Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megromlott távkapcsolat?

Megromlott távkapcsolat?

Figyelt kérdés
Párommal most leszünk 1 évesek. Kint dolgozik, másfél havonta látom 1 hétre, de most itthon volt egy hónapot a betegsége miatt (agyrázkódás). Minden nap vele voltam majdnem, segítettem neki de mindig csak a lecseszést kaptam ha pl. reggel rohantam de egy kis cukor a kávéból kiszóródott a pultra és nem vettem észre, du. mikor hullán hazaértem leüvöltötte a fejem. Nincs munkám, még tanulok ő viszont igen jól keres, mégis a szememre veti hogy mindig ő vásárol, bezzeg húzza a száját ha 1-2x neki kell főznie. Nincs bizalom a kapcsolatban, nem mer egyedül hagyni a lakásban sem, nagyon sok durva dolgot a fejemhez vágott, most hogy kiment skype-on bocsánatot kért (csak kb. annyi volt h bocs) de 2 napig nem írt semmit (én se de mondtam neki hogy 1 hónapig próbálkoztam most ő jön). Majd tegnap írt mintha semmi nem történt volna hogy nem voltam msn-en. A dirva dolgokat értsétek úgy mint pl. vitában éjjel 12kor ki akart tenni a lakásból. Megígérte hogy megváltozik de nem hiszek neki. Megismerkedtem pár napja mással és visszajött az életkedvem, újra érzem hogy én is ember vagyok és hónapok óta először boldog vagyok pedig még csak msn-ezünk pár napja. Elhagyni a párom nem tudom de érzem hogy a másik emberre is szükségem van, új ember lettem, végre valaki érezteti hogy én is érek valamit mióta itt van. Mit tegyek? Hozzátenném a másik fél csak viszonynak indul(t), most nem tudom mi lesz, még nem találkoztunk de a párom sem tudom elhagyni, viszont erre is szükségem van mert ő tartja bennem a lelket
2011. júl. 8. 00:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Még mindig az uccsó vagyok.

De hozzátenném, hogy tudom,hogy vannak,akik eltartatják magukat, ilyen-vagy olyan formában. Csak ha így tesznek a lányok, akkor vessenek magukra...

2011. júl. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva, igen megromlott a távkapcsolatod. A leírásod alapján jobban jársz, ha szétválnak útjaitok, mert véleményem szerint ez csak egy érdekkapcsolat, ami köztetek van. Neki te azért kellesz, hogy legyen kit ugráltatni és ne unatkozzon, amikor otthon van, neked meg ő azért kell, hogy eltartson anyagilag, de érzelmileg nem kötődsz hozzá, köztetek nincs szerelem. (persze ezt a leírásodból szűrtem le, lehet tévedek.)

Ki mint vet, úgy arat. Hidd el sose leszel boldog, ha vele maradsz, mert folyamatosan nyelned kell majd, hisz ő érezteti veled, hogy ő tart el.

2011. júl. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A leírásból nekem is az jön le, hogy téged (már elnézést, de ) két lábon járó hüvelynek-szakácsnak-mosónőnek használ. Lehet kinn is van valakije, és ez az exnek van kulcsa is nagyon-nagyon furcsa. Én hagynám a fenébe, fiatal vagy még, ő meg állandóan sérteget és egyáltalán nem jöttök ki jól. Pláne hogy itt ez a másik... és ha azzal nem is jön össze, nem vesztettél semmit, ennél csak jobb lehet.


Nem lehet hogy a cigire is az ideg miatt szoktál rá?

23/L

2011. júl. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Komolyan kérdéses, hogy mit csinálj? Én már rég otthagytam volna a fenébe! Arra meg már szó sincs, hogy az exnek kulcsa van a lakáshoz! Szerintem ő az a bizonyos harmadik a kapcsolatotokban..
2011. júl. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

