Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megromlott távkapcsolat?

Megromlott távkapcsolat?

Figyelt kérdés
Párommal most leszünk 1 évesek. Kint dolgozik, másfél havonta látom 1 hétre, de most itthon volt egy hónapot a betegsége miatt (agyrázkódás). Minden nap vele voltam majdnem, segítettem neki de mindig csak a lecseszést kaptam ha pl. reggel rohantam de egy kis cukor a kávéból kiszóródott a pultra és nem vettem észre, du. mikor hullán hazaértem leüvöltötte a fejem. Nincs munkám, még tanulok ő viszont igen jól keres, mégis a szememre veti hogy mindig ő vásárol, bezzeg húzza a száját ha 1-2x neki kell főznie. Nincs bizalom a kapcsolatban, nem mer egyedül hagyni a lakásban sem, nagyon sok durva dolgot a fejemhez vágott, most hogy kiment skype-on bocsánatot kért (csak kb. annyi volt h bocs) de 2 napig nem írt semmit (én se de mondtam neki hogy 1 hónapig próbálkoztam most ő jön). Majd tegnap írt mintha semmi nem történt volna hogy nem voltam msn-en. A dirva dolgokat értsétek úgy mint pl. vitában éjjel 12kor ki akart tenni a lakásból. Megígérte hogy megváltozik de nem hiszek neki. Megismerkedtem pár napja mással és visszajött az életkedvem, újra érzem hogy én is ember vagyok és hónapok óta először boldog vagyok pedig még csak msn-ezünk pár napja. Elhagyni a párom nem tudom de érzem hogy a másik emberre is szükségem van, új ember lettem, végre valaki érezteti hogy én is érek valamit mióta itt van. Mit tegyek? Hozzátenném a másik fél csak viszonynak indul(t), most nem tudom mi lesz, még nem találkoztunk de a párom sem tudom elhagyni, viszont erre is szükségem van mert ő tartja bennem a lelket
2011. júl. 8. 00:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Miért nem tudod elhagyni?
2011. júl. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom, egyszerűen nem tudom elképzelni az életem nélküle pedig tényleg semmibe néz
2011. júl. 8. 04:39
 3/19 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek. Ez velem is előfordult, mikor a párom kint dolgozott. Meddig is marad ez így? Megkéne várnod, mikor újra hazajön és letisztázni vele, hogy mi a helyzet benned, és elfogod hagyni, hogy ha nem változtat. Ha szeret, akkor elfog gondolkodni és talán vele is érezni fogod ismét, hogy új ember van és nem lesz szükség a másikra, hogy tartsa benne a lelket. Viszont... Addig vagy hanyagolod ezt az újat, vagy nem tudom. Ha nem tudod félrerakni és hanyagolni az azt jelenti, hogy tényleg elég szépen megfogott.:S
2011. júl. 8. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam, kb engem hibáztat mikor időt kértem most hogy én nem jót teszek vele mert nem tudja mit gondolok. Gondolkodna el ő mit tett velem az előző hónapokban
2011. júl. 8. 05:50
 5/19 anonim ***** válasza:

távkapcsolat = álkapcsolat

Nem kell beismerned, hogy egyedül vagy (pedig egyedül vagy), nem kell társat keresned, nem kell kudarcot vallanod és csalódnod a társkeresés közben.

2011. júl. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


1. Az előző válaszhoz: ez butaság, a távkapcsolatot nem a fizikális, hanem a lelki távolság minősíti. Én is 5 év házasság után fél éve 230 kmre lakom feleségemtől, de nagyon szeretjük egymást, átlagosan havonta egy hetet vagyunk együtt, és naponta beszélünk. Nem ez életünk álomhelyzete, most keressük a megoldást, hogy állást találjak Budapesten, de mivel feleségemnek előtte 5 évig a lakóhelyünkön nem sikerült, muszáj volt elfogadnia azt az állást, amit kapott. A távolság - ha szeretitek egymást - bár iszonyú nehéz, de nem választhat el benneteket.


