Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esélye egy ilyen kapcsolat...

Van esélye egy ilyen kapcsolatnak?

Figyelt kérdés

Három éve a netten keresztül megismerkedtem egy férfival. Ahogy egyre többet beszélgetünk, kezdtem rájönni, ő pont olyan, mint amilyen férfi nekem kell, lelkileg teljesen egy síkon mozgunk, meg tudjuk érteni egymást, és külsőre is tetszik. Mivel más országban élünk, mikor nála töltöttem egy nyarat, megismertem élőben is, és csak még jobban beleszerettünk egymásba. Igaz akkor még csak egy-két csók csattant el a nyár végén, mert nekem hanem túl gyors lett volna, és ő ezt megértette.

Mondanám, hogy minden tökéletes, ő kell nekem, de van egy gond: 18 évvel idősebb nálam.

És bármennyire is szeressük egymást, én még nem akarok megállapodni, vele akarok két-három évet élni, és esküvő után is legalább még egy ennyit, gyerek nélkül. Neki viszont - bár nem mondta, én tudom - család kell, hiszen 36 éves, nem várhat még rám 5-6 éveket... Vagyis én ezt nem várnám el tőle, hiszen már ideje lenne megállapodnia. És a családom is ellenzi a nagy korkülönbség miatt, engem se zavarna, ha max. 10 év lenne köztünk, de 18 már soknak tűnik, bármennyire is szerettem. De a szívem szakad meg, ha ki kellene mondanunk a végszót, viszont nem látok más logikus lépést. Talán most nem, de később gondot jelentene a nagy korkülönbség.


Ti mit tennétek a helyembe?


2011. júl. 16. 16:21
1 2
 1/15 anonim válasza:
Melyik ország ez?
2011. júl. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
ha sokat boroztok ,akkor igen
2011. júl. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ő Magyarországon él, én Romániában.
2011. júl. 16. 16:29
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyszer élünk, próbáljátok meg, ha nem jön össze, volt pár szép évetek.
2011. júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15 evesen mikor O 33 volt, akkor kellett volna gondolkodni. Akkor nem zavart a korkulonbseg? Ha 10 evvel idosebb lennel, nem lenne semmi gond, de Te nem akarsz letelepedni. Egyebkent, biztos hogy O most rogton csaladot akar? megkerdezted?
2011. júl. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

36-18, az ugye 18.

Még a korkülönbség annyira nem is lenne baj, ha nem azt érezném, hogy nem nőttél fel egy ilyen kapcsolathoz...

Elnézést kérek, hogy így megírtam, de külföldön él, 1x nyaraltál nála, ... és ő? Volt nálad? Akar még jönni? Ha komolyak a szándékai, akkor többször kellene ide-ide látogatnia....Nehéz , szerelmes fiatal lánynak nem lehet könnyen tanácsot írni...

2011. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A nagy korkülönbség máris gondot jelent nálatok, mi lenne később. Ha te sem akarsz engedni, ő sem, ezt nem értem miért nem egymással beszélitek meg, akkor ezzel már eldőlt, eldölne az a kérdés, nincs is miről beszélnetek.
2011. júl. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A magam helyzetéből kiindulva, hogyha ő is meg ti is úgy álltok hozzá, akkor igen, lehet jövője egy ilyen kapcsolatnak. Én is 18 éves koromban jöttem össze az akkor 36 éves párommal, egy éve boldogok vagyunk egymás mellett. Mondjuk mi csak más városban éltünk, nem országban, de hamar összeköltöztünk :-) A családdal és a barátokkal meg nem kell foglalkozni, nálunk is mindenki ellenezte, most pedig tök jóban vannak a párommal :-)
2011. júl. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Van esélye...de nem lesztek feltétlenül boldogok.Hisz tudod,a lánya lehetnél...
2011. júl. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Itt nem a korkülönbséggel van a baj, hanem azzal hogy ez zavar téged. Ha annyira őrülten szerelmes lennél belé és tényleg ő lenne nagy ő, akkor egyrészt magasról tennél rá, hogy hány éves, másrészt nem hadakoznál azzal, hogy te még nem akarsz megállapodni. A gyerekvállaláshoz meg éppen 40 fölött se késő, pláne egy férfinak, ha igazán szeret meghozza érted ezt az áldozatot. És tulajdonképpen ez nem is áldozat. Én úgy vagyok vele, hogy akkor inkább 5-6 évvel később legyen gyerekem, de attól akit igazán szeretek, minthogy elhagyjam őt és beérjem kevesebbel, valakivel aki nem a nagy ő számomra. Legalábbis én így gondolom.
2011. júl. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!