Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak tesómmal? Kezd...

Mit csináljak tesómmal? Kezd már nagyon elegem lenni belőle

Figyelt kérdés

Nőévrem 3.5 évvel idősebb nálam. Már kicsikorom óta problémaim vannak vele. Próbáltam már sok mindent vele csinálni hogy jobb legyen: beszélni vele, kedves lenni vele /attól független hogy nem érdemli meg/ stb.

Régen is meg most is akárhányszor elkezd velem veszekedni, orditani velem rászólok, de anyáék mindig engem szidnak le. Akárhányszor elcseszett valamit mindig én voltam a hibás az ő szemükbe.

Pl. ma mentem volna át a szomszéd városba edzeni /8km/ mondta anya hogy majd hazahoznak mert ugy is bekell menni mamához. Jó jönnek értem, mamánál állunk tesóm elkezdi igy: hogyha nem találtad volna ki hogy jöjjünk érted akkor nem kéne itt lennünk kissz*rházi. Meg még sorolhatnám. De persze ilyenkor is nem rá szólnak rá. mert nálunk mind mamáéknak mind anyának és apának ő a kiskedvenc /Mindig ugy nevelték hogy ő a szép ő a jó ő az okos és ez már az agyára megy/ Múltkor így nagynénémnél voltam /akkor tesom nem volt ott/ és akkor igy szóba került tesóm és akkor mondta is nénje hogy igen eléggé ellett kényesztettve.

Szüleim nagyszüleim is olyanok hogy éreztetik velem hogy nem én vagyok a kedvenc. Kb. mintha nem is az ő gyerekük lennék. MIndig itthon megcsinálom amit kérnek /takaritás főzés mosogatás/ de azért mindig mondják hogy semmit se segítek nekik. Néha így estefele kiszoktam menni barátokkal és mindig beszólnak hogy persze a barátaid fontosabbak. Pedig nem is mindennapos hogy kimegyünk. És tényleg eléggé lekezelőek mikor kérdezik hogy hova megyek? és mondom hogy barátokkal ki. Pedig nincs velük semmi.


2011. júl. 15. 20:17
 1/2 anonim válasza:

Nekem az unokaöcsémmel ilyen a kapcsolatom. Én 14 vagyok, ő 5. És mikor mindketten ott vagyunk nagymamáméknál, mindig neki van igaza, és mindig engem szidnak le, mondván, hogy ne legyen vita, és hát én vagyok az idősebb, nekem legyen több eszem. Én ezt megértem, de mikor egyértelmű dologba köt bele, és mindenki tudja, hogy nekem van igazam, akkor kicsit zavar, hogy engem csesznek le, és közbe az 5 éves unokaöcsém a képembe röhög és közli, hogy már megint neki lett igaza. Pedig még csak 5 éves...Mi lesz később?

Én azt tudom javasolni neked, hogy mindenképp ülj le a szüleiddel, és mondd el nekik, mi bánt, hogy szerinted a tesód kiskedvenc. Ha nem értik meg, akkor nagy problémák vannak. De szerintem, mint mindn normális szülő, annak hallatán, hogy a gyermeke boldogtalan, az első dolog, ami eszébe jut, hogy segítsen rajta!!

2011. júl. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
tesóm 20 éves lazán kinőhette volna már...
2011. aug. 2. 15:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!