Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Nem tudom,...

Mi a véleményetek? Nem tudom, miért rossz ez anyám szemében?

Figyelt kérdés

Kisfiam 22 hós. Hasonló korú kislányok anyukáival szoktam viccelődni, hogy:

"Majd megyünk udvarolni!" meg ilyenek. Anyám meg azt mondja: "Ne ajánlgasd a fiadat senkinek!" Én nem ajánlgatom, csak viccelődöm. Tényleg felajánlásnak tűnik? Az anyuka társak jókat mosolyognak, némelyik meg is jegyzi,hogy majd akkor készülnek sütivel. :D


2011. júl. 12. 15:20
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
47%

Most komolyan azért lettem lepontozva, mert szerintem nem tündibündi, hogy mész a fiaddal udvarolni?

Akkor menjetek...

2011. júl. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 ava87 ***** válasza:
39%

Naaa, agyára ment mindenkinek már a meleg, vagy mi van itt? Ilyenen összeveszni, ááá... felnőttek vagyunk, nem? Akkor miért kell ilyen pitiáner dolgokon veszekedni?


Bocs az offért, csak ezen most elcsodálkoztam egy kissé.

Kérdező: szerintem nincs ebben semmi rossz, mármint hogy ilyesmit mondasz viccből, nekem ez általános jelenségnek tűnik a fiús anyukák részéről (magam is az vagyok). Barátnőmmel szoktunk hülyéskedni, hogy lassan születhetne már egy lánya, ha azt akarja, hogy a fiam majd elvegye feleségül, mert a végén túl nagy lesz a korkülönbség :) Egyértelmű, hogy ez csak poén, de nálunk ez egy visszatérő vicc, ennyi. Nyilván ha már nagyobb lesz a gyerek, nem fogom mondogatni, hogy "na, melyik kiscsaj kéri?", bár ezt ilyen formában most sem mondanám. És persze egyikünk sem gondolja komolyan, hogy majd a barátnőm - még meg sem született, sőt, még magzatként sem létező - lányát fogja feleségül venni. Nem kell mindent komolyan venni, ez is csak egy olyan poén, mint amikor a fiam babakorában állandóan a fogaimra volt kíváncsi, belenézett állandóan a számba, akkor mondogattam, hogy ebből a gyerekből tuti fogorvos lesz. Azt se gondoltam komolyan. Az lesz, ami szeretne lenni.

2011. júl. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjuk már ezt az agyára ment a meleg ha tél lesz akkor meg a hideg megy az agyára? ......Na ugye? van aki az idő és az évszaktól függően dilis és ezen semmi sem segít .egyszerűen képtelen észre venni magát .
2011. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy volt ennél durvább is csak azt már kitörölték .
2011. júl. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
függetlenül
2011. júl. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem nem vicces.

A gyerek meg ilyen idősen ezt nem tudja hová tenni, ő nem érti a viccet, csak hogy rajta nevettek. Ez lehet a számára megalázó is.

Lehet, hogy anyáddal is így vicceltek régen, és utálta.

2011. júl. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Mosoly! Nem nevetés.
2011. júl. 12. 20:10
 28/30 anonim ***** válasza:
39%

Lehet, hogy nekem azért nem tetszik, mert velem kiscsoportos koromban eljátszották a szüleim és a rokonok, hogy felcsöngetett hozzánk egy lány az óvodából, és majd vigyek neki ajándékot. Adtak is valamit, amit aztán odaadtam a lánynak, de persze neki fogalma sem volt, hogy mi van.

Akkoriban ez csak nagyon kellemetlen volt nekem, szavakba nem tudtam volna önteni, de valamiért megmaradt ez az epizód a gyerekkoromból, kevés emlék mellett.

Lehet, hogy akkor még nem tudatosult bennem, de azt éltem meg, hogy játékszernek használtak a szüleim, becsaptak. Hogy most nevettek, vagy mosolyogtak, azt nem tudom.


Tudom, nem egy nagy szám a sztori, meg más gyereknek meg se kottyant volna, de hát különbözőek vagyunk. Vigyázz, milyen érzéseket keltesz a gyerekben!


Továbbá a helyedben elgondolkodnék azon, hogy ez nem a saját vágyaid kivetítése a gyerekre, pl. kevés argentin teledrámát nézel, vagy már nem udvarol neked a férjed...

2011. júl. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Szó nincs egyikről sem. Nem nézek argentín teledrámát, a férjemmel is minden ok. A kisfiamnak eszembe nem jutna adni valamit, hogy adja oda ennek vagy annak a kislánynak. Csak az anyukákkal szoktuk megjegyezni. Szerintem neki fel sem tűnik.
2011. júl. 12. 20:34
 30/30 anonim ***** válasza:
25%

Szuper!

A lányos anyukák is megtartják maguknak?

Anyádnak lehet, hogy mondta nagyanyád, hogy jön a Józsika udvarolni, és azóta is őt várja. :D

2011. júl. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!