Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 évesen el lehet "költözni"...

15 évesen el lehet "költözni" otthonról?

Figyelt kérdés
A barátnőm el szeretne költözni otthonról. Legközelebbi rokonai 150 km-re laknak tőlük. Mind a kettőnk szülei beleegyeztek, hogy ide költözzön. Van-e akadálya annak, hogy hozzánk költözzön a barátnőm?
2011. júl. 15. 23:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk a szüleid.. Nem biztos, hogy örülnének neki. És az ő szüleivel mi a helyzet? Ilyen könnyen elengednék?
2011. júl. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 PcCsaj válasza:
Barátnőd szüleivel mi a helyzet?
2011. júl. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
ha beleegyeztek akk elvileg nincs fű alatt bármit meg lehet csinálni ;)igaz a lakcímkártyán meg a többi iraton az fog szerepelni h még mindig a szüleinél lakik de ennek a valóságban nem muszáj így lennie
2011. júl. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha a szülei beleegyeznek, semmi akadálya, hogy ne otthon lakjon. Az öcsém sem lakott itthon 14 éves korától, mert másik városban járt középiskolába.
2011. júl. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

23:35 válaszadó:

Azért óriási különbség van a között, hogy valaki a rossz körülmények miatt akar elköltözködni otthonról vagy pedig a tanulmányai miatt kollégiumba kényszerül.

Az én fiam 13 éves kora óta kollégista a megye egyik legjobb gimnáziumába ezért is írattuk oda. Viszont ha zűrök miatt kényszerült volna el otthonról én bizony nagyon ideges lennék.

2011. júl. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

első, második, nem olvastátok, amit a kérdező írt?

"Mind a kettőnk szülei beleegyeztek"


Szerintem nincs akadálya, azt kell megnézni, hogy ahol suliba járna, ott mit szólnak ehhez, van-e valami kötöttség, ill. háziorvoshoz hogyna tud bejelentkezni. Gondolom, nem jelentkezik át hozzátok állandó lakcíme marad a szüleinél. De az én lakcímkártyám se oda szól, ahol élek évek óta, és se dokinál, se máshol nem volt vele gond.

2011. júl. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
de van akadálya - gyámhivatal engedélye kell hozzá
2011. júl. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Döbbenet, hogy milyen szülők vannak.....Én nem csodálkozom azon, hogy annyi viselkedészavaros, lelkileg sivár fiatal van.

Még a befogadó családot megértem.. inkább hozzájuk mint az utcára... de az a szülő aki úgymond lemond a 15 éves gyermekéről és másnak adja kezébe a nevelését... Minősíthetetlen számomra!!!!

2011. júl. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 ava87 ***** válasza:
Elvileg így nincs akadálya. De azért egy 15 éves párnak összeköltözni, szerintem elég meredek. Nem kell még ennyi idősen házasosdit játszani - mert gondolom ez arról szólna. Vagy nem úgy a barátnőd, hanem mindketten lányok vagytok?
2011. júl. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Ti rokkonok vagytok vagy barátok?

Nem vagytok rokkonok a szüleidet simán gyerek rablásal lehet vádolni,

miből fogjátok a lányt eltartani, a csp. ingyen tanköny... a szülei gondolom nem addják csak úgy nektek.

Ha nincs hivatalos gyámügyi papir arról hogy hozátok mehet ebből komoly gondok lehetnek.

Bármelyik szomszéd feljelenthet, tanárok, ismerősök.

2011. júl. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!