2. Ami inkább aggasztó nálatok - ahogy leírod - a köztetek lévő kapcsolat, ill. ahogy a párod hozzád áll. Egy igazi szeretetkapcsolatban, szerelemben (bármilyen helyzet legyen is - betegség, tanulmányok, munkanélküliség stb.) abnormális, hogy az egyik fél felhánytorgassa a maga keresetét, és még kevésbé, hogy a párját ki akarja tenni az utcára. Szerintem egy mély beszélgetésben kellene megpróbálni rendezni a kapcsolatotokat, megkérdezni, hogy neki ez fontos-e, fontos vagy-e, mi az oka annak, hogy így viselkedett. Ha ez megváltozik, és valóban szeretetben érzed magad, akkor érdemes maradni, ha viszont nem, akkor tönkreteszed saját életedet. Arra viszont vigyázz, hogy ha lehet, ne élj érzelmi kétlaki életet, mert a leveledből úgy vettem észre, hogy normális lelkületű és erkölcsiségű ember vagy, tehát ha a kapcsolatod mellett "flörtölgetsz", azzal csak egy nagy adag lelkiismeret-furdalást gyűjtesz be - és később sokkal nehezebb lesz. Tehát ha lépsz, ne egyik kapcsolatból a másikba, hanem azért lépj, mert az a kapcsolat nem normális, és biztosan lesz egy szerető társad (hogy a mostani jelentkező, vagy más, az majd kiderül később).


Bölcs döntést, ha megírod, mi lett veletek, örömmel olvasom!

2011. júl. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is próbáljátok megbeszélni a problémákat.

Ha ezek után sem változik semmi sem, akkor szakíts.

Nekem is volt egy majdnem 6 évig tartó kapcsolatom, amikor is megismerkedtem interneten egy férfival, aki bókolt, éreztette velem, hogy NŐ vagyok, elég jól elbeszélgettünk. Rájöttem, hogy az akkori páromat már nem szeretem, csak a megszokás köt hozzá. Szakítottunk, majd összejöttem a jelenlegi párommal. Nem bántam meg. Lassan 3 éve vagyunk együtt, és még most is szokta mondani, hogy szép vagyok, érezteti, hgy szeret, stb. Nehéz volt ezt meglépni, de érdemes volt. És igen, én egyik kapcsolatból léptem át a másikba, tudom ez nem éppen szerencsés, de így alakult.

