Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "sztárolják" a tesóm...

Miért "sztárolják" a tesóm külföldi barátját?

Figyelt kérdés

Őszintén, nem is tudom mit szeretnék kérdezni, inkább kiirni magamból az egészet...A tesómnak 1 éve van egy barátja aki magyar, bár külföldi. Nem találkoztak sokat mivel távkapcsolat volt, de ők "örökre" tervezik már...Az első karácsonzkor alig voltak pár hónaposak mindenki ajándékot vett a srácnak, még a nagyszüleim is, amiről én utólag értesültem, titokban intézték a dolgot. Bármikor felmerül a Szabi neve a családban már mindenkinek csillog a szeme, ki van kiáltva "gavallérnak", "úriembernek" meg Isten tudja még minek...a kapcsolatukba olyan szinten látok bele, hogy még ez megy, hogy "illedelmeskedünk", szépitjük magunkat, minden tökéletes, egyiknek sincs a másik szemében semmi hibája, ha van azzal hallgatnak.

Nekem is van párom már több mint 4 éve vagyunk együtt, ami zavar, hogy nálunk sosem volt ez, sosem "sztárolták" a páromat, bár tudom, hogy kedvelik, neki senki soha nem akart megfelelni...Az én párom szüleit nem ismerik édesanzámék, pedig egy városban élünk, a tesóm szüleivel jövő héten találkoznak a barátja szülei, már egy hete mind azon gondolkodnak, hogy mi legyen a menü...Nem vagyok féltékeny, csak rosszul esik ez az egész, attól mert külföldi a másik minek kell úgy "megfelelni" és minek kell az a nagy respect? lassan hányok az egésztől...főleg mert látom mennzire felszines az egész...Állitólag az eljegyzés is szóba került, na ha megvalósul akkor lesz aztán istenités...

Ami engem nem is zavarna, csak annyi, hogy minket a párommal sosem vettek igazán komolyan, pedig bizonyitottunk már egymásnak és a családnak is...mégis ez van. Rosszul esik, hogy ismét második vagyok, mint sokszor máskor gyermekkoromban is.

Ezen változtatni nem tudok, de hogy ne fájjon ennyire? Mit tegyek? :(

21-L


2011. júl. 7. 14:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

tesómnak is Ő az első barátja...:-S

Tudják, hogy együtt tervezzük az életünket a párommal...mondjuk ez a része nem idegesit, nekünk egymásnak kell bizonyitanunk nem a családnak. Én hiszem, hogy több és gazdagabb a mi kapcsolatunk érzelmekben, bizalomban, őszinteségben.-ők ezt nem érezhetik


Megirom mi lesz a "bulin", habár én nem leszek itthon, de utólag megtudom...

2011. júl. 7. 14:55
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés. Barátnőm kolumbiai, anyukája is csak félig magyar, 10 ves volt mikor ideköltöztek (2 lakással mellénk :D). Mikor 14 évesen összejöttünk, senki sem ajnározta, szimplán szerették, ha pedig valami rosszat csinált, ugyanúgy b*sztatták érte, mintha magyar lenne. Van benne igazság, hogy jól hangzik ez a dolog, hogy "külföldi", de szerintem egy ember nem azért szeret meg egy másikat, mert külföldi. Én legalábbis nem azért szerettem meg, hanem mert tetszett hogy "kezelhetetlen", én pedig szeretem a kihívásokat. :D
2011. júl. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
85%
A barátnőd "csak egy lány". A férfitől várják a családok a megmentést az eltartást, a külföldi férfitől meg a tejben-vajban fürösztést. A barátnő legyen szép és kedves oszt' kész. :)
2011. júl. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%

Szerintem is az anyagiak állhatnak mögötte.

A barátja vagy a családja jól áll anyagilag?

A te barátodnál mi a helyzet pénzügyileg?

2011. júl. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!