Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ellaposodás utáni újraéledés....

Ellaposodás utáni újraéledés. Van, aki már megtapasztalta?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert velem volt olyan egyszer-kétszer, hogy azon gondolkodtam, hogy a lobogó szerelem elmúlt, csak a megszokás van, már a párom (ő a nő, én f) sem olyan figyelmes, elhétköznapiasodott a kapcsolat, inkább ki kéne szállni. De közben konkrét ok nem volt a szétmenésre. Szerencsére a párom ebből az egész kis krízisemből nem érzett semmit, majd amikor már-már majdnem ott tartottam, hogy..., akkor egyszer csak rájöttem, hogy mégis ő kell nekem és hálás voltam a sorsnak azért, hogy nem döntöttem elhamarkodottan. Szerencsém volt az a türelem, hogy nem úgy viselkedtem, mint nagyon sokan sajnos, akik minden esetben az azonnali szakításra szavaznak. Én adtam egy újabb esélyt és volt értelme. Egy-egy ilyen hullámvölgy egy jó időre még szinte erősíti a kapcsolatot.

Más is volt már így, vagy el tudja ezt képzelni?


2011. júl. 16. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez így működik, vagyis attól még, hogy jó az összhang, nincs mindig lángolás, és a jó viszony miatt érdemes dolgozgatni a kapcsolaton. De pár napja leoltottak itt az okosok, hogy hülyeség, mert ha nem lángol, akkor nem szerelem, ergó rossz a partner és azonnal váltani kell, és létezik örök lobogó szerelem. Szerintük, pfff :-P
2011. júl. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Áááá, ne is mondd! Egyeseknek fignjuk nincs az életről és az emberi kapcsolatokról. Fogyasztási cikknek kezelik és habzsolják. És ha csak 99%-os, akkor már is mehet a levesbe.


Én nem így gondolkodom.

2011. júl. 16. 16:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs örökké lángoló szerelem!! Aki ezt írja , nem őszinte!

Hullámhegyek-völgyek vannak; de épp az mutatja meg mennyire erős egy kapcsolat, mennyire lobbanhat még a tűz, hogy az őérte érzett szeretet mennyire erős. Ha erős, akkor olyan, mint a téglának a habarcs; ha nem, akkor meg mint a homok. És számít a szeretet szó! Szerelemmel házasodunk, megyünk bele egy kapcsolatba, de a szeretet fogja megerősíteni (ha létezik). Ezért megy pl. sok házasság (kapcsolat)tönkre, mert a hirtelen szerelem megvan, után meg szürkülnek a hétköznapok.

2011. júl. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
el tudom képzelni
2011. júl. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ó, nekem volt egy olyan 4 éves hullámvölgy egy 5 éves kapcsolatban. Nem 99% volt, inkább 9, vagy inkább 0. Szerencsétlenségemre nem szakítottam már az elején, hanem próbálkoztam helyrehozni.
2011. júl. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hm. Sajnos ilyen is van...
2011. júl. 16. 19:26
 7/12 anonim ***** válasza:
én is azt érzem, amit te. elmúlt a szerelem? szeretem még? vagy már csak megszokás? ő még szeret, minden nap mondja. de akkor mi bajom. és most jönnének a szerelem bajnokai, hogy akkor hagyd ott, mert jobbat érdemel. miért hagynám ott? mert vannak egy kis mélyebb hullámvölgy? szeretem, csak már nem szerelemmel, inkább tisztelettel, becsülettel. és úgy gondolom, az ilyen szeretet hosszú távon is működhet:) szeretem, mint leendő férjem, gyermekeim leendő apját, és mint embert, a társamat. nincs okom, hogy ott hagyjam:) mert szeretem, csak már elmúlt a rózsaszín felhő. :)
2011. júl. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Istenem, bárcsak a párom is így gondolná, ahogy te :(
2011. júl. 16. 20:34
 9/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok:) biztos vagyok benne, hogy ő is hasonló dilemmákkal küzdhet. most őszinte leszek, de örülök, hogy nem vagyok egyedül a gondolataimmal:) nyugi, beszélgess el vele nagyon komolyan, légy türelmes, próbáld megérteni. én is el fogom mondani a páromnak, csak félek, hogy félreértené:)
2011. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm a bejegyzéseidet. Magam is bízom abban, hogy a lánynak megjön az esze és nem kuncumcikknek fogja tartani a kapcsolatunkat.
2011. júl. 17. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!