Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a fenét csináljak, kudarcot...

Mi a fenét csináljak, kudarcot vallottam, mint testvér, mint ember?

Figyelt kérdés

Úfy sejtem, vagyis azt pletykálják, h fiatalabb testvérem feltörte az egyik most érettségizett ismerősöm netes felvis regisztrációját, és július 7 körül letörölte az ismerősöm jelentkezéseit, dokumentumait, tehát tönkre tette az egyetemi jelentkezését, mindezt az ismerősöm 7 után, a határidő után, vette észre, és nem tud mit csinálni. Legalábbis ezt hallottam. Az én részem ebből a dologból, hogy több mint fél éve, hogy olvastam a tesóm msn beszélgetését, amiben arról beszélt egy haverjával, hogy tönkre teszik a naaagy naagy ellenségét, és hogy kitalálta a jelszavát, de tovább nem tudtam olvasni, mert rámrontottak, és a tesóm utána törölte a beszélgetéseket. Én akkor azt elfelejtettem, a saját életemmel foglalkoztam, nem akartam megzavarni a gyerekek játszmáit, meg tesóm néha füllent, szóval nem vettem komolyan, elfelejtettem ezt az ügyet. Na de most, hogy kiderült, mit tett a testvérem, magamat okolom, hogy nem tudtam ezt megakadályozni. Persze lehet, hogy nem ő volt!!!! És még senkinek se mondtam, amit tudok, és a testvéremre sem gyanakszik senki, lapul mint sz*r a fűben, már elnézést. A tesóm oka, hogy ezt tehette az volt, lehetett, hogy a személlyel utálják egymást, szapulás, beszólogatás, kavarás, fenyegetés, stb stb mindennapos köztük.

Durva nem? Mi legyen? Elmondjam a lehetséges igazságot?


2011. júl. 11. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ha nem is ő volt, akkor fölösleges a szarkavarás

Ha igen, akkor meg már sajnos nem tudsz mit csinálni.

2011. júl. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Ez bűncselekmény, és én tuti feljelentés tennék, ha az én egyetemi jelentkezésemmel tették volna ezt. Pótfelvételi esetén ugyanis csakis fizetős szakra mehetsz. Több ismerősöm volt, akiket nem vettek fel az ELTE-re, pedig 481 pontot szereztek, de az adott szak nem indult. Összefoglalva: ez nagyon nagy szemétség, de a testvéred, és gondolom elmúlt 18 éves, szóval büntethető. Én a helyedben elkezdeném megsemmisíteni a bizonyítékokat, amíg nem késő. Ha ketten követték el, elhallgattatnám a bűntársat is. A te tesód, kérdezz rá, és együtt kitaláljátok. Ha férfi, akkor bevallja, és vállalja a következményeket, bármely súlyosak is legyenek azok...
2011. júl. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
480 pontot akartam írni! (Ez volt akkor a maximum XD)
2011. júl. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hmm. Na ez érdekes, hát én nem csesznék ki rokonnal meg tudod, hogy nem vagy köteles terhelő vallomást tenni közeli hozzátartozóra.
2011. júl. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, ami azt illeti 13 éves...
2011. júl. 11. 23:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az buncselekmeny es borzasztoan ocsmany dolog. En elmondanam. Nagyon nagy veletlen egybeeses kellene ahhoz, hogy az ismerosod profiljat valaki mas torje fel, hacsaknem 100 ellensege van.


Milyen emberek ok, hogy mindennaposak az ilyen dolgok kozottuk? Ezen nem probaltal segiteni? Nem a te hibad, hisz 13 eves a testvered. Gondolom, hogy nem is feltetelezted, hogy ilyet meg mer tenni. Azert nem gondolt bele, hogy mit csinalt? Ez egy hatalmas dolog egy ember eleteben...a tesod nem tudom, hogy megussza-e majd a kora miatt.

2011. júl. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha most megtette, és nem lesz okulása, később is gátlástalanul megteszi. (minden portálnak vannak adminjai, képzeld, ha elkezdenének hasonlóan garázdálkodni - a TE oldaladdal...)

Zseni, mert kitalálta a jelszót. Ugyanakkor tettének súlyát nem érzékelő infantilis, aki, ha most nem teszi az Élet helyre, mint írtam, máskor is megtehet hasonlókat.

Erről a Gyakorikerdesek.hu oldalról semmi sem törlődik le. Gondolj bele, hogy az ismerősödnek valaki felhívja a figyelmét ERRE a bejegyzésre, Ő sem esett a fejére!

Tudd meg, ő volt-e? Mivel társával megbeszélték, azért jobb, ha kiszeded belőle te, mert a társa, ha beélesedik a helyzet, úgyis a tesódra igyekszik majd kenni mindent. Sőt, egy életre a markában tarthatja, zsarolhatja is vele!

Hát lépjél, de bölcsen! (valaki felnőtt is csak akad a környéken….)

2011. júl. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kérdésem kamu volt, yahoo answers-en olvastam egy hasonlót. Ezek a válaszok jobban megfelelnek az én erkölcsi tudatomnak. Köszi szépen őket :)
2011. júl. 12. 00:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!