24/Nő

2011. júl. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Próbáltunk beszélni, ő a betegségre fogta hogy így viselkedett, de nem hinném hogy ez lenne a megoldás, holott minden nap nála voltam és segítettem amiben tudtam, de neki semmi nem tetszett, sírt a szája ha egyszer neki kellett főznie. Eddig terveztük az összeköltözést is, de azt mondta hogy az akkor volt. Ráadásul mióta dohányzom (kb 8 hónapja), azt mondta a múltkor hogy már nem szeret annyira. Az exével a legjobb barátok, ezzel már megbarátkoztam, azzal is hogy kulcsa van, de az hogy engem meg nem mer egyedül hagyni. A múltkor vinni akart valahova de mondtam hogy nincs kedvem intézze el és jöjjön haza, azt mondta én ott biztos nem maradok egyedül (nem először), bezzeg ha azt mondom neki hogy ne menjen, ott hagy. Volt róla szó hogy ha eladja a kocsit, 2 olcsóbbat veszünk (én azt mondtam 1 normálisat, de ő forszírozta hogy kettő olcsóbbat ha meglesz a jogosítványom ősszel), most meg azt mondta biztos hogy nem mert elmennék vele és nem hoznám vissza. A pofám leszakadt. Szintén kellemes volt mikor mondta hogy ne az üccsit igyam, az az övé, nekem ott a víz. Tényleg ennyire smucig vagy csak paraszt?! Bezzeg mikor mondtam neki hogy magának való akkor kérdezte hogy miért mondok ilyet... Most hogy szóltam neki hogy időre lenne szükségem kb engem hibáztat hogy nem jó amit magammal teszek meg amit vele hogy nem beszélek vele. Múltkor megbeszéltünk egy talit, késett elég sokat, mondtam hogy már pont indulni akartam haza, azt mondta, ő nem sírna utánam. Hihetetlen miket meg nem tesz. Egyébként kb. 1.5-2 havonta 1 hétig látjuk egymást, akkor se minden nap:S Csodálkozik hogy nem vagyok boldog. A másiktól 2 nap alatt annyi bókot kaptam mint a páromtól 2 hónap alatt. Csókot se igen ad, sőt, kiakadt hogy a fogkeféjét használtam, holott eddig azt mondta az se zavarná. Annyira más lett. Ő nem akar szakítani, szerinte én mindig a hibát keresem benne. Ezek mellett csak úgy el kéne mennem? Nem hinném, 2 hónapot várok rá és még ezeket kapom meg? Na nem. 100x ígérte a változást eddig de most csak rosszabb lett. Grillpartyt csinált, meg se beszélte velem és még csodálkozott hogy nem mentem el, bár azt mondta az se érdekli ha nem vagyok ott. Múltkor megbeszéltük hogy együtt alszunk, de reggelre odahívta a barátait (mint minden szombat reggel), de meg se beszélte velem, csak kijelentette, csodálkozott hogy kiakadtam. Komolyan, nem érzem magam senkinek mellette, mint akinek semmihez semmi köze de azért nyaljam ki a s*ggét meg vásároljak meg dolgozzak meg tanuljak meg legyek vele is meg a cigiről is szokjak le... Mikor 3 napig abbahagytam miatta, azt mondta: és, ki miatt szoktál rá? hazamentem és egyből rágyújtottam. Nem értékel semmit amit teszek. Undorító. A másik mellett legalább érzem hogy én is érek valamit.
2011. júl. 8. 10:43
 9/19 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ezt írom, de nekem az jön le, hogy van valakije külföldön... Ezt érzem, ezért írta ezt.

Amúgy meg világosan látom, hogy mi a helyzet köztetek. Nekem édesanyám - nyugodjon békében - mindig azt mondta, hogy lányom, soha ne hagyd, hogy egy férfi tartson el.

És miért ne hagyjam? Mert ha eltart egy férfi téged, akkor hatalmaskodhat is feletted, és onnantól kezdve már tényleg csak a férfi jóindulatától és szerelmétől függsz.

Én személy szerint sose hagynám, hogy egy férfi tartson el. Mert úgy látom, hogy téged a párod tart el, vagy legalábbis elég komolyan segít anyagilag. Azt is szokás mondani, hogy a kapcsolatban az a fél diktál, aki keres.

A dohányzás. Namost, ha a párom rászokik a cigire, és meg se beszéli velem, és elkezd dohányozni, hát, abból én biztosan komoly vitát kerekítenék, egyszerűen azért, mert nem bírom elviselni a cigarettát. Ha megígérné, hogy leszokik, akkor nem lenne gond. Most belegondoltál, hogy mennyi problémát okoztál neki ezzel? Minek kellett rászokni?

Amúgy attól, hogy párkapcsolatban éltek, az tényleg nem lehet ok a szakadásra, de láttunk már rá példát. De nálatok nem azon van a hangsúly szerintem, hogy milyen kapcsolatban éltek, hanem, hogy eléggé támogat téged. Most nem azért, de hogy képzeled, hogy te megmondhatod, hogy milyen autót vegyen neked, mikor nem is dolgozol saját állításod szerint? Vagy legalábbis ő fogja neked megvenni.

Szóval vess magadra emiatt. A párod lehet, hogy már nem szeret, lehet, hogy már nem kellesz neki, de ha régen is ilyen volt, akkor meg szeret hatalmaskodni, amit joggal tesz, hiszen ő vesz neked autót...

Nekem lehet, hogy nincsen autóm, de engem senki nem tart el.


24L

És tényleg nem akarlak megbántani a hozzászólásommal. De én rajtam is hatalmaskodtak már, és nem azért, mert eltartottak... Engem, hálistennek, szerencsére nem tartottak még el felnőtt koromban.

2011. júl. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az utolsó vagyok.

Bocsi, 25 L vagyok :D:D.

2011. júl. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!