Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondhatott ilyet anyám?...

Hogy mondhatott ilyet anyám? Igaza lehet?

Figyelt kérdés

15 hós a kislányom

sok mindent megéltünk születése óta..

imádom a mindenem borzasztóan szeretem ahogy egy anya..

anyukám megkérdezte hogy : meghalnék érte? mert ha nem, akkor nem szeretem eléggé.

ezen kicsit kiborultam elgondolkoztam ezen..


azon már filóztam ha mennénk a zebrán és elakarna ütni egy kocsi akkor simán arrébb lökném hogy engem üssön el

a májamat a véremet a vesémet MINDENEMET odaadnám érte.

de nem tudom hogy meghalnék e érte.

félek a haláltól..

és ha én meghalok akkor a férjem egyedül marad, babát még szülhetek bár ..Úristen nem is akarok erről beszélni

nagyon megrázott anyám kérdése..

most én rossz vagyok ettől??!!!!


ti elgondolkodtatok már ezen?!


2011. júl. 5. 22:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég "hülye" kérdés... A boldog hétköznapokat elég jól tönkre tudja tenni. Ha nem is bántásnak szánta, akkor is elég morbid.

Nálunk még csak most került szóba a gyerekvállalás, így én érdemben nyilatkozni nem tudok. A párommal nagyon sokat beszélgetünk arról, hogy ha úgy adódna, hogy esetleg döntenie kell a baba és köztem szülés során, akkor ő hogy is döntene, illetve én hogyan döntenék. (Azért jött szóba, mert én rh negatív vagyok, ő pozitív, ami okozhat gondot. Tudom, ez ma már átlagos, többnyire nincs belőle gond, de édesanyám engem is jól megijesztett azzal, hogy elmesélte régen emiatt hány baba-mama páros halt meg, avagy minimum az egyik fél.) Az első ami megfordult a fejemben az nekem is az volt, hogy még lehetne másik babánk is, így "egyértelmű" a döntés, de ettől rögtön valami depresszió szerű hangulat jött rám, hogy úristen hogy mondhatok ilyet?? Hogy fordulhat meg egyáltalán a fejemben ilyen? A kérdésben nem jutunk egyről a kettőre, bár remélem soha nem is kerülünk majd ilyen helyzetbe, de őszintén szólva iszonyatosan örülök, hogy egy ilyen helyzetben nem nekem kellene meghozni a döntést (igen önző vagyok), így bárhogyan is alakulna én örülnék a férjem döntésének, ha a "túloldalról", akkor is! :)

2011. júl. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ezekben a sorokban benne van a válasz

"azon már filóztam ha mennénk a zebrán és elakarna ütni egy kocsi akkor simán arrébb lökném hogy engem üssön el

a májamat a véremet a vesémet MINDENEMET odaadnám érte".

Ha ezeket mind megtennéd érte akkor meg is hallnál érte!!!!!!!!!!

2011. júl. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ezt úgy kell érteni, hogy ha ne adj' isten a helyzet úgy hozza, akkor az életed árán is megmentenéd a kislányod. Anyukád nem azt mondta, hogy meg kell halnod.
2011. júl. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
nekem nincs gyerekem, de ha lenne, biztos, hogy igen. de ezt nem lehet úgy felfogni, hogy helyette, vagy érte. természetesen, amiket felhoztál pl-nak, egyértelműen bármelyik anya megtenné. viszont ha úgy alakul az élet, hiába félsz a haláltól, akkor úgy is alakul a helyzet, nem azon fogsz gondolkodni, hogy mi lesz, hanem hogy mentsd a gyerekedet.
2011. júl. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!