Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van innen kiút? (kérdés rövid)

Van innen kiút? (kérdés rövid)

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, ezért előre elnézést kérek:


Elég labilis szülői hátérrel nőttem fel:

Apám egy munkanélküli alkoholista öregember aki már 3 családot tönkretett és aki ismeri az utálja.De ő szenzül hiszi, hogy a világ legokosabb embere és mindenki egy részeges alkoholista körülötte.A gyerekkorom úgytelt, hogy reszketve sírva aludtam el amíg ezek ölték egymást anyámmal.Emléxem, hogy kis koromban jó sokszot megvert apám részegen.Tavaly egyszer visszaütöttem neki azóta engem nem mer bántani.(Ez azóta szégyenlem mert bármennyire szánalmas és undorítő, de öregember).Most mióta apámat megműtötték a mája miatt volt egy kis nyugi.(Nem verekedett csak orditozott)...De rendszeresen kemóra jár és emellé a nyugdíjából halálra issza magát...És tegnap már megint olyan seggrészegen jött haza, hogy hihetetlen.És olyan mónika show szintü veszekedést csaptak, hogy szégyeltem megam.A szomszédok is halloták az egészet...Borzasztó gáz...


Magamról:

16 éves vagyok jövőre megyek 10ikbe szóval egyenlőre sansztalan, hogy le tudjak lépni.A sulim természetesen egy értelmetlen egyházi iskola ami nem ad semmi szakképzettséget, hanem 5 év alatt egy nyelvizsgát....(Óriási).Ezt is gondosan ők választották ki.Emellet körülvagyok véve sznob gazdag faszokkal.Akik lenéznek engem...Mind 40 kilós kis hülyegyerek Iphone-al akit csak azért nem döngöltem még földbe mert van némi józan eszem.Ruháim nincsenek.Az egy gatyám egy éves.A cipőm 2 éves és eléggé szakadt, de így is elég jó bőrben van ahhoz képest, hogy 2 éves mert nagyon-nagyon vigyáztam rá.Ebbe járok amikor megyek vhova.De ennyi.Egész nyáron nem voltam se focizni a barátaimmal, mert nincs egy 2ezer forintos kínai focicipőm.Nem voltam velencei tón se velük.Mert nincs 600 forintom lemenni.


Egy éve még igazolt focista voltam NBII-be akit vittek volna ki Graz-ba (ott jó lettt volna 2 év múlva az ottani rezsiből eléldegélni). De természetesen nem engedtek el.Azután fater összeveszett az edzővel aki szintén egy alkoholista volt ezért el kellet a csapatból is jönnöm...


Mondom akkor hadd járjak el kondizni.Mondtam, hogy ha ketten adtok egy hónapra egy 1000est akkkor én összekaparok magamnak még1 ezrest...7 hónapot kondiztam, de 3 hete már azt az ezrest sem adják.Nincs itthon kaja.2 öcsémmel 300 forintos tesco-s parizert eszünk amitől már hányni tudnék.(És szerintem nem is egészségesebb annál mint amilyennek kinéz).Tegnap fater hazajött kiöntötte az ebédet és nekiment anyámnak, hogy miért nincs ebéd...Az idegeim már ki vannak.5 napja nem tudok aludni normálisan.2-3 órákat alszok.És mióta abbahagytam kondit 1 hónap alatt csaknem 6 kilót fogytam.Tegnap nem akartam benn lenni mert itt ment a balhé meg a hülyeség, ezért egésznap kinn voltam...Olyan derekasan leégtem, hogy alig tudok mozogni...Amin kiakadtam múltkor, hogy míg faternak minden nap megvan a pénze a kocsmába meg anya is megkapja amit akar, nekem 2 hétig kell könyörögni egy FOGKRÉM-ért.(Nem baj majd jó kis TB-ből megyek fogorvoshoz).


Fater lánya aki már felnőtt, szintén idegbeteg...

Nekem már a gyerekkori traumák miatt magas a vérnyomásom,a cukrom (nem tudok diétás kaját venni mert a rendesre sincs pénz), magas fokú hiperhidrózisban is szenvedek.Szal tényleg úgyérzem, hogy nem tudom, hogy mi legyen...


Mivel természetesen a ház is hitelre volt 1 éven belül azt is elveszik tőlünk.Ha pedig egy egyszobás panelba kéne ezekkel laknom hát azt nem élném túl.


Lehet, hogy valaki már ezt sem tudja elképzelni de pl. a múltkor lementem tippmixelni(hátha nyerek egy kis pénzt)

összeszedtem egy hét alatt 2000 forintot.(Amiből elösször csak a fele majd az egész eltűnt).Ebből akartam fodrászhoz menni, mert már elég hobósan kezdtem kinézni, mivel egyhete már a borotva habom is elfogyott.Amiből nem is reménykedek újban.


Még áprilisba vettem 4 libát.Mert találtam egy srácot aki majd 2500-ért megveszi őket ha felnőttek...Erre fater már szervezi, hogy vágjuk le őket mert kell a hús...Pedig abból a 10000 Ft-ből mennyi mindent tudtam volna csinálni.Az én munkámat magának használja fel persze...


Ősszel bemegyek a sznobokhoz akik kiröhögnek, hogy kitéve mindennap ugyanabba a ruhába megyek aztán odaszólnak vmit...Én behúzok az egyiknek és ki vágnak a suliból.Ez lesz már előre látom.


Mit lehetne ebből a helyzetből még kihozni?


2011. júl. 13. 05:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Látom nem változott a helyzeted a korábbi kérdésed óta.

Lehet hogy jelenleg nincs baj az agyaddal, de ha ez így még sokáig megy, akkor bizony lehet. Pszichológushoz járni nem szégyen, nem "ciki", és nem is elmebajosok járnak oda (a beteg embereket a pszichiáterek kezelik, nem a pszichológusok). Én a helyedben elmennék, ők is csak úgy tudnak segíteni ha a beszélgetések során tüzetzesen megismerik a körülményeidet. Jelenleg nem tudsz mást tenni mint nyelni. A lényeg hogy lelkileg távolodj el tőlük a lehető legmesszebbre (még ha fizikailag nem is tudsz).

2011. júl. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
fogod magad és a tesódat, összepakoljátok a holmitokat,, bemész a családsegítőbe és közlöd, hogy kéred az intézeti elhelyezéseteket, mert otthon enni sem kaptok, apátok alkoholista....ha nem hajlandó segíteni, akkor közlöd, hogy te onnan addig el nem mész, amíg nem vitetnek el az intézetbe
2011. júl. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

bizony. ennél még az intézet is jobb.

ott kapsz enni normális kaját, gyógyszert a betegségeidre, zsebpénzt, amiből tudsz venni ruhát, cipőt, el tudsz menni a haverokkal focizni, strandra nyáron.


ilyen szülők mellett csak elcseszed az életedet.


menj át szakközépbe, csinálj nyelvvizsgát, szakmát, aztán ha ezek megvannak, akkor lépj le minél messzebbre a szüleidtől.

persze, ez nem 2 perc, míg megvan, de a legfontosabb, h egészségesebb, normálisabb környezetben nevelkedj, mert ha köztük maradsz, akkor te is le fogsz csúszni, magukkal rántanak.


kitartás!

2011. júl. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 eszternagy válasza:

Szerintem nincs azzal baj, hogyha egyházi iskolába jársz, vagyis nem feltétlenül. Én is abba jártam,most érettségiztem le, és mindig nagyon kedvesek és megértőek voltak, figyeltek rám (nekem is van anyámmal gondom bőven)és a hátrányos helyzetű diákoknak időnként még gyűjtéseket is csináltak. szóval azért egy segítségkérést szerintem megér.

A pszichológussal kapcsolatban igazuk van az előző bejegyzést tevőknek, és szerintem néhány alkalmas próbát ez is megér, bár tapasztalatból tudom, hogy időnként vannak olyan "szakemberek", akik segítség helyett még rontanak a helyzeten, de ha ez az ára annak, hogy utána anyagi támogatást kapj, akkor inkább legyél ott a későbbi haszon miatt, mint otthon a balhéban.A képzéssel kapcsolatban én is csak azt tudom tanácsolni, hogy az érettségit semmiképpen ne mulaszd el, később még nagyon megbánnád, és persze a nyelvvizsgát sem, sok hasznát veheted még. Viszont talán van egy gyorsabb módja is annak, hogy szerezz egy szakmát és az érettségiről se kelljen lemondanod. A munkaügyön keresztül van egy olyan lehetőség, hogy akinek még nincs szakmája, és jelentkezik oda, az akár estin is elvégezhet egy szakot úgy, hogy minimálbér körüli összeget fizetnek neki érte. ennek az a három feltétele van, hogy ne legyen más végzettséged, csak a 8 osztály (ez ugye még él), ne bukj meg a vizsgákon, különben kamatostól kell visszafizetni (de ez nem hiszem hogy ne menne neked, hogyha gimibe jársz), a harmadik pedig az, hogy mielőtt elkezdhetnéd a szakot ki kell töltened egy felvételi tesztet (általában általános iskolai szintű tudás bőven elég ahhoz, hogy felvegyenek). Ez azért lenne jó, mert igaz, hogy jóval többet kellene tanulnod, a rendelkezésre álló idő csökkenne, de mire leérettségizel lesz egy érettségid, nyelvvizsgád és szakmád, amivel azonnal el is költözhetnél, akár külföldre is mehetnél dolgozni.

Ha nem akarsz nevelőszülőkhöz kerülni vagy intézetbe, a családsegítőket akkor is érdemes felkeresni, mert a bejelentés megtételétől kezdve kirendelhetnek melléd egy ifjúságsegítőt, aki felügyel arra, hogy hogyan tartanak el titeket.

Remélem tudtam valamiben segíteni és sok szerencsét kívánok. Bocsi, hogy ilyen hosszú lett.

2011. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Aki lenéz a ruháid miatt, annak a véleménye nem ér semmit,hidd el.. (csak legyen tiszta és ne legyen mindenhol lyukas.....)

Ők is ugyanolyan emberek, mint te. Ne foglalkozz a véleményükkel. Legyél jóban azzal, aki kedves veled, aki pedig nem az, azzal te se foglalkozz. Verekedésre egy percre se gondolj !!!


Te haladnál, vannak jó ötleteid, de még ebben is visszafog az apád.. Nem semmi, az enyém is alkesz, de ilyet nem tett soha,mert Anya mindent megtett értünk!!!


Ki kell törnöd, szerintem tanuld meg jól azt a nyelvet és menj el külföldre!! Esetleg szakmát is mellé! Lovakhoz nem értesz? Nyugaton nagyon megy és van lehetőség elhelyezkedni lovászként. Tudom miről "beszélek", tapasztalat. Próbálj meg minél több dolgot elsajátítani, tanulni, stb. - csak így érhetsz el változást.

Kitartás!!!!!!!!! Ne add fel !!!!!!!!!

2011. júl. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!