Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavarja anyámat, ha...

Miért zavarja anyámat, ha bulizni megyek - 19 évesen?

Figyelt kérdés

Gyermekkorom óta rossz a viszonyom anyámmal, mert uralkodó és erőszakos típusú nő, aki mindig megpróbálja másokra erőltetni az akaratát. Állandó vitáink voltak abból, hogy soha semmit nem engedett: kiskamaszként sosem csavarogtam, nem fagyiztam a barátnőimnél, nem is jártam sehova, mert úgyse engedték - így nyilván egy idő múlva már megkérdezni sem mertem a dolgot, mert mindig úgy kezelte anyám, mintha baj lenne, hogy menni akarok valahova. Mindenre az volt a válasz, hogy majd 18 éve korom után...


Kalitkában éreztem magam, de nem mertem "lázadni", mert egyébként is megfélemlítésben nőttem fel. 17 éves koromtól sikerült kikönyörögnöm, hogy félévente egyszer hadd mehessek már el bulizni a barátaimmal, de a könyörgést szó szerint kell érteni. Egy hétig készültem, mire összeszedtem a bátorságom, hogy megkérdezzem, ő meg mindig napokig húzott, hogy gondolkodik.


Nem mondom, mióta elmúltam 18, nem mondja, hogy nem mehetek - igaz, az azóta eltelt kb. másfél évben is jó, ha nyolcszor voltam összesen. Mert szinte meg se merem kérdezni, ugyanis mindig úgy tesz, mintha valami hatalmas bűnt követnék el, mert vannak barátim, akikkel együtt szeretnék lenni. Már belém ivódott a sok régi megaláztatás, amiért nekem soha semmit nem lehetett, és anyám még mindig állandóan forszírozza belém a viselkedésével, hogy rossz ember vagyok, mert bulizni megyek. Szó szerint MEGSÉRTŐDIK rajta, hisztis lesz és hozzá se lehet szólni, mintha rosszat tettem volna, mert mondtam, hogy megyek valahova.


Nagy nehezen mindig sikerül magam rávenni, hogy csak szóljak, hogy elmegyek majd a hétvégén, de néha már nem bírom idegekkel. Miért kell ezen kiakadni? Miért kell személyes támadásnak venni? Miért kell rossznak beállítani? Egyszerűen rosszul esik és nagyon megterhelő érzés lelkileg... de miért kell ezt csinálnia?


2011. júl. 4. 18:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Két verzió van erre szerintem.Egyrészt mert talán gyerekkorában Őt is kalitkában tartották vagy pont ellenkezőleg és talán rossz élményei vannak és félt Téged.

Szerintem mond meg Neki hogy köszönöd h így félt ,de bízzon benned ,hagyja nyugodtan h éld az életed .Mert így hogy "ural" talán fél az elengedéstől de ha szeretettel közeledsz felé és megmondod hogy nem fog elveszíteni akkor sem ha éled a saját életed akkor talán megnyugszik.MOndd neki hogy engedje hogy bebizonyitsad hogy bizhat benned .

2011. júl. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben csak fognám magam és mennék. Nem vagy már gyerek nem kell kéretszkedned. Ha nem állsz a sarkadra még 30 évesen is anyukád fog parancsolgatni.
2011. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Erre nincs más magyarázat: régimódi, befásult hisztis nő az anyád! Akárcsak az enyém. én 23 éves vagyok, még most fejeztem be a tanulmányaim, alig várom, h találjak valami értelmes munkát és szabaduljak. én speciel "hulye kurv@zv@" vagyok itthon (a drága szülők által) ha barátomnál alszok vagy elmegyek valahova, még egyszer mondom, 23 évesen! amint tehetem húzok innen.
2011. júl. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!