MERT Én ÚGYis elmondom az apának,pedig nem.... Egyébként barátnők voltunk szinte..S helyileg milyen biróságra menjen? városi/megyei???
2011. júl. 20. 13:49
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyermek állandó lakcíme szerinti bíróság az illetékes.
2011. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!