júl. 08. 10:04 vagyok és a 10:04 08.59-eshez


Tudom, hogy ez egyéni kérdés - nem is vitatkozni akarok -, de szerintem nem igaz az, hogy egy nőnek elvi kérdést kellene csinálnia abból, hogy idegiglenesen (!) csak a párja keres, mert ki lenne szolgáltatva. Én 33 vagyok, feleségem 26, amíg tanult, csak én kerestem, utána második diplomát szerzett, szintén én kerestem, aztán évekig nem talált állást, csak nekem volt keresetem. Ezalatt az idő alatt az én keresetemen kívül neki volt diákhitele és anyósék néha támogattak bennünket, ennek ellenére soha nem volt konfliktus köztünk abból, hogy ki keres. Tény, hogy ő többször szóvá tette, hogy milyen rossz, hogy "eltartott", de én egyetlenegyszer sem tettem egy halk megjegyzést sem arra, hogy ő nem keres, sőt inkább ha kevés pénzünk volt, arra bátorítottam, hogy azt vegyük meg, amit ő szeretne és ne azt, amit én. Szerintem ha két ember szereti egymást, akkor a pénz ugyanolyan eszköz, mint a mosógép vagy az autó, és nem célja az életünknek. Amúgy meg azt gondolom, hogy nagyon vigyázni kell az "én pénzem", "én fizetésem" dologgal. Egyrészt mert ez szakadékot kelthet a két ember közt (ha egy pár vagyunk, akkor minden a miénk!), másrészt mi van akkor, ha vki munkanélküli lesz? Mi van, ha vki tartósan beteg lesz? Sőt, mi van, ha a sokszor nagyképű férfi lesz munkanélküli vagy tartósan beteg? Szerintem ha szeretik egymást (a lényeg ezen van(!), akkor el lehet hordozni, hogy most csak te keresel, most csak én, majd lesz, amikor mindketten. Egy keresetből nehezebb kijönni, mint kettőből, de ebből hiúsági kérdést csinálni szerintem butaság. (Az más kérdés, hogy vki azt mondja, hogy te csak vizet igyál, mert nem dolgoztál meg az üdítő áráért.)

2011. júl. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
- ez meg aztán abszolút nem a szeretetre utal. (Bocs, ez lemaradt, rosszul kattintottam az egérrel.)
2011. júl. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólónak:

Szerintem kicsit félreérted a dolgokat :). Én legalábbis arra gondoltam, hogy ha a nő eltartott, akkor abból lehet gond, ha a férfi ezt kihasználja, és úgy tűnik, hogy a kérdés kiírójának az esetében is így van, hiszen a férfi úgy tűnik, hogy semmibe veszi őt. Persze vannak olyan férfiak, akik nem élnek ezzel vissza, a probléma akkor van, ha ezzel visszaél valaki.

És én például azért nem tűrném, hogy eltartsanak, mert nem lehet sose előre tudni, mi fog kiderülni később a másikról, ha esetleg az ő kezében van a pénz.

A munkanélküliség meg más kérdés, egészen más kérdés. Az elvileg egy időszakra szól, és nem arról van szó, hogy új kocsit kapok, és persze még van képem azt kérni, hogy az jó kocsi legyen... Mert én erről beszélek, hogy nem kérnék új kocsit a párom fizetéséből. Ez sehol nincs szokásban. Ezért is érdemli meg a sorsát a kérdés kiírója, nem lehet, hogy a pénz miatt vagy mellette kedves kérdés-kiíró?

Mert ha nem, akkor érdemes lépni, ha meg igen, akkor meg tűrj...

24L voltam megint.

2011. júl. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nem a pénzen van a hangsúly, hanem a bizalmatlanságon. Nem élünk együtt, nem tart el de szóvá teszi hogy mindig ő vásárol ha együtt vagyunk, egyébként azt hiszem lazán megengedheti a kinti fizetésével amit többszöröse az itthoninak
2011. júl. 10. 13:52
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem ő tart el? De legalábbis támogat anyagilag... Hiszen az utolsó kommentedben is benne van, hogy ő fizet a vásárlásnál, ha együtt vagytok...

Szal ennyit arról, hogy nem támogat anyagilag.

Vannak, akik nem élnek ezzel vissza, de ő ezzel visszaél, és inkább szerintem ezen van a hangsúly.

Azért lényeges, hogy ezt meglásd, mert akkor hamarabb áll össze a kép.

Amúgy látod, hogy többen is azt mondtuk, hogy van valakije. Ha hidegen bánik veled, akkor vagy van valakije, vagy már nem érdekled. Minek ezt folytatni, nem értem. Hiszen ott sincs veled.

Tényleg jobban jársz a másikkal. Hiszen nem úgy tűnik, hogy annyira szeretnéd, mármint nem mondtad sehol se, hogy azért nem akarod elhagyni, mert annyira szerelmes vagy...

24L

2011. júl. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!