Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van innen kiút? (kérdés rövid)

Van innen kiút? (kérdés rövid)

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, ezért előre elnézést kérek:


Elég labilis szülői hátérrel nőttem fel:

Apám egy munkanélküli alkoholista öregember aki már 3 családot tönkretett és aki ismeri az utálja.De ő szenzül hiszi, hogy a világ legokosabb embere és mindenki egy részeges alkoholista körülötte.A gyerekkorom úgytelt, hogy reszketve sírva aludtam el amíg ezek ölték egymást anyámmal.Emléxem, hogy kis koromban jó sokszot megvert apám részegen.Tavaly egyszer visszaütöttem neki azóta engem nem mer bántani.(Ez azóta szégyenlem mert bármennyire szánalmas és undorítő, de öregember).Most mióta apámat megműtötték a mája miatt volt egy kis nyugi.(Nem verekedett csak orditozott)...De rendszeresen kemóra jár és emellé a nyugdíjából halálra issza magát...És tegnap már megint olyan seggrészegen jött haza, hogy hihetetlen.És olyan mónika show szintü veszekedést csaptak, hogy szégyeltem megam.A szomszédok is halloták az egészet...Borzasztó gáz...


Magamról:

16 éves vagyok jövőre megyek 10ikbe szóval egyenlőre sansztalan, hogy le tudjak lépni.A sulim természetesen egy értelmetlen egyházi iskola ami nem ad semmi szakképzettséget, hanem 5 év alatt egy nyelvizsgát....(Óriási).Ezt is gondosan ők választották ki.Emellet körülvagyok véve sznob gazdag faszokkal.Akik lenéznek engem...Mind 40 kilós kis hülyegyerek Iphone-al akit csak azért nem döngöltem még földbe mert van némi józan eszem.Ruháim nincsenek.Az egy gatyám egy éves.A cipőm 2 éves és eléggé szakadt, de így is elég jó bőrben van ahhoz képest, hogy 2 éves mert nagyon-nagyon vigyáztam rá.Ebbe járok amikor megyek vhova.De ennyi.Egész nyáron nem voltam se focizni a barátaimmal, mert nincs egy 2ezer forintos kínai focicipőm.Nem voltam velencei tón se velük.Mert nincs 600 forintom lemenni.


Egy éve még igazolt focista voltam NBII-be akit vittek volna ki Graz-ba (ott jó lettt volna 2 év múlva az ottani rezsiből eléldegélni). De természetesen nem engedtek el.Azután fater összeveszett az edzővel aki szintén egy alkoholista volt ezért el kellet a csapatból is jönnöm...


Mondom akkor hadd járjak el kondizni.Mondtam, hogy ha ketten adtok egy hónapra egy 1000est akkkor én összekaparok magamnak még1 ezrest...7 hónapot kondiztam, de 3 hete már azt az ezrest sem adják.Nincs itthon kaja.2 öcsémmel 300 forintos tesco-s parizert eszünk amitől már hányni tudnék.(És szerintem nem is egészségesebb annál mint amilyennek kinéz).Tegnap fater hazajött kiöntötte az ebédet és nekiment anyámnak, hogy miért nincs ebéd...Az idegeim már ki vannak.5 napja nem tudok aludni normálisan.2-3 órákat alszok.És mióta abbahagytam kondit 1 hónap alatt csaknem 6 kilót fogytam.Tegnap nem akartam benn lenni mert itt ment a balhé meg a hülyeség, ezért egésznap kinn voltam...Olyan derekasan leégtem, hogy alig tudok mozogni...Amin kiakadtam múltkor, hogy míg faternak minden nap megvan a pénze a kocsmába meg anya is megkapja amit akar, nekem 2 hétig kell könyörögni egy FOGKRÉM-ért.(Nem baj majd jó kis TB-ből megyek fogorvoshoz).


Fater lánya aki már felnőtt, szintén idegbeteg...

Nekem már a gyerekkori traumák miatt magas a vérnyomásom,a cukrom (nem tudok diétás kaját venni mert a rendesre sincs pénz), magas fokú hiperhidrózisban is szenvedek.Szal tényleg úgyérzem, hogy nem tudom, hogy mi legyen...


Mivel természetesen a ház is hitelre volt 1 éven belül azt is elveszik tőlünk.Ha pedig egy egyszobás panelba kéne ezekkel laknom hát azt nem élném túl.


Lehet, hogy valaki már ezt sem tudja elképzelni de pl. a múltkor lementem tippmixelni(hátha nyerek egy kis pénzt)

összeszedtem egy hét alatt 2000 forintot.(Amiből elösször csak a fele majd az egész eltűnt).Ebből akartam fodrászhoz menni, mert már elég hobósan kezdtem kinézni, mivel egyhete már a borotva habom is elfogyott.Amiből nem is reménykedek újban.


Még áprilisba vettem 4 libát.Mert találtam egy srácot aki majd 2500-ért megveszi őket ha felnőttek...Erre fater már szervezi, hogy vágjuk le őket mert kell a hús...Pedig abból a 10000 Ft-ből mennyi mindent tudtam volna csinálni.Az én munkámat magának használja fel persze...


Ősszel bemegyek a sznobokhoz akik kiröhögnek, hogy kitéve mindennap ugyanabba a ruhába megyek aztán odaszólnak vmit...Én behúzok az egyiknek és ki vágnak a suliból.Ez lesz már előre látom.


Mit lehetne ebből a helyzetből még kihozni?


2011. júl. 13. 05:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Kiskoromban erőszakkal elvoltam kényszerítve a templomba.

Jövőhéten lesz az unokatesóm esküvője amire azért nem megyünk el, hogy ne kelljen nászajándékot adni meg a menyasszonytáncba pénzt adni...

2011. júl. 13. 05:16
 2/15 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz a helyzeted, igazán sajnállak.

Családsegítőt próbáltad már? Gondolom, hogy szörnyű lehet, de mivel 16 éves vagy, sajnos igen kicsi rá az esély, hogy elmehess otthonról. 18 éves korodig várnod kellene, azonban akkor sem megy majd egyik pillanatról a másikra, hiszen ahhoz ugye kereset kell, meg valami hely, ahol lakhatsz.

Próbálj meg kevés időt otthon tölteni, vagy zárkózz be a szobába, és 2-3 évet bírj még ki valahogy. Néha ajánld fel, hogy majd te bevásárolsz, és vegyél normális ételeket, ne a szemetet egyétek. Sajnálom, hogy ennél többet nem tudok segíteni, tényleg megtenném.

2011. júl. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Családsegítőnél voltam, de az is egy idióta itt...Ilyen pszichológiai beszélgetésekre kellett volna járnom.Aminek nem lett volna értelme mert nem vagyok eszement...Ahhoz meg, hogy ruhát kapjak végig kellett volna játszani velük ezt stb...Szülők gondolom amúgy sem örülnének többek között enek sem:/
2011. júl. 13. 05:45
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát a másik gond meg még az, hogy 20 éves koromig ebbe a csodába kéne járnom...És akkor szakma nélkül lennék egy nyelvizzsgával.De én azt fogom szerintem, hogy 18 évesen előrehozom érettségiből az angolt, meg még amit tudok...Lenyelvizsgázok és vmi OKJ-t összekapargatok...Ebből szerintetek lehet kezdeni vmit? (Érettségik nélkül?)
2011. júl. 13. 05:48
 5/15 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a vöröskeresztet, hátha valami ruhát tudnának neked adni, meg élelmiszerbe támogatást, mivel beteg vagy(magas vérnyomás stb.) Biztos van róla papírod, azt megmutatod nekik!!!

[link] Itt tudnak tájékoztatni téged, a szüleidet meg szard le, nekem se volt túl jó gyerek korom, nekem is apám alkoholista volt, mióta kapott egy szívinfarktust azóta nem iszik és mióta elköltöztem nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel!!! Próbáld meg a Vöröskeresztet és írd meg légyszi mi volt!!!

2011. júl. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Szia, uhh hát nem egyszerű a helyzeted. Azt nem írtad, hogy fiú vagy lány vagy, de az írásodból én fiúra tippelek. Az OKJ-t említetted az utolsó válaszodban, én jó ötletnek tartom, ha tanulsz valami szakmát, fiúként talán egyszerűbb is választanod (vízvezeték szerelő, kőműves, ilyesmi), sok helyen van úgy, hogy a suliban gyakorlat helyeken vagytok, ahol még fizetést is kaptok, persze nem nagy összeget, kb havi 10 ezret, de a semminél az is több, és közben még tanulsz is és szakmád is lesz.

Barátaid nincsenek? Esetleg egykorú rokonok? Akik a már kinőtt, de jó állapotú ruháikat oda tudnák adni neked? Rengetegen hordanak használt ruhákat turkálókból, nincs abban semmi szégyen. Ha van kedved beszélgetni írj nyugodtan privátot, hátha tudok segíteni valamiben, legrosszabb esetben csak meghallgatni, de néha az is segít!


22L

2011. júl. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Részvétem :(

Azért eljárogathatsz ahhoz a pszichológushoz. Nem gáz, ártani nem fog, elmondhatod valakinek a napi gondjaid és legalább addig sem vagy otthon.

Próbálj meg legalább nyárra valami diákmunkát keresni.

Érettségit ne hagyd ki, mert sokkal kevesebb lehetőséged lesz az életben nélküle és az érettségi nélküli OKJ képzések elég gagyik, többet érsz akkor már egy nyelvvizsgával. De mihamarabb szakmát szerezni mindenképp jó ötlet - nézz körül neten, indítanak ingyenes képzéseket rászorulóknak.

Suliban ne csinálj botrányt, nem éri meg. Egyházi iskoláról lévén szó (én is ilyenbe jártam), nincs egy tanár se, aki szimpatikus és akihez fordulni tudnál a gondjaiddal?


Ebből a helyzetből csak úgy tudsz kijönni, ha kibekkeled ezt a pár évet és keményen tanulsz.

2011. júl. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16 évesen már tudsz nyári munkát végezni és mást is mert. Azt nem tudom pontosan,de az okj-t nem csak érettségivel lehet elkezdeni?Focinál esetleg igazolhatsz más csapatnál is ha jól tudom.Ha találsz melót,akkor már el tudzs menni diákszállóra vagy olyan albérletbe ahol többen laknak, 16 évesen már szinte önállóan dönthetsz,persze kell szülői beleegyezés,de szerintem sokan vannak akik úgy lépnek le hogy semmi engedélyt nem kapnak.
2011. júl. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Pszichológusra nincs szükségem.Mert nem az agyammal van baj, hanem a helyzetemmel:)...Turkálót megnézem majd.A vérnyomásról meg van egy 3 éves papirom, de már nem újíttatom, mert ugysem tudok ellene semmit tenni.Amúgy meg jól érzem magam a sztressz helyzeteket ahhoz képest jól kezelem...Szóval a turkálós-t megpróbálom.A Vöröskeresztnek meg utánnanézek.
2011. júl. 13. 07:28
 10/15 anonim ***** válasza:

A pszichológus NEM az agyadat kezeli (az a pszicháter lenne), hanem éppen a helyzetedet! Megtanitja, hogy hogyan reagálj külöféle esetekben úgy, hogy ne legyen belöle bajod, a beszélgetések során segit a rossz élményeket feldolgozni, hogy rendbejöjjenek az egészségügyi problémáid. Szóval jobban tennéd, ha nem akadékoskodnál, és inkább végigcsinálnád.

Végzettség nélkül semmi esélyed jobb munkára, az energiádat inkább a tanulásba fektesd, mint abba, hogy ELRÖRE eltervezed, hogy MAJD ki mivel fog megsérteni, kit miért fogsz VÉLETLENÜL megverni és miért fognak kirugni az iskolából.

HA tényleg ennyire rossz a helyzet, akkor - a pszichológussal való beszélgetések alapján - a gyermekvédelmisek tudnak segiteni, ha máshogy nem, akkor intézetbe tesznek, ahol nincsenek ott a családtagjaid.

De ahhoz, hogy nekik JOGUL legyen valamit tenni, NEKED is bizonyitani kell, hogy nem csak panaszkodni akarsz, hanem hajlandó vagy valamit tenni is érte.

2011. júl